אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מטרתי שאמזון יחשבו רק על קורנית, ולא על המתחרים שלי"

"מטרתי שאמזון יחשבו רק על קורנית, ולא על המתחרים שלי"

יצרנית מכונות הדפוס הישראלית והענקית האמריקאית חתמו על הסכם שלפיו אמזון תרכוש מקורנית מוצרים ב־400 מיליון דולר בחמש שנים תמורת אופציות ל־7% ממניות קורנית. זה ההסכם השני בין אמזון לקורנית, שתנפיק 9% ממניותיה בכ־220 מיליון דולר

16.09.2020, 07:31 | צלי גרינברג

בזמן שהקורונה דורשת ריחוק חברתי, קורנית דיגיטל מקרבת אליה את אמזון. יצרנית מכונות הדפוס הישראלית דיווחה ביום שני בלילה שחתמה הסכם עם ענקית הקמעונאות האמריקאית, שלפיו האחרונה תרכוש ממנה מוצרים ב־400 מיליון דולר על פני חמש שנים, ובתמורה תקבל לידיה אופציות שיוקצו על בסיס "ללא מזומן" ל־7% ממניות קורנית דיגיטל.  

קראו עוד בכלכליסט

400 מיליון הדולרים שבהסכם הרכישה החדש חולקו ל־250 מיליון דולר להמשך רכישות של מכונות ומוצרים לתחום האופנה, לצד 150 מיליון דולר להדפסה על טקסטיל לעולם הבית כדוגמת בדי ספות, וילונות ועוד. מדובר בחוזה הבודד הכי גדול שחתמה קורנית דיגיטל.

אמזון היא הלקוחה הגדולה ביותר של קורנית כיום ומהווה כ־20% מהיקף פעילותה השנתי. ההסכם נעשה במסגרת הנפקת מניות חדשות של קורנית דיגיטל, שיהוו 9% מהון המניות שלה, בהיקף כולל של 220 מיליון דולר.

זהו הסכם האופציות השני שעליו קורנית חתמה עם אמזון. שיתוף הפעולה בין אמזון לקורנית דיגיטל החל בינואר 2017, אז נחתם חוזה שלפיו אמזון תרכוש מקורנית דיגיטל מוצרים ב־150 מיליון דולר במהלך חמש שנים, ותקבל אופציה לרכישת עד 8% ממניותיה, אם תרכוש מוצרים במלוא הסכום. עד כה אמזון רכשה מקורנית דיגיטל ב־120 מיליון דולר, והצפי הוא שתשלים את היתרה עוד לפני תום חמש השנים שבחוזה.

 

 

מימין: ג מימין: ג'ף בזוס ומנכ"ל קורנית רונן סמואל | צילום: אי פי איי מימין: ג

 

מחיר המימוש של האופציות בהסכם מול אמזון עומד על 13 דולר למניה, ואילו מניית קורנית החלה את המסחר בנאסד"ק אתמול בכ־63 דולר. כלומר מימוש האופציה יכול להניב לאמזון תשואה של פי 5. יש לציין כי ההנפקה החדשה מדללת את שיעור האחזקות שמתאפשר לאמזון מההסכם הקודם מ־8% ל־7%. מלבד זאת, במסגרת הנפקה זו עתידה אמזון לממש 4% ממניות קורנית, לאחר שיגיעו לידיה עם מיצוי ההסכם הקודם.

 

בעקבות זאת, אמזון עתידה להישאר עם 3% ממניות קורנית, ועם אופציה ל־7% נוספים עם מימוש ההסכם הנוכחי. בסך הכל, תוכל אמזון להגיע לאחזקה של עד 10% ממניות קורנית.

בנושא זה אמר מנכ"ל קורנית דיגיטל רונן סמואל ל"כלכליסט" כי "אמזון לקוחה חשובה שלנו, אך חשוב לנו שהעמקת הקשרים האסטרטגיים עמה לא יביאו לאובדן לקוחות אחרים. לכן, בהסכם נקבע שאמזון לא יכולה לעבור אחזקה של 10% ממניות קורנית, כך ששאר הלקוחות לא יחששו מהשפעת אמזון על כיוון החברה או מיכולתה להביט בנתוני הלקוחות האחרים, ובכללם התמחיר".

סמואל הוסיף כי "המטרה שלנו היא שאמזון יחשבו על קורנית ולא על אף מתחרה אחר שלנו. אנו מחפשים להעמיק את היחסים האסטרטגיים איתה, אם יש פרטנר כמו אמזון שמוכן להשקיע בנו, אני מחפש להפוך אותו לשותף שלי. יש כאן win win". לדבריו, "אמזון צריכה גורם שיכול לעשות ייצור לפי דרישה, ושהמכונות שלו נמצאות קרוב לאזורי הדרישה. אבל לא כל הדרישה שלנו מגיעה מאמזון. אנו עובדים עם 5 מתוך 10 המותגים המובילים בארה"ב, בהם נייק ואדידס".

הסכם האופציות החדש יחול עם הגעת אמזון ליעד הרכישות, גם אם הדבר יקרה טרם מועד סיום ההסכם הראשון. ההנפקה תובל על ידי בנקי ההשקעות סיטגרופ, ברקליס וגולדמן זאקס, הבוחנים בימים אלה את תמחור המניות. קורנית דיגיטל נסחרת בשווי של 2.57 מיליארד דולר, נכון לפתיחת יום המסחר אתמול. מניית החברה עלתה מתחילת השנה ב־85.7%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות