אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת הסגר: פייסבוק משיקה אפשרות לצפייה משותפת בתכנים דרך המסנג'ר קרדיט: Facebook

לקראת הסגר: פייסבוק משיקה אפשרות לצפייה משותפת בתכנים דרך המסנג'ר

תוסף חדש לאפליקציית המסרים של פייסבוק בשם Watch Together יאפשר צפייה משותפת בסרטונים שמעלים המשתמשים, תוכן יוצרים, שידורים ישירים ובהמשך גם בקליפים מוזיקליים שניתן לצפות בהם יחד מרחוק בסנכרון מושלם

14.09.2020, 17:30 | שירות כלכליסט

פייסבוק משיקה היום (ב') פ'יצר חדש בשם "Watch Together" שיאפשר לחברים ולמשפחה לצפות ביחד בסרטונים דרך אפליקציית המסנג'ר. בין התכנים שיתאפשרו לצפייה: כל תכני הפייסבוק Watch, סרטונים שמעלים משתמשים, תוכן יוצרים, שידורים ישירים ובהמשך גם קליפים מוזיקלים.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר ההשקה יוכלו שמונה אנשים לצפות יחד בסרטון בטלפונים ניידים, ועד 50 יוכלו לצפות יחד באותו סרטון במסנג'ר Rooms, שירות שיחות הווידאו החדש של החברה. 

צפייה משותפת דרך פייסבוק, קרדיט: Facebook צפייה משותפת דרך פייסבוק | קרדיט: Facebook צפייה משותפת דרך פייסבוק, קרדיט: Facebook

משבר הקורונה הוביל לעלייה במספר המשתמשים בשירותי סטרימינג – כולל הולו, אמזון וידאו ונטפליקס שאימצו מאפיינים זהים שמאפשרים צפייה משותפת עם חברים מרחוק. כעת פייסבוק הצטרפה למגמה. החברה כבר הודיעה על תכניתה לפתח חווית צפייה משותפת עבור מסנג'ר בועידת ה-F8 שלה לפני שנתיים, והמוצר נמצא בפיתוח מאז.

צפייה משותפת דרך פייסבוק, קרדיט: Facebook צפייה משותפת דרך פייסבוק | קרדיט: Facebook צפייה משותפת דרך פייסבוק, קרדיט: Facebook

על מנת להשיק משהו כמו צפייה משותפת במסנג'ר יש לצלוח אתגרים טכניים רציניים. השירות מתחבר ל-CDN (רשת הפצת תוכן) של פייסבוק Watch כדי למשוך סרטונים מתוך אפליקציית המסנג'ר. לצורך כך פייסבוק פיתחה מערכת שמאפשרת סינכרוניזציה הדוקה בין השידורים של המשתמשים השונים לאותו סרטון. זהו אתגר בייחוד כשלכל משתמש יש תנאי אינטרנט משתנים. צופה אחד שגר באזור כפרי עשוי להיות עם רוחב פס צר יחסית לעומת מישהו שגר באזור עירוני, אך על השירות לגרום לכך שהם ייראו את הסרטון באותו קצב ובאותה נקודה.

כדי להתחיל להשתמש בפיצ'ר החדש על המשתמשים להירשם לפייסבוק מסנג'ר ולהוריד את האפליקציה לסמארטפון שלהם, האפשרות לצפייה משותפת תופיע בתחתית המסך. בתור התחלה פייסבוק הודיעה כי המאפיין יהיה זמין רק במערכות המכשירים הניידים של אפל (iOS) ואנדרואיד ובהמשך תגיע גם למחשב האישי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות