אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקאמבק של דליה לב: תתמודד על תפקיד דירקטורית בבנק הפועלים צילום: אוראל כהן

הקאמבק של דליה לב: תתמודד על תפקיד דירקטורית בבנק הפועלים

הבנק פסל שני מועמדים לדירקטוריון בשל זיקה משמעותית שלהם לבנק, והוועדה למינוי דירקטורים החזירה את לב המכהנת כיום כדירקטורית למועמדת

15.09.2020, 09:42 | עירית אבישר

נמשכת סאגת בחירת הדירקטורים בבנק הפועלים: הבנק הודיע כי מצא שאירה סובל ואליהו קצב המועמדים לתפקיד דירקטורים הבנק הם בעלי זיקה משמעותית לבנק, ולכן לא יכולים להתמודד על תפקיד דירקטור. במקומם יתמודדו על התפקיד דליה לב, המכהנת כבר היום כדח"צית בבנק הפועלים ותמר בר-נוי גוטלין.

קראו עוד בכלכליסט

בנק הפועלים בנק הפועלים בנק הפועלים

הוועדה לבחירת דירקטורים בבנק הפועלים חוללה דרמה בחודש שעבר, כאשר התברר שנגיד בנק ישראל לשעבר פרופ' סטנלי פישר נבחר למועמד לדירקטוריון, כאשר הוא נבחר בנטרול קולו של הדירקטור דוד אבנר שהעניק לו ציון נמוך, ואף התפטר מהועדה בעקבות ההחלטה. הפתעה נוספת ברשימת המועמדים הייתה שהיא לא כללה את לב שמכהנת כאמור כיום כדירקטורית, זאת בעוד במקרי העבר נהוג לאפשר לדירקטורים מכהנים להתמודד על כהונה נוספת.

אלא שתהליך בחירת הדירקטורים לא מסתכם בבחירת המועמדים ע"י הועדה. לאחר מכן הבנק בודק שאין זיקה משמעותית בין המועמד לבנק. זיקה זו יכולה להתבטא אם קרוב משפחה של המועמד עובד בבנק או אם למועמד או למישהו מקרובי משפחתו יש קשר עסקי משמעותי עם בנק הפועלים. בדיקה זו שפסלה בעבר מועמדים לדירקטוריונים בבנק, פסלה גם הפעם שני מועמדים.

כעת תמונת המצב היא שעל שני כיסאות כדירקטור רגיל יתמודדו פישר, מנכ"ל בנק אגוד לשעבר ישראל טראו ובר-נוי גוטלין. על שני כיסאות בתפקיד דח"צ יתמודדו לב, הדירקטורית המכהנת רונית אברמזון-רוקח והח"כ לשעבר עיסאווי פריג'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות