אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שניה לפני הסגר: אגד תפעיל ממחר שירותי תחבורה ציבורית לפי הזמנה צילום: שמיר אלבז

שניה לפני הסגר: אגד תפעיל ממחר שירותי תחבורה ציבורית לפי הזמנה

החברה תפעיל בירושלים את שירות "תיקתק", שאותו יהיה אפשר להזמין 24 שעות מראש באפליקציית אגד; השירות יפעל בימים א' עד ה', בין השעות 6:00 ל-21:00 ויעלה 10-15 שקלים

14.09.2020, 08:52 | ליאור גוטמן

חברת אגד תפעיל ממחר בירושלים (ג') את שירותי הנסיעה בהזמנה "תיקתק". השירות יאפשר לתושבי העיר לנוע במיניבוסים שיתופיים בהזמנה אישית, בדומה לשירות שמופעל היום בחיפה או באזור תל אביב (באבל).

קראו עוד בכלכליסט

אחד היתרונות של השירות החדש בירושלים יהיה אפשרות להזמנת נסיעה 24 שעות מראש, תוך חישוב המסלול היעיל ביותר המחבר בין תחנות האיסוף ליעדים.

שירות הסעות תיק תק , צילום: שמיר אלבז שירות הסעות תיק תק | צילום: שמיר אלבז שירות הסעות תיק תק , צילום: שמיר אלבז

הזמנת השירות תתבצע בלחיצת כפתור דרך אפליקציית אגד. מזמין השירות יזין את היעד אליו הוא רוצה להגיע והאפליקציה, באמצעות אלגוריתם ייחודי אשר פותח בידי חברת VIA, שיבנה עבורו את המסלול השיתופי המהיר ביותר.

בשלב ראשון יפעלו בעיר 50 מיניבוסים, עלות הנסיעה היא בין 10 ל-15 שקלים, בהתאם לשעות העומס. קיימת הנחה בגובה של 50 אחוז מעלות הנסיעה לאזרחים ותיקים.

השירות יפעל בימים א' עד ה', בין השעות 6:00 ל-21:00.

שרת התחבורה מירי רגב רואה בקידום התחבורה החכמה כמשימה מרכזית של משרדה. "עם סיום ההשקה הראשונית של השירות נבחן את ביצועיו ונסיק את התובנות הנדרשות להמשך הפעלת השירות בירושלים ובערים נוספות״.

מנכ"ל אגד, אבי פרידמן מסכם ש" 'אגד תיקתק' צפוי לשנות את פני התחבורה הציבורית בעיר ולהעניק שירות תחבורה ציבורי מהיר, נוח ומותאם אישית בעלות כספית נמוכה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות