אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
או.פי.סי של עידן עופר נכנסת לשוק האנרגיה האמריקאי: רוכשת את השליטה בחברת CPV צילום: יח"צ

נחשף בכלכליסט

או.פי.סי של עידן עופר נכנסת לשוק האנרגיה האמריקאי: רוכשת את השליטה בחברת CPV

החברה הודיעה כי חתמה על מכתב כוונות לרכישת השליטה בחברה האמריקאית, כאשר היקף ההשקעה יעמוד על 700-800 מיליון דולר; העסקה תושלם בחודשים הקרובים בכפוף לקבלת אישורים שונים. CPV פועלת בייזום, פיתוח, הקמה ואחזקה של תחנות כח בצפון מזרח ארה"ב. קרן נוי צפויה להיכנס כשותפה של או.פי.סי בעסקה

16.09.2020, 10:14 | גולן חזני

חברת או.פי.סי שבשליטת עידן עופר, נכנסת לשוק האנרגיה בארה"ב בעסקת ענק: החברה מודיעה היום (ד') כי חתמה על מכתב כוונות לרכישת השליטה בחברת CPV האמריקאית.

היקף ההשקעה יעמוד על 700-800 מיליון דולר, כאשר חלקה מיועדת גם להשקעה בפרויקטים העתידיים של החברה האמריקאית.

 

קראו עוד בכלכליסט

גיורא אלמוגי מנכ"ל או.פי.סי, צילום: אוראל כהן גיורא אלמוגי מנכ"ל או.פי.סי | צילום: אוראל כהן גיורא אלמוגי מנכ"ל או.פי.סי, צילום: אוראל כהן

העסקה תושלם בחודשים הקרובים בכפוף לקבלת אישורים שונים. על המו"מ של או.פי.סי לכניסה לשוק האמריקני בעסקת ענק של מאות מיליוני דולרים דווח לראשונה בכלכליסט. קרן נוי צפויה להיכנס כשותפה של או.פי.סי בעסקה. 

חברת CPV (או Competitive Power Ventures) פועלת בייזום, פיתוח, הקמה ואחזקה של תחנות כח בצפון מזרח ארה"ב, המספקות חשמל ל-100 מיליון תושבים. מדובר במדינת ניו יורק, ניו ג'רסי, פנסילבניה, אוהיו, מסצ'וסטס, וירג'יניה ומרילנד. בנוסף, החברה פועלת גם בשווקים הגדולים של טקסס וקליפורניה.

החברה הוקמה ב-1999 ופעילה הן בתחום של תחנות כח מסורתיות והן באנרגיה מתחדשת. מטה החברה פועל בבוסטון ובוושינגטון. החברה מנוהלת על ידי גארי למברט, אחד ממייסדיה, והיא מעסיקה כ-90 עובדים. עד מהיום הקימה החברה 44 תחנות כח בטכנולוגיות שונות עם סך הספק מותקן של כ-14,803 מגה וואט.

עידן עופר, צילום: יח"צ עידן עופר | צילום: יח"צ עידן עופר, צילום: יח"צ

החברה מחזיקה כיום, יחד עם שותפים, ב-5 תחנות כוח פעילות, המונעות על בסיס גז טבעי, בהספק כולל של כ-4,045 מגה וואט (חלקה של החברה – כ-1,290 מגה וואט). או.פי.סי מנוהלת על ידי גיורא אלמוגי, שהוביל את העסקה. 

החברות מגדל, פועלים שוקי הון וכלל ביטוח מנהלות מו"מ מתקדם עם או.פי.סי להיכנס כשותפות בעיסקה.

יוסי דורי, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת ההשקעות בכלל ביטוח ופיננסים ציין: "אנו שמחים ומברכים על העסקה ושיתוף הפעולה ארוך השנים והפורה עם או.פי.סי, כחלק מהאסטרטגיה ארוכת הטווח של כלל ביטוח ופיננסים, לייצר שיתופי פעולה עם חברות מובילות ולקחת חלק בפרויקטים בתחום התשתיות והחשמל בארה"ב, אנו פועלים לממש את עסקת CPV, חברה המוכרת והמוערכת על ידי כלל מזה מספר שנים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות