אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה אישרה את הגדלת מענק העבודה לזכאים צילום: עמית שעל

הממשלה אישרה את הגדלת מענק העבודה לזכאים

המענק שיינתן בחגים יעמוד על גובה של 25% מהמענק שכבר חולק השנה. לפי רשות המסים גובה המענק הממוצע עמד על 3,700 שקל. במקביל, תנאי מענקי השתתפות בהוצאות עבור עסקים עם מחזור של עד 300 אלף שקל יינתנו כך שרף הזכאות למענק לא יעמוד על ירידה של 40% במחזור העסקאות אלא 25%, כפי שהיה במענקים מוקדמים יותר

14.09.2020, 18:36 | עמרי מילמן

הממשלה אישרה אתמול את הגדלת מענק העבודה, כך שהזכאים לו עבור שנה שעברה (שכבר חולק השנה) יקבלו מקדמות על חשבון המענקים של שנה הבאה. הגדלת מענקי העבודה עומדת על גובה של 67% עבור חודשים אפריל עד דצמבר. המענק שיינתן בחגים יעמוד על גובה של 25% מהמענק שכבר חולק השנה. לפי נתוני רשות המסים גובה המענק הממוצע עמד על 3,700 שקל, אולם נקבע כי התוספת המינימלית תעמוד על 1,000 שקל. מאחר ובשלב זה המקדמה שתשולם בתקופת החגים תעמוד על מחצית מהתוספת, הסכום הממוצע צפוי לעמוד על 500 שקל. הרחבת מס ההכנסה השלילי הגיע בעקבות המלצה של הדרגים המקצועיים כחלופה לחלוקת המענקים לכלל הציבור עליהם החליטו בעבר כץ ונתניהו בתמיכתו של יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה אבי שמחון בלבד, בעוד שיתר הכלכלנים - בממשלה ובאקדמיה סברו כי מדובר במהלך מיותר ובזבזני. המהלך הנוכחי ממוקד יותר באוכלוסיות נזקקות וזול יותר.

קראו עוד בכלכליסט

שר האוצר ישראל כץ , צילום: אבי מועלם שר האוצר ישראל כץ | צילום: אבי מועלם שר האוצר ישראל כץ , צילום: אבי מועלם

במקביל הודיעו שר האוצר וראש הממשלה, פעם נוספת, על כך שתנאי מענקי השתתפות בהוצאות עבור עסקים עם מחזור של עד 300 אלף שקל יינתנו כך שרף הזכאות למענק לא יעמוד על ירידה של 40% במחזור העסקאות אלא 25%, כפי שהיה במענקים מוקדמים יותר. כעת ממליץ בנק ישראל וכן נציגים של המגזר העסקי להקל שוב את התנאים הנוקשים שהתקבלו בתוכנית שאושרה בחודש יולי ולקבוע כי עד סוף השנה רף הזכאות יעמוד על 25% ירידה במחזור.

במשרד האוצר מעריכים כי העלות של שני המהלכים הללו תעמוד על מיליארד שקל (שכבר הוקצו לשם כך עם אישור קופסת התקציב עבור מערכת החינוך) והם ייכנסו לתוקף רק לאחר אישורם בכנסת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות