אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה ביצעה למעלה מ-320 אלף בדיקות של שוהים בבידוד עד כה צילום: שאול גולן

המשטרה ביצעה למעלה מ-320 אלף בדיקות של שוהים בבידוד עד כה

לפי נתוני משרד הבריאות, נכון להיום שוהים כ-122 אלף ישראלים בבידוד, 80% מהם כתוצאה מחשיפה לחולה מאומת ו-20% לאחר ששבו מחו"ל. במשטרה פועלים במסגרת מנהלת אכיפה מיוחדת שהוקמה בעקבות החלטת ממשלה; לאחרונה הוכשרו כ-250 פקחים של רשות האוכלוסין וההגירה לטובת מעקב אחר חובת דיווח ויישום בידוד של השבים מחו"ל

15.09.2020, 17:59 | דורון ברויטמן

לפי נתוני משרד הבריאות, נכון להיום (ב') שוהים כ-122 אלף ישראלים בבידוד, 80% מהם כתוצאה מחשיפה לחולה מאומת ו-20% לאחר ששבו מחו"ל. מאז תחילת הגל השני בחודש יוני נרשמת עלייה מתמדת במספר היומי של אנשים שנכנסים לבידוד - 5,910 בני אדם בממוצע.

לאור מספר המבודדים הגבוה עולה השאלה באשר ליכולת של המשטרה, הגוף האחראי על אכיפת תקנות הקורונה, לאכוף את חובת הדיווח והבידוד של עשרות אלפי המבודדים בנוסף לעבודתה השוטפת.

קראו עוד בכלכליסט

שוטרים בבני ברק, צילום: איי אף פי שוטרים בבני ברק | צילום: איי אף פי שוטרים בבני ברק, צילום: איי אף פי

לטענת רב פקד עוזיאל אוחנה, ראש זרוע משרדי ממשלה מנהלת אכיפה ארצית, "משטרת ישראל מסתייעת בגורמי אכיפה אשר הוקצו באמצעות המשרד לביטחון פנים. כמו כן, פותחו מערכות טכנולוגיות המסוגלות לאפיין אזורים ספציפיים בתוך עיר או שכונה לטובת מיקוד האכיפה בהתאם למודל הרמזור של פרופ' גמזו. בכל מחוז ומרחב קיים כבר היום כוח משימה ייעודי לתחום האכיפה של עבירות הקורונה. פעילות משטרת ישראל מתבצעת בכלל הערים, גם אם הן ירוקות, וכוללת הסברה והידברות יחד עם אזהרות והטלת קנסות מנהליים. ריכוז מאמץ האכיפה יהיה בהתאם למתווה הרמזור. בערים אדומות צפויה היחידה לפעול יותר ובערים ירוקות פחות".

מבודדים בישראל

מאז תחילת האכיפה ועד היום בוצעו על ידי המשטרה 105,576 בדיקות של מאושפזי בית וכן 326,431 בדיקות חייבי בידוד. כמו כן, עד כה חולקו 1,770 דוחות למפרים, בשווי מצטבר של 8.85 מיליון שקל.

בתחילת יולי הקימה המשטרה, בעקבות החלטת ממשלה, מנהלת אכיפה להתמודדות עם הקורונה, שמרכזת תחתיה את כל פעילות האכיפה הקשורה לנגיף. בתוך כך פועלת המנהלת לאכוף את המגבלות הקיימות, קיום חובת דיווח וקיום בידוד, שמירה על התו הסגול לעסקים, עטיית מסכה במרחב הציבורי ואיסור התקהלויות בהתאם לתקנות.

המנהלת, שבראשה עומד תת ניצב, פועלת להכשרת פקחים אשר פועלים תחת משרדי ממשלה שונים כגון פקחי רשות הטבע והגנים, הסיירת הירוקה, רשות מקרקעי ישראל ופקחים של רשויות מקומיות. לאחרונה הוכשרו כ-250 פקחים של רשות האוכלוסין וההגירה לטובת מעקב אחר חובת דיווח ויישום בידוד של השבים מחו"ל. בתחילת השבוע פרסמה המשטרה כי 500 חיילי צה"ל החלו לתגבר את המשטרה. ראוי לציין, כי המשטרה שיתפה פעולה עם חלק מגופים אלו טרם הקמת המנהלת, אולם הכשרת הפקחים ושדרוג היכולות הטכנולוגיות מאפשר להם לפעול באופן עצמאי לאכיפת התקנות ולהקל על פעילות המשטרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות