אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת Team8 משיקה פלטפורמה להקמת חברות פינטק ומגייסת 30 מיליון דולר צילום: רון קדמי

פרסום ראשון

קבוצת Team8 משיקה פלטפורמה להקמת חברות פינטק ומגייסת 30 מיליון דולר

הקבוצה תקים ותשקיע בחברות סטארט-אפ בתמורה לאחזקות של כ-50% מהחברה, בדומה למודל הסייבר של הקבוצה שהוקם ב-2013. רקפת רוסק-עמינח: "אנו לוקחים את הפלטפורמה המקורית של Team8 ומעבים אותה כדי שתהיה מסוגלת לתמוך בשני התחומים"

15.09.2020, 10:15 | מאיר אורבך והגר רבט

קבוצת Team8 מודיעה היום (ג') על השקה רשמית של Team8 Fintech, פלטפורמה מקבילה שתתמקד בהקמת חברות פינטק. ארבעת השותפים שיובילו את המיזם החדש הם רקפת רוסק-עמינח, לשעבר מנכ"לית בנק לאומי, ויזמי הפינטק יובל טל, מייסד חד-הקרן Payoneer, רונן אסיא, מייסד חד-הקרן eToro, וגליה באר-גבל, שכיהנה כראש תחום הפיתוח העסקי ב-PayPal במזרח אירופה, אפריקה וישראל.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף מוקדם יותר היום בכלכליסט, הקבוצה כבר דיווחה על גיוס של 30 מיליון דולר לרשות ני״ע האמריקאית, כאשר השאיפה היא להשלים גיוס של 100 מיליון דולר.

מימין לשמאל: רונן אסיא, גליה באר גבל, רקפת רוסק עמינח ויובל טל. Team8, צילום: רון קדמי מימין לשמאל: רונן אסיא, גליה באר גבל, רקפת רוסק עמינח ויובל טל. Team8 | צילום: רון קדמי מימין לשמאל: רונן אסיא, גליה באר גבל, רקפת רוסק עמינח ויובל טל. Team8, צילום: רון קדמי

מיזם הפינטק יפעל לפי מודל דומה לזה של הסייבר, שהוקם ב-2013, כאשר הקבוצה תקים ותשקיע בחברות סטארט-אפ בתמורה לאחזקות של כ-50% מהחברה. ״אנחנו לוקחים את הפלטפורמה המקורית של Team8 שהיו בה בערך 40 איש שבנו חברות ומעבים אותה בעוד הרבה אנשים, זו תהיה פלטפורמה אחת שמתחברת לזו של טים8, פשוט מגדילים אותה כדי שתהיה מסוגלת לתמוך בשני התחומים״ הסבירה לכלכליסט רוסק-עמינח.

נהלי ההשקעה יהיו זהים?

רוסק-עמינח: ״המודל שלנו, כמו של Team8המקורית, הוא כזה שבו אנחנו מייסדים ומשקיעים כאחד. מאחר שאנחנו עושים גם וגם אז אנחנו לוקחים אחוזים שמשקפים את זה וזה בסביבות ה-50% אבל יכול להיות גם 45%״.

מ-Team8 נמסר כי התעשייה הפיננסית שהיקפה נאמד בטריליונים והיא מהגדולות בתעשיות העולם נמצאת בעשור האחרון בתהליך שינוי מואץ ומהותי. ה"צרכן החדש" מצפה לשירות אישי, נגיש, מהיר וזול. הרגולציה מעודדת תחרות ובעלות המשתמשים על המידע שלהם, והטכנולוגיות החדישות מאפשרות שינוי כללי המשחק הישנים. כל אלו מייצרים הזדמנות גדולה לחדשנות. זאת ועוד, נגיף הקורונה מהווה קטליזטור למעבר מהעולם הפיזי לעולם הדיגיטלי ומחייב גם את התעשייה הפיננסית להזדרז ולהציע מגוון חוויות דיגיטליות אשר יעמדו בציפיות הלקוחות.

נדב צפריר, מייסד ומנכ"ל Team8 , צילום: אוראל כהן נדב צפריר, מייסד ומנכ"ל Team8 | צילום: אוראל כהן נדב צפריר, מייסד ומנכ"ל Team8 , צילום: אוראל כהן

נדב צפריר, ממייסדי Team8 מסר: "הבסיס לצמיחתם של שירותים פיננסיים הינו אמון ובעולם הדיגיטלי הוא נשען בראש ובראשונה על אבטחת מידע, ניהול סיכון הסייבר ופרטיות המידע של צרכנים- ואלה הם הלחם והחמאה של Team8. נדיר לראות בתחומינו כישרונות כל כך גדולים בתחומים שונים חוברים יחדיו ליצירת תמונה הגדולה מסך חלקיה. המצויינות, הניסיון והמומחיות שמתמזגים כאן יחד הם שיביאו לבניית חברות פינטק שישנו את פני התעשייה. זוהי עוד נקודת דרך חשובה בהרחבת מודל הקמת החברות וההשקעות של Team8 והפיכתה לקבוצה מולטי דיסיפלנרית בתחומי הסייבר, הדאטה והפינטק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות