אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תנובה במגעים עם אבו דאבי: בדרך לייצא מוצרי טופו וסויה צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

תנובה במגעים עם אבו דאבי: בדרך לייצא מוצרי טופו וסויה

חברה באיחוד האמירויות מבקשת לייבא את המוצרים הטבעוניים של תנובה, ובשלב מאוחר יותר להקים בשותפות עמה מפעל ייצור מקומי. הצדדים מקיימים מגעים גם בנוגע להשקעה משותפת בחברות פודטק ישראליות ועל יצוא גבינת עמק

15.09.2020, 06:47 | גולן חזני

תנובה מנהלת מגעים ראשוניים לפעילות באיחוד האמירויות. ל"כלכליסט" נודע כי המגעים מתנהלים מול חברה באבו דאבי שמבקשת לייבא את המוצרים האלטרנטיביים של תנובה. קו המוצרים של תנובה אלטרנטיב כולל משקאות סויה, שקדים ואורז, מוצרים על בסיס טופו וממרחים מבוססי סויה.

קראו עוד בכלכליסט

אייל מליס מנכ"ל תנובה. צפוי לטוס לפגישות באבו דאבי, צילום: עמית שעל אייל מליס מנכ"ל תנובה. צפוי לטוס לפגישות באבו דאבי | צילום: עמית שעל אייל מליס מנכ"ל תנובה. צפוי לטוס לפגישות באבו דאבי, צילום: עמית שעל

המגעים מתנהלים הן על מוצרים בעלי חיי מדף ארוכים המיוצרים בארץ, ובשלב מאוחר יותר הקמת מפעל מקומי למוצרים טבעוניים במדינה. תנובה אמורה לספק את הידע והטכנולוגיה בשותפות אם תבשיל. החלב המשווק באמירויות מיוצר במדינה, אולם מוצרי החלב והסויה מיובאים בעיקר מאירופה. תחום נוסף שלגביו מתקיימות שיחות לשיתוף פעולה בין חברות באמירויות לתנובה הוא תחום הפודטק, לאחר שלפני שנה זכתה החברה במכרז להקמת חממת פודטק בצפון הארץ. המגעים מדברים על השקעה של גופים מהאמירויות בחברות פודטק ישראליות יחד עם תנובה. תנובה גם בוחנת יצוא של גבינת עמק לאמירויות בשלב מאוחר יותר.

עוד נודע כי בכירי תנובה, היו"ר חיים גבריאלי, המנכ"ל אייל מליס ומנהל החטיבה הבינלאומית שגיא כהן צפויים לצאת בקרוב לאבו דאבי לסדרת פגישות עם גורמים מקומיים לקידום הפעילות.

ברייטפוד הסינית רכשה את השליטה בתנובה ב־2015, אך התוכניות להפיץ את מוצרי תנובה בסין לא צלחו, וגם הכוונה להתחיל לייצר בסין לא התממשה. יעד נוסף בחו"ל היה ארצות הברית, שם ניסתה החברה לייצר ולשווק את גבינת הקוטג', תחת המותג מונה, אבל גם ניסיון זה נכשל. תנובה גם התמודדה על רכישת מפעל מי גבינה באוסטריה, אך כיל הפסיקה את המכרז בשל הצעות נמוכות מדי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות