אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפיצויים על נזקי מחאת ג'ורג' פלויד – היקרים אי פעם בענף הביטוח על אירועים אלימים צילום: אי אף פי

הפיצויים על נזקי מחאת ג'ורג' פלויד – היקרים אי פעם בענף הביטוח על אירועים אלימים

לפי הערכות ראשוניות, הפיצוי הכולל שישלמו חברות הביטוח צפוי לעמוד על לפחות 1.5 מיליארד דולר ובסבירות רבה גבוה מ-2 מיליארד דולר. השיא הקודם, 1.4 מיליארד דולר, שולם על נזקי המהומות בלוס אנג'לס ב-1992 לאחר זיכוי השוטרים שהכו באכזריות את רודני קינג

16.09.2020, 18:36 | שירות כלכליסט

מחיר הגזענות – מנקודת המבט של חברות הביטוח: סכום הפיצוי הכולל שישלמו המבטחות על נזקי גל המחאה ששטף את ארה"ב בעקבות רצח ג'ורג' פלויד עשוי לעלות על 2 מיליארד דולר – ויעמוד לכל הפחות על 1.5 מיליארד דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

הסכום המדויק עדיין אינו ידוע כמובן ואת אומדן הנזק פרסם המכון האמריקאי למידע בענייני ביטוח – Insurance Information Institute – שמוכר בשם הקיצור Triple I. המכון מבצע (בין היתר) מעקב שוטף אחר תשלומי הפיצויים של חברות הביטוח באירועי נזק המוניים.  

מפגין בסנט לואיס שורף את הדגל האמריקאי במחאה על מותו האלים של ג מפגין בסנט לואיס שורף את הדגל האמריקאי במחאה על מותו האלים של ג'ורג' פלויד | צילום: רויטרס מפגין בסנט לואיס שורף את הדגל האמריקאי במחאה על מותו האלים של ג

פיצוי בסדר גודל שכזה, של 2 מיליארד דולר, יהיה הגבוה ביותר ששולם על נזקי אירועי מחאה אלימים – כולל המהומות והוונדליזם בלוס אנג'לס שהיממו את אמריקה כולה בשנת 1992, לאחר זיכוי השוטרים שהכו באכזריות את רודני קינג.

על נזקי המחאה והמהומות בלוס אנג'לס בפרשת רודני קינג, שאירעו בין 29 באפריל ל-4 במאי 1992, שילמו חברות הביטוח 775 מיליון דולר, סכום שווה ערך ל-1.42 מיליארד דולר כיום. הסכום הגבוה ביותר עד אז היה על מחאה קודמת בלוס אנג'לס, באוגוסט 1965, ועמד על 44 מיליון דולר – שווה ערך ל-357 מילון דולר כיום.

גל המחאה הנוכחי בשל רצח ג'ורג' פלויד שסחף מיליוני מפגינים, ושכלל אירועים ב-140 ערים בארה"ב, התנהל ברובו באופן רגוע יחסית וללא הפרות סדר משמעותיות. ואולם ב-20 ערים גדולות התפתחה המחאה (בחלק מהאזורים) לאירועים אלימים שכללו פגיעה ברכוש.

האירועים האלימים התרחשו לכל אורך תקופת המחאה בגל הראשון שלה, מה-26 במאי עד ל-8 ביוני. "הפעם זה לא רק קרה בעיר אחת או במדינה אחת – זה בכל רחבי המדינה. וזה עדיין קורה. כך שההפסדים עשויים להיות הרבה יותר כבדים", אמרה דוברת טריפל איי לורטה וורטרס (Loretta L. Worters) לאתר Axios שפרסם את הנתונים.

מדובר עדיין בסכומים נמוכים בהשוואה לפיצויי הביטוח על אסונות טבע. רק השנה צפויות חברות הביטוח לשלם על נזקי הוריקן איסייאס בין 3 ל-5 מיליארד דולר. נזקי השריפות האדירות במערב המדינה עומדים כבר עתה על 1.5 מיליארד דולר.

בשנת 2018 שילמו חברות הביטוח נזקי אסונות טבע בסכום כולל של 18 מיליארד דולר ושנה קודם לכן של 15 מיליארד דולר (נתוני 2019 עדיין לא סוכמו במלואם).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות