אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש הרחיב את צו הקפאת ההליכים  לעוד 15 חברות בקבוצת אלדד פרי

פרסום ראשון

ביהמ"ש הרחיב את צו הקפאת ההליכים לעוד 15 חברות בקבוצת אלדד פרי

המשמעות: בשלב זה לא ניתן לפתוח בשום הליך משפטי נגד הקבוצה והיא קנתה לה למעשה שקט תעשייתי שיאפשר לנאמנים לגבש פתרון לרוכשים שלה

14.09.2020, 10:27 | ליטל דוברוביצקי

בית המשפט המחוזי מרכז נעתר היום (ב') לבקשת נאמני חברת האחזקות קבוצת אלדד פרי והוציא צו הקפאת הליכים זמני ל- 15 חברות בנות בקבוצה.

קראו עוד בכלכליסט

השופטת עירית וינברג נוטוביץ הוציאה צו הקפאת הליכים זמני לחברות הבנות בקבוצה והסמיכה את הנאמנים של חברת האחזקות לשמש גם כנאמני חברות הבנות. כמו כן הסמיכה את הנאמנים , עוה"ד אהוד גינדס וגונן קסטנבאום, להפעיל החברות אם יבחרו בכך. משמעות ההחלטה הינה כי בשלב זה לא ניתן לפתוח בשום הליך משפטי כנגד הקבוצה והיא קנתה לה למעשה שקט תעשייתי שיאפשר לנאמנים לגבש פתרון לרוכשים של הקבוצה.

אלדד פרי במרכז. מימין עו"ד שי גליקמן , צילום: יובל חן אלדד פרי במרכז. מימין עו"ד שי גליקמן | צילום: יובל חן אלדד פרי במרכז. מימין עו"ד שי גליקמן , צילום: יובל חן

הנאמנים ציינו אתמול כי "מרבית הפרויקטים הם בשלב ראשוני של קרקע ותכנון או בשלבי ביצוע התחלתיים. לכן, בשלב הראשון נבחן את הסטטוס של כל פרויקט – בהיבט המשפטי, התכנוני, הרישויי, הקנייני והכלכלי. לאחר שתהיה לנו תמונה מלאה, נכין תכנית מסודרת לשיקום ולהמשכיות של כל פרויקט והסדרת התחייבויותיו. מרגע שבית המשפט נתן צו פתיחת הליכים, זכויות הרוכשים ושאר הנושים נשמרות, כפי שהן, ואין חשש לפגיעה נוספת בהן".

בנוסף, ביקשו הנאמנים באמצעות ד"ר איל בן זקן לדחות בקשה שהוגשה בשבוע שעבר למנות כונס נכסים זמני לפרוייקט שטרם נבנה של אחת מהחברות הבנות . הנאמנים ציינו כי "אין כל דחיפות בבקשה למינוי כונס נכסים זמני מכיוון שהנאמנים תפסו שליטה בקבוצת פרי, לרבות בחברות המשיבות ובנכסיהן. הנאמנים הם בעלי הסמכות והראיה הכוללת לקידום הליך של שיקום והשאת הערך לכלל הנושים, ולא רק לנושה ספציפי".

ביום חמישי שעבר הוציא בית המשפט המחוזי מרכז צו הקפאת הליכים לקבוצת אלדד פרי ל-60 יום. השופטת אישרה לנאמנים ליטול אשראי מאת הנושה חברת "גמי וחיים" עד לסך של 3 מיליון שקל לתקופת הקפאת ההליכים.

צו הקפאת ההליכים ניתן בהסכמת אלדד פרי המיוצג על ידי ד"ר שלמה נס ועו"ד שי גליקמן ממשרד דורון טיקוצקי קנטור גוטמן נס ועמית גרוס. חברת "גמי וחיים" שהגישה הבקשה למינוי נאמן לקבוצה באמצעות עו"ד רונן נאוי ועו"ד יריב שי ישינובסקי טענה לחוב של 218 מיליון שקל כלפיה. כמו כן ציינה כי לטענתה לקבוצה חובות בסך כ-300 מיליון שקל לנושים אחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות