אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנרג'יאן הציעה את המחיר הכי זול - ותספק גז לתחנת הכוח ברמת חובב צילום: חברת חשמל, אוראל כהן

נחשף בכלכליסט

אנרג'יאן הציעה את המחיר הכי זול - ותספק גז לתחנת הכוח ברמת חובב

החברה היוונית, בעלת מאגרי הגז בכריש ותנין, הגישה בישורת האחרונה של המכרז הצעה אגרסיבית לאספקת גז אל מול ההצעות של שותפויות תמר ולווייתן. הצעת הרכש מדברת על אספקת 0.8-0.7 מיליארד מ"ק גז טבעי לכל שנה ולאורך של עד 15 שנות אספקה

16.09.2020, 08:20 | ליאור גוטמן
חברת אנרג'יאן היוונית בריטית היא הזוכה במכרז לאספקת גז טבעי לתחנת הכוח ברמת חובב. כפי שנחשף אתמול (ג') בכלכליסט, אנרג'יאן, בעלי מאגרי הגז בכריש ותנין, הגישה בישורת האחרונה של המכרז הצעה אגרסיבית לאספקת גז אל מול ההצעות של שותפויות תמר ולווייתן, תוך ניצול הריב הפנימי שהיה בתוך המתחרות תחת השאלה בכמה לתמחר את העסקה.

קראו עוד בכלכליסט

מתיוס ריגס מנכ"ל אנרג מתיוס ריגס מנכ"ל אנרג'יאן על רקע תחנת כוח ברמת חובב | צילום: חברת חשמל, אוראל כהן מתיוס ריגס מנכ"ל אנרג

התרגיל את אנרג'יאן עבד, והיא כאמור הציעה את המחיר הזול בישראל כדי לזכות בחוזה הענק, שהיקפו עד מיליארד וחצי דולר. אנרג'יאן הציגה בפני בעליה החדשים של תחנת הכוח ברמת חובב - החברות שיכון ובינוי, אדלטק ואדלקום הצעת רכש לאספקת 0.8-0.7 מיליארד מ"ק גז טבעי לכל שנה ולאורך של עד 15 שנות אספקה, כאשר התמחור יגלם טווח מחיר של 3.8-4 דולר ליחידת חום, המחיר הזול שנחתם עד היום בישראל.

רמת חובב היא תחנת הכוח השנייה שנמכרת במסגרת הרפורמה. הקבוצה הרוכשת שילמה עבור התחנה 4.25 מיליארד שקל, פי 2 מהשווי שלה בספרי חברת החשמל. תחנת הכוח ברמת חובב היא אחת הגדולות בישראל והיא מייצרת 1,140 מגה־ואט בשנה, שהם 8.7% מיכולת הייצור של חברת החשמל, עם אפשרות להגדיל את כושר הייצור שלה בעשרות אחוזים בעתיד. התחנה נמכרת במסגרת הרפורמה שבמהלכה נדרשת חברת החשמל למכור 5 תחנות כוח לשוק הפרטי כדי לצמצם את נתח השוק שלה במקטע הייצור מ־70% כיום ל־35% עד 2026.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות