אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת השרים אישרה את השבתת מערכת החינוך כבר מחמישי; הממשלה תכריע צילום: אלכס קולומויסקי

דיווח שוטף

ועדת השרים אישרה את השבתת מערכת החינוך כבר מחמישי; הממשלה תכריע

ועדת השרים ממליצה לממשלה לסגור את מערכת החינוך כבר ביום חמישי בכל המדינה. בנוסף הוחלט כי במהלך הסגר לא יתאפשר טייק-אוויי וכן כי הצימרים ובתי מלון יהיו סגורים. משרד הבריאות: מותר יהיה להפגין בסגר במרחק של מעל 500 מטר מהבית; שיא חדש בתחלואה בקורונה: כמעט 5,000 אובחנו אתמול, שיעור הבדיקות החיוביות עמד על 10.8%; לפיד: "מוציאים אותנו לסגר מיותר ולא החליטו איך זה יתבצע. הפקרות גמורה"

15.09.2020, 21:16 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב מהארץ ומהעולם

חולים פעילים מול מחלימים

חולים קשה ובינוני

21:15 - ועדת השרים אישרה: מערכת החינוך תושבת ביום חמישי - בכפוף לאישור הממשלה

לקראת הסגר הקרב, ועדת השרים החליטה כי מערכת החינוך תיסגר כבר ביום חמישי בכל המדינה. ההחלטה כפופה לאישור הממשלה. בנוסף הוחלט כי במהלך הסגר לא יתאפשר טייק-אוויי (איסוף מנות מהמסעדה) וכן כי הצימרים ובתי מלון יהיו סגורים.

 (אדיר ינקו, ynet) 

14:00 - שירות התעסוקה: 3,863 דורשי עבודה נרשמו מאז אתמול, 3,939 דיווחים על חזרה לעבודה

שירות התעסוקה מעדכן: מהדיווח האחרון אתמול ועד הבוקר ב-7:00 התקבלו בשירות התעסוקה 3,939 דיווחים על חזרה לעבודה, ומנגד נרשמו 3,864 דורשי עבודה חדשים. מאז תחילת ההקלות לשחרור המשק מהסגר הראשון, ב-19.4.2020, התקבלו בשירות התעסוקה 630,392 דיווחים על חזרה לעבודה, ובמקביל, נרשמו 285,792 דורשי עבודה. כיום רשומים בשירות התעסוקה 737,975 דורשי עבודה, מהם 422,007 בחל"ת.

13:00 - פרופ' גמזו ביקש מהשרים להשבית את הלימודים ממחר

הממונה על המאבק קורונה פרופ' רוני גמזו פנה לשר הבריאות יולי אדלשטיין ולשר החינוך יואב גלנט בבקשה להשבית את הלימודים ממחר ולא ביום שישי. "הממשלה קיבלה החלטה לא נכונה בניגוד להמלצה המקצועית שלנו", כתב פרופ' גמזו והוסיף: "אנו משוכנעים שהעלייה בתחלואה בכלל ובאוכלוסייה הכללית בפרט נובעת מהדבקת יתר והפצה בגילאי מערכת החינוך, ובמיוחד בגילאי 10 ומעלה".

11:35 - שיא חדש בתחלואה: 4,973 אובחנו אתמול; מעל 10% מהבדיקות - חיוביות

משרד הבריאות מעדכן - אתמול נדבקו בקורונה 4,973 בני אדם. שיעור הבדיקות החיוביות עמד על 10.8%. בבתי החולים מאושפףזים 1,152 בני אדם - שיא מפרוץ המגיפה. מחצות אובחנו 1,007 חולי קורונה בכ-13 אלף בדיקות. מספר החולים קשה עומד על 533, מספר המונשמים -140. 1,141 נפטרו במצטבר מפרוץ המגפה.

 בתוך כך, פרסם משרד הבריאות את ההנחיות לסגר הקרוב - עם זאת ציין כי עדיין לא מדובר ברשימה סופית.

 
 

11:30 - ח"כ טיבי נכנס לבידוד לאחר שאחד מעוזריו נדבק בקורונה

 

חבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) נכנס לבידוד לאחר שאחד מעוזריו אובחן חיובי לנגיף הקורונה. כך הודיע קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף.

09:40 - גמזו: "עם בדיקות נוספות היו מתגלים לפחות עוד 20 אלף חולים"

"אם היינו יכולים לעשות עוד בדיקות, היינו מגלים היום לפחות עוד 20 אלף חולים נוספים", אמר פרופ' גמזו בהערכת המצב היומית.

 

לפי העדכון האחרון של משרד הבריאות, אתמול אובחנו עוד 3,992 נדבקים מאומתים בקורונה ביותר מ-40 אלף בדיקות. כ-10% מהבדיקות נמצאו חיוביות. מספר החולים הפעילים עומד על 40,647 ומספר המחלימים עד כה הוא 118,570.

 

 

 

רוני גמזו, צילום מסך: לע"מ רוני גמזו | צילום מסך: לע"מ רוני גמזו, צילום מסך: לע"מ

8:00 - מד"א: שיא במספר דגימות הקורונה שנאספו

 

ממד"א נמסר כי צוותי הארגון הגבירו את מספר הדגימות שהם אוספים עבור בדיקות לאבחון נגיף הקורונה, ואתמול אספו דגימות מ-31,350 בני אדם. מדובר בכמות הדגימות הגבוהה ביותר מאז תחילת משבר הקורונה. במקביל, במשרד הבריאות עדכנו כי אתמול פוענחו יותר מ-40 אלף בדיקות.

 

עמדת בידוק של מד"א, צילום: צילום מד״א עמדת בידוק של מד"א | צילום: צילום מד״א עמדת בידוק של מד"א, צילום: צילום מד״א

 

7:00 - לפיד: "מוציאים אותנו לסגר מיותר ולא החליטו איך זה יתבצע. הפקרות גמורה"

 

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד מתח ביקורת על התנהלות הממשלה לאור הסגר שייכנס לתוקפו ביום שישי במטרה לבלום את הזינוק בתחלואה בקורונה וכתב בטוויטר: "מוציאים אותנו לסגר מיותר, מפרידים משפחות, הורגים את העסקים, ואפילו עוד לא החליטו איך זה יתבצע. הפקרות גמורה".

 

6:00 - ועדת השרים הכריעה: המלונות, הצימרים, חופי הים והמספרות ייסגרו מיום שישי

 

ועדת השרים שדנה בצורה נרחבת בהגבלות שיכללו בסגר החליטה כי המספרות, בתי המלון והצימרים וחופי הים ייסגרו במהלך הסגר שיתחיל ביום שישי הקרוב ב-14:00 למשך שלושה שבועות. לפי ההחלטה, הטיסות מנתב"ג יותרו למי שרכש כרטיס בלבד. במקביל, החליטו השרים לאפשר ספורט יחידני ללא מגבלת מרחק, כל עוד מדובר באדם אחד שחוזר לאחר סיום הפעילות לביתו. המסעדות, לפי החלטת השרים, יהיו סגורות - ולא יותר איסוף עצמי מהן. המשלוחים יפעלו כרגיל.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות