אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל חשפה: אייפד אייר בעיצוב חדש ואפל ווטש שמזהה את רמת החמצן בדם צילום מסך: אפל

שידור חי

אפל חשפה: אייפד אייר בעיצוב חדש ואפל ווטש שמזהה את רמת החמצן בדם

ענקית הטכנולוגיה השיקה הערב באירוע מקוון את מכשיריה החדשים, ביניהם: שני שעונים חדשים, שני אייפדים וחבילת באנדל לשירותיה המקוונים בשם אפל One. האייפונים החדשים יושקו באירוע נפרד שיתקיים ככל הנראה באוקטובר

15.09.2020, 21:28 | עומר כביר

גרסה מוזלת לאפל ווטש, שירות כושר חדש, מנוי-על לכלל השירותים בתשלום של אפל, דגמי אייפד משודרגים ובלי אייפון. אלו הבשורות המרכזיות באירוע המיוחד ששידרה הערב אפל.

קראו עוד בכלכליסט

אפל ווטש סדרה 6 ואפל ווטש SE

האפל ווטש החדש, Series 6, יתומחר בארה"ב החל מ-399 דולר ויגיע בצבעי כחול, זהב, אפור ולראשונה גם אדום. בפנים, יש לשעון חיישן בריאות חדש שמספק יכולות כמו זיהוי שיעור החמצן בדם בתוך 15 שניות, באמצעות אור רגיל ואינפרא אדום. השעון גם דוגם את החמצן בדם מעת לעת, ומאחסן את הנתונים לצורך מעקב ארוך טווח.

בדיקת חמצן בדם שעון Apple Watch series 6, צילום מסך: אפל בדיקת חמצן בדם שעון Apple Watch series 6 | צילום מסך: אפל בדיקת חמצן בדם שעון Apple Watch series 6, צילום מסך: אפל

במקביל משיקה אפל שלושה מחקרים רפואיים חדשים, בשיתוף עם מוסדות אקדמיים, על מנת לבחון איך רמת החמצן בדם, לצד מדדים אחרים, משפיעה על בריאות הלב והריאות, והאם שינוי ברמת החמצן וקצב הלב יכולים להוות סימן מקדים לקורונה.

השבב החדש לאפל ווטש סדרה 6, צילום מסך: אפל השבב החדש לאפל ווטש סדרה 6 | צילום מסך: אפל השבב החדש לאפל ווטש סדרה 6, צילום מסך: אפל

לשעון יש שבב מרכזי חדש שכולל מעבד כפול ליבה מהיר משמעותית מזה של הדור הקודם ואם צריכת אנרגיה יעילה יותר שמאפשרת תצוגה בהירה יותר במסך במוד Always On ותצוגת גובה קבועה.

אפל ווטש סדרה 6 , צילום מסך: אפל אפל ווטש סדרה 6 | צילום מסך: אפל אפל ווטש סדרה 6 , צילום מסך: אפל

פני השעון ב-Series 6 כוללים עיצובים חדשים ובהם תצוגת סטופר, תצוגת שעות בינלאומיות, תצוגות טיפוגרפיות שונות, פני מימוג'י (האוואטרים האישיים של אפל) ועוד. אלו מצטרפים לפני שעון בהתאמה אישית שמפתחי אפליקציות יכולים לעשות באמעות Watch OS 7, שיהיו זמינים גם לדורות קודמים. בעבור משפחות, בפרט עם ילדים קטנים, ניתן להגדיר שעונים חדשים למשתמשים שאין להם אייפון.

סנכרון משפחתי באפל ווטש סדרה 6, צילום מסך: אפל סנכרון משפחתי באפל ווטש סדרה 6 | צילום מסך: אפל סנכרון משפחתי באפל ווטש סדרה 6, צילום מסך: אפל

כיום, הדרך היחידה להשתמש באפל ווטש היא באמצעות צימוד לאייפון קיים, והפונקציה החדשה, Family Setup, תאפשר למשתמשים נוספים במשפחה לעשות שימוש בשעון גם בלי להחזיר במסארטפון, כאשר פונקציות שונות מאפשרות להגביל ולפקח על חוויית השימוש שלהם. התכונה תהיה זמינה החל מאפל ווטש Series 4, ובהשקה רק במספר מצומצם של מדינות.

מחר האפל ווטש סדרה 6, צילום מסך: אפל מחר האפל ווטש סדרה 6 | צילום מסך: אפל מחר האפל ווטש סדרה 6, צילום מסך: אפל

כמו כן אפל השיקה גרסה מוזלת של השעון, אפל ווטש SE, שכוללת תכונות ויכולות מצומצמות יותר, למשל שבב מהדור הקודם, לצד חיישני תנועה, ג'יירוסקופ ורכיבים נוספים שיש גם בשעון החדש (אך לא, למשל, חיישן החמצן בדם). המחיר ההתחלתי של הגרסה המוזלת יעמוד על 279 דולר בארה"ב.

אפל ווטש S, צילום מסך: אפל אפל ווטש S | צילום מסך: אפל אפל ווטש S, צילום מסך: אפל

שני השעונים זמינים להזמנה מוקדמת החל מהיום (ג'), ויושקו רשמית כבר ביום שישי. במקביל תמשיך אפל לשווק את דגם ה-Series 3 בתמחור זהה שמתחיל ב-199 דולר

פיטנס פלוס ואפל וואן

 

לצד השעון חשפה אפל שירות כושר חדש בתשלום Fitness+, מבוסס אפל ווטש אך מיועד לעבודה עם כלל מכשירי החברה. השירות כולל שורת קורסים שנבנו ומוגשים לצד מוסיקה על ידי מאמנים מקצועיים שונים. ניתן לבחור שיעור וידיאו מהשעון, האייפון, האייפד או המק, ולהתחיל בפעילות כאשר המידע מהשעון מוצג בזמן אמת על המסך לצד השיעור. בסיום השיעור מוצג סיכום נרחב שבו ניתן לצפות במכשירי אפל השונים. בהשקה כולל השירות שיעורי יוגה, סייקלינג, ריקוד, תרגילי כוח, חתירה, הליכה או ריצה על הליכון ועוד.

השיעורים מוקלטים בסטודיו של אפל, על ידי מאמנים שנבחרו על ידה, ומדי שבוע יעודכן השירות בשיעורים חדשים, כשמנוע המלצות יספק הצעות לשיעורים נוספים. מנויי אפל מיוזיק יוכלו אפילו לשמור את הפלייליסט מהשיעור לשירות המוסיקה. המחיר עומד על 9.99 דולר לחודש ו-79.99 דולר לשנה, והוא יושק בסוף השנה במבחר מצומצם של מדינות בלבד.

פיטנס פלוס , צילום מסך: אפל פיטנס פלוס | צילום מסך: אפל פיטנס פלוס , צילום מסך: אפל

בנוסף, משיקה אפל שירות על חדש בשם Apple One, שכולל גישה לכלל שירותי החברה: אייקלאוד, מיוזיק, TV+, ארקייד, במחיר של 14.95 דולר לחודש למנוי יחיד ו-19.95 למנוי משפחתי. מנוי פרמייר, שכולל גם את ניוז+ ושירות הכושר, וזמין רק במדינות שבהם זמינים שני שירותים אלו, יעלה ו-29.95 דולר.

אפל וואן, הבאנדל של אפל, צילום מסך: אפל אפל וואן, הבאנדל של אפל | צילום מסך: אפל אפל וואן, הבאנדל של אפל, צילום מסך: אפל

אייפדים חדשים: אייפד דור 8 ואייפד אייר עם USB-C

 

לאחר מכן אפל עברה לשדרג את הטאבלט אולי הנפוץ ביותר בשוק כיום - האייפד. דגם האייפד המרכזי שודרג לדור שמונה וכולל מעבד A12 מהיר ב-40% מהמעבד בדור הקודם של הטאבלט, ולדברי החברה הוא מהיר פי 2 מלפטופ הווינדוס הנמכר ביותר ופי 6 מהכרומבוק הנמכר ביותר. המחיר ההתחלתי יעמוד על 399 דולר והוא יושק ביום שישי.

אייפד דור 8, צילום מסך: אפל אייפד דור 8 | צילום מסך: אפל אייפד דור 8, צילום מסך: אפל

אייפד דור 8 מחיר, צילום מסך: אפל אייפד דור 8 מחיר | צילום מסך: אפל אייפד דור 8 מחיר, צילום מסך: אפל

האייפד אייר החדש מגיע בעיצוב חדש לחלוטין עם ברזלים דקים וחמישה צבעים, כולל ירוק וכחול שמיים חדשים. למכשיר תצוגת רטינה בגודל 10.9 אינץ' ומסך עם ציפוי נוגד השתקפות. אפל לא שילבה במכשיר את מערכת זיהוי הפנים שלה, ובחרה להשאיר את חיישן טביעות האצבע – אך העבירה אותו לכפתור הכוח בראש המכשיר במקום כפתור הבית שהלך לעולמו. בפנים, יש לאייפד אייר מעבד 6 ליבות A14 Bionic, כנראה המעבד שיהיה גם בדור הבא של האייפונים. לדברי החברה, זה מעבד ה-5 ננומטר הראשון בתעשייה, קנה מידה כל כך קטן שהממדים שלו נמדדים באטומים, והוא מהיר ב-40% מהדור הקודם. 

האייפד אייר החדש, צילום מסך: אפל האייפד אייר החדש | צילום מסך: אפל האייפד אייר החדש, צילום מסך: אפל

חיבור USB-C באייפד אייר, צילום מסך: אפל חיבור USB-C באייפד אייר | צילום מסך: אפל חיבור USB-C באייפד אייר, צילום מסך: אפל

החיבור של המכשיר יהיה USB-C, מצלמה קדמית ברזולוציית 7 מגה-פיקסל, מצלמה אחורית זהה לאייפד פרו ברזולוציית 12 מגה-פיקסל ויכולת לצלם סרטונים ב-4K. מערכת השמע של המכשיר עוצבה מחדש וכוללת יכולות סטריאו. המחיר ההתחלתי של המכשיר יעמוד על 599 דולר והוא יהיה זמין החל מאוקטובר. בנוסף, הבטיחה אפל שהדור הבא של מערכות ההפעלה של האייפון, האייפד, הווטש והאפל TV יושק מחר (ד') לכלל משתמשיה ובמכשירים התומכים.

אייפד אייר. מחיר, צילום מסך: אפל אייפד אייר. מחיר | צילום מסך: אפל אייפד אייר. מחיר, צילום מסך: אפל

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות