אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משק אנרגיה רוכשת 50% מחברת סונול EVI ב-3 מיליון שקל צילום: דאוד עבד אל חי

משק אנרגיה רוכשת 50% מחברת סונול EVI ב-3 מיליון שקל

סונול EVI מספקת פתרונות טעינה לרכבים חשמליים ורכבי הייבריד פלאג-אין. לפי ההערכות, היקף ההשקעות שיידרש בחברה ב-5 שנים הקרובות יגיע לכ-40 מיליון שקל, מה שיביא את החברה לאחזקות של כ-20% מכלל עמדות הטעינה בישראל

16.09.2020, 17:02 | ליאור גוטמן

חברת משק אנרגיה, שפועלת בתחום האנרגיות המתחדשות, מודיעה היום (ד') על רכישת 50% מחברת סונול EVI. מדובר בחברה שמתמקדת בהקמת עמדות טעינה לכלי רכב חשמליים, זאת על ידי הצבת העמדות בתחנות הדלק של סונול.

משק אנרגיה תשלם כ-3 מיליון שקל עבור הרכישה, ולפי הערכת החברה, היקף ההשקעות שיידרש ב5 שנים הקרובות יגיע לכ-40 מיליון שקל, פעילות שתביא את החברה לאחזקות של כ-20% מכלל עמדות הטעינה בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

סונול EVI מספקת פתרונות טעינה לרכבים חשמליים ורכבי הייבריד פלאג-אין. בתחילת 2020 החברה במכרז של משרד האנרגיה במסגרתה היא תקים כ-20 עמדות טעינה מהירות (DC, חצי שעה עד שעתיים טעינה לסוללה מלאה).

חן מלמד, מנכ"ל משק אנרגיה, צילום: דאוד עבד אל חי חן מלמד, מנכ"ל משק אנרגיה | צילום: דאוד עבד אל חי חן מלמד, מנכ"ל משק אנרגיה, צילום: דאוד עבד אל חי

החברה מפעילה כיום כ-150 עמדות טעינה פעילות הפרוסות בתחנות דלק של סונול, בבנייני משרדים וחברות עסקיות לרבות צ'מפיון מוטורס (יבואנית אאודי, פולקסווגן, סקודה וסיאט), מייקרוסופט ובבתים פרטיים.

משק אנרגיה השלימה לפני כשלושה חודשים גיוס חוב בהיקף של כ-376 מיליון שקל. החברה מתמקדת בהקמה והפעלה של שדות סולארים. החברה בבעלות הארגונים הכלכליים של הקיבוצים שמאגדים כ-270 קיבוצים.

לדברי חן מלמד, מנכ"ל משק אנרגיה: "החיבור בין משק אנרגיה המאגדת את מרבית הקיבוצים בישראל לבין סונול יאפשר לסונול EVI להציע פתרונות הטענה חדשניים ונקיים בפריסה ארצית רחבה ונגישה באופן שיהפוך את השימוש ברכבים חשמליים לפתרון מוביל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות