אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ: לא צריך חיסון, הקורונה תיעלם בזכות "מנטליות העדר" צילום: רויטרס

דיווח שוטף

טראמפ: לא צריך חיסון, הקורונה תיעלם בזכות "מנטליות העדר"

עדיין לא ברור אם בראיון שנתן נשיא ארה"ב לרשת ABC הוא התכוון ל"חסינות העדר", לאחר שחזר על המשפט הזה מספר פעמים. בתוך כך, באו"ם מזהירים: 24 מיליון תלמידים בסכנת נשירה מביה"ס בשל הקורונה; מחקר של המרכז האמריקאי לפיקוח ומניעת מחלות: מיתות של צעירים רבות יותר בקרב מיעוטים

16.09.2020, 12:10 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

12:00 - טראמפ: הקורונה תיעלם הודות ל"מנטליות העדר"

בראיון שנתן אתמול ל-ABC News אמר נשיא ארה"ב שהדבר יקרה הודות ל"מנטליות עדר" (Herd mentality). עדיין לא ברור האם הוא התכוון ל"חסינות עדר" (herd immunity), לאחר שחזר על המשפט כמה פעמים. "זה ייעלם גם בלי החיסון, ג'ורג'," הוא אמר לעיתונאי ג'ורג' סטפנופולוס. "עם הזמן זה ייעלם ותתפתח מעין מנטליות עדר. זה יתפתח ע"י הציבור, זה הולך לקרות". הוא התפנה גם להאשים את יריבו הדמוקרטי בבחירות, סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן, בכך שלא הורה על חובת עטיית מסכה בכל המדינה במהלך המגפה.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ , צילום: בלומברג נשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: בלומברג נשיא ארה"ב דונלד טראמפ , צילום: בלומברג

11:00 - מנכ"ל קרן גייטס: לא ברור אם יהיו מספיק חיסונים בשנה הבאה

מנכ"ל קרן ביל ומלינדה גייטס, מארק סוזמן, אמר שלמרות שסביר שיהיה חיסון לקורונה בתחילת השנה הבאה, לא ברור האם נפח הייצור וההפצה שלו יספיקו כדי להתמודד עם המגפה העולמית. "אנחנו נמצאים ברגע קריטי בו המחקר מתקדם היטב, אך עדיין לא ברור האם יהיו לנו יכולות הייצור וההפצה שאנחנו זקוקים להן", הוא אמר.

קרן ביל ומלינדה גייטס היא ממייסדות ומהתורמות העיקריות לנושא החיסון. בדו"ח שפורסם ביום שני קראה הקרן למדינות לסייע במחקר למציאת חיסון, להכין את אמצעי הייצור עד כמה שניתן, ולהעביר חיסונים לזקוקים להם ביותר בלי קשר ללאום שלהם. "זהו משבר עולמי קלאסי שניתן לפתור רק באמצעות מערך גלובלי", כך לדברי סוזמן, "אין פתרונות לאומיים במסגרתם מדינות יכולות להתבודד ולהתמקד רק באוכלוסייתן, כי אנחנו לא הולכים לסגור את הסחר והתחבורה הבינלאומיים".

08:00 - האו"ם: 24 מיליון תלמידים בסכנת נשירה מביה"ס בשל הקורונה

מגפת הקורונה עלולה לגרום ליותר מ-24 מיליון תלמידים לנשור מבית הספר - כך לפי הנרייטה פור, מנהלת קרן הילדים של האו"ם. 192 מדינות סגרו את בתי הספר בעקבות המגפה והשאירו 1.6 מיליארד תלמידים ללא למידה פרונטלית. רק לכמחצית מהתלמידים בעולם יש כעת גישה ללימודים פרונטליים, ורבים מבתי הספר שנותרו סגורים חסרים את המשאבים כדי לאפשר למידה מרחוק, לדבריה.

תלמידות בפקיסטן, צילום: רויטרס תלמידות בפקיסטן | צילום: רויטרס תלמידות בפקיסטן, צילום: רויטרס

"ככל שילדים יישארו יותר זמן מחוץ לבית הספר, פחות סביר שהם יחזרו. לפחות 24 מיליון ילדים צפויים לנשור מבית הספר, ולכן אנחנו מפצירים בממשלות לתעדף פתיחת בתי ספר ברגע שהמגבלות מאפשרות", אמרה פור.

07:30 - מחקר בארה"ב: מיתות של צעירים רבות יותר בקרב מיעוטים

לפחות 121 אנשים מתחת לגיל 21 מתו עד כה מקורונה בארה"ב, וכמעט שני שליש מתוכם היו שחורים והיספנים - כך על פי מחקר חדש שפרסם המרכז האמריקאי לפיקוח ומניעת מחלות. מבין אותם 121 צעירים, 45% היו היספנים ו-29% שחורים. כ-4% היו אמריקאים ילידים. בסך הכל, הקבוצות הללו מהוות 41% מאוכלוסיית ארה"ב - ו-75% ממקרי המוות בקרב צעירים מקוביד 19. "בקרב פעוטות, ילדים ומתבגרים שאושפזו עם קוביד 19, אנשים לא לבנים זוכים לייצוג יתר", לדברי החוקרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות