אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות תעופה מציעות: טיסה לשום מקום

חברות תעופה מציעות: טיסה לשום מקום

כדי להתמודד עם הפסדי העתק שנגרמו עקב הקורונה, סינגפור איירליינז שוקלת להוציא טיסות קצרות שימריאו משדה התעופה צ'אנגי ובחזרה; לאחרונה הפעילה חברת אול ניפון איירווייז היפנית, טיסה מעגלית בת 90 דקות ובה הנוסעים זכו לחוויה בסגנון אתר נופש בהוואי

15.09.2020, 11:32 | שירות כלכליסט

סינגפור איירליינז שוקלת מסלול טיסה חדש שיפעל החל מהחודש הבא - לפי דיווחי המדיה שקראו לו "טיסה לשומקום". המסלול כולל טיסות שממריאות ונוחתות מאותו מקום – במקרה הזה משדה התעופה צ'אנגי שבסינגפור. 

קראו עוד בכלכליסט

סינגפור איירליינז לא אישרה את קיום הטיסות ואמרה ל-CNBC ש"אף אחת מהתכניות האלה עדיין לא אושרו". אבל אם אכן תוציא לפועל טיסות ללא יעד, היא לא תהיה החברה היחידה באסיה שעושה זאת. רק לאחרונה הפעילה חברת אול ניפון איירווייז היפנית, טיסה בת 90 דקות על אחד ממטוסי האיירבוס A380 שלה.

חברת תעופה סינגפור איירליינס , צילום: Peter Gronemann/Flickr חברת תעופה סינגפור איירליינס | צילום: Peter Gronemann/Flickr חברת תעופה סינגפור איירליינס , צילום: Peter Gronemann/Flickr

טיסות מסוג זה עשויות לעזור לחברת התעופה הלאומית של סינגפור להתמודד עם הפסדי השיא שגרמה מגפת הקוביד 19, וכן לתת לתושבי האומה הקטנה הזדמנות לעזוב את האי שלהם, גם אם רק לכמה שעות. סינגפור איירליינז, שזוכה לדירוג קבוע בין הטובות שבחברות התעופה בעולם, נפגעה קשות מהמגפה העולמית כיוון שאינה מפעילה טיסות פנימיות בכלל. החברה אמרה ל-CNBC שהיא שוקלת "מספר יוזמות" עבור הציבור. "נפרסם את הדברים בזמן המתאים אם נתקדם עם היוזמות האלה", כך אמר דובר של החברה ל-CNBC.

רובם של 5.7 מיליון תושבי סינגפור לא יכולים לטוס מאז שהמדינה סגרה את שעריה בסוף מרץ. ליית'ן פרנסיס האוסטרלי, שגר במדינה מאז 2001, הוא אחד המעוניינים בטיסות ללא יעד אם הן יהפכו למציאות. "אני חושב שזה רעיון מצוין ואהיה מוכן לטוס אם הם יממשו את הרעיון. סינגפור היא אי, ואני רגיל לטוס כך שאני בהחלט מתגעגע לזה", הוא אמר. תושבת סינגפור סוזנה לו אמרה שהיא מוכנה לשלם על כרטיס "אם המחיר יהיה סביר". לדבריה, "אשלם, בעיקר כי אני מתגעגעת לנסיעות, לכל התהליך של הצ'ק אין, לאוכל בטיסה וכמובן שלחום ולחיוכים של הדיילות".

אול ניפון איירווייס, צילום: בלומברג אול ניפון איירווייס | צילום: בלומברג אול ניפון איירווייס, צילום: בלומברג

כאמור, בסוף החודש שעבר הפעילה חברת אול ניפון איירווייז היפנית, טיסה בת 90 דקות על אחד ממטוסי האיירבוס A380 שלה. הנוסעים זכו לחוויה בסגנון אתר נופש בהוואי בשדה התעופה ועל סיפון המטוס, שבד"כ טס במסלול שבין טוקיו והונולולו. חברת התעופה הטאייוואנית אווה אייר הוציאה טיסה בשמי המדינה על אחד ממטוסי ההלו קיטי שלה, שהמריאה ונחתה בשדה התעופה טיואן שבטייפיי.

הטיסה שנמשכה שעתיים ו-45 דקות טסה בגובה של כ-20,000 רגל כדי לתת לנוסעים תצפית יותק קרובה על טאיוואן ועל איי ריוקו היפניים. חברת התעופה הלאומית של טאיוואן, צ'יינה איירליינז. הפעילה שתי טיסות שהמריאו ונחתו בטייפיי באוגוסט.

נציג החברה אמר שהיוזמה קיבלה תגובות חיוביות מהשוק המקומי. חברת התעופה הלאומית של ברוניי, רויאל ברוניי איירליינז, הפעילה טיסת "אכול וטוס" בת 85 דקות לאורך חופי ברוניי ובורנאו המלזית. הטיסה שכללה בראנץ' והדרכה קולית של הטייס, נמכרה לגמרי תוך 48 שעות, ומאות נרשמו כמתעניינים בטיסות דומות שייערכו בעתיד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות