אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
120 מיליון שקל הוקצו למשטרה לאכיפת המגבלות צילום: רויטרס

120 מיליון שקל הוקצו למשטרה לאכיפת המגבלות

לבקשת כלכליסט מסר המשרד לביטחון פנים, כי הממשלה אישרה הקצאת 500 חיילים כסיוע למשטרה החל מ־8 בספטמבר, 2,500 פקחים של רשויות מקומיות, 260 פקחים ממשרדי ממשלה ו־60 שוטרים זמניים.

14.09.2020, 07:03 | עמיר קורץ

התקציב הייעודי שהוקצה למשטרה מאז פרוץ משבר הקורונה, לאכיפת המגבלות, עומד על כ־120 מיליון שקל, כך נמסר מהמשרד לביטחון פנים במענה לפניית כלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

הממשלה אישרה הקצאת 500 חיילים כסיוע למשטרה החל מ־8 בספטמבר, 2,500 פקחים של רשויות מקומיות, 260 פקחים ממשרדי ממשלה ו־60 שוטרים זמניים. שוטרים נוספים נמצאים כעת בהליך גיוס והכשרה. כל אלה "משולבים במאמץ האכיפה... לאחר שהוסדרו סמכויותיהם במסגרת החוק ובוצעה הכשרתם", כפי שנמסר מהמשרד לביטחון פנים.

בית שמש בסגר , צילום: אלכס קולומויסקי בית שמש בסגר | צילום: אלכס קולומויסקי בית שמש בסגר , צילום: אלכס קולומויסקי

במשטרה נערכים למימוש תוכנית הסגר בחגים, בהתאם להחלטה הסופית שתקבל הממשלה, זאת לאחר שבשבוע שעבר נפרסו אלפי שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים כחלק מהטלת הגבלת התנועה בערים שהוגדרו כ"אדומות". בנוסף, לאחר תקופה ממושכת שבה נראה היה רפיון באכיפה, המשטרה הגבירה את

האכיפה, ובסוף השבוע האחרון חילקה 2,119 דו"חות, מרביתם בשל אי עטיית מסיכה, 47 דו"חות מהם על הפרת חובת הבידוד ו־142 דו"חות בגין יציאה ממקום מגורים באיזור מוגבל בניגוד לתקנות. המשטרה גם פיזרה חמש מסיבות טבע ועיכבה לחקירה את מארגניהן, וקנסה משתתפים ללא מסכות. כמו כן נסגרו ארבעה בתי עסק בתל אביב שלא עמדו בהגבלות הקורונה, ובצפון פוזרו 32 אירועים משפחתיים המוניים, בכללם חתונות.

הביקורת הציבורית בעקבות פרסומם של יותר ויותר מקרים על אירועים רבי משתתפים, בעיקר חתונות ומסיבות, בהם מופרות הנחיות הריחוק החברתי, חלחלה ככל הנראה והביאה את המשטרה להגביר אכיפה בגזרה זו.

ממשטרת ישראל נמסר: "מזה למעלה מחצי שנה משטרת ישראל נמצאת בחזית המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל. המשטרה מבצעת פעילות אכיפה מוגברת לצד פעילות פיקוח והסברה של ההגבלות שהוטלו על ידי הדרג המדיני ונקבעו בתקנות ובחוק. בימים אלו ניתן הדגש על מניעת התקהלויות אסורות, אכיפת חובת עטיית המסיכה במרחב הציבורי, אכיפת חובת הבידוד ופעילותם התקינה של בתי עסק, זאת לצד פעילות משטרתית מוגברת באזורים מוגבלים שעליהם הוטלו מגבלות שונות על ידי הדרג המדיני.

"המשטרה פועלת יחד עם הרשויות השונות, בהם מפקחי משרד הבריאות, פקחי הרשויות המקומיות ולאחרונה גם בסיוע של מאות חיילי צה״ל (בדומה לגל הראשון) בפעילות מאומצת המתבצעת בכל שעות היממה למען בריאות הציבור, זאת לצד יתר המשימות המוטלות על כתפיה של המשטרה.

יודגש כי כלל המשאבים שהוקצו למשטרה בתקופה זו לצורך המאבק בנגיף הקורונה נותבו לצורך מאמצי הגברת הפיקוח, האכיפה וההסברה המתבצעים על ידי אלפי שוטרים ומתנדבים ברחבי הארץ מדי יום לרבות כל המעטפת הלוגיסטית הכרוכה בכך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות