אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשקיע העיקרי בקרן הפינטק team8 של רקפת רוסק עמינוח - ג'ים סימונס

המשקיע העיקרי בקרן הפינטק team8 של רקפת רוסק עמינוח - ג'ים סימונס

סימונס הוא הבעלים של קרן הגידור רנסאנס טכנולוג'יס שרושמת תשואה ממוצעת של 66% לשנה; הונו של סימונס מוערך ב-21 מיליארד דולר - ההשקעה בוצעה באמצעות הקרן שהשקיעה 30 מיליון דולר ב-team8; הקרן team8 מתכננת להקים חברות סטארטאפ ולהשקיע בהן בתמורה לאחזקות של כ־50% מאותן חברות

16.09.2020, 20:12 | גולן חזני
משקיע העוגן של קרן הפינטק team8 בראשות רקפת רוסק עמינוח, יובל טל ורונן אסיא יוצאי פיוניר - הוא ג׳ים סימונס. סימונס הוא בעליה של קרן הגידור רנסאנס טכנולוג'יס שאותה הקים ב-1982 והתשואה הממוצעת שלה היא 66% לשנה.

קראו עוד בכלכליסט

ההשקעה בוצעה באמצעות הקרן. הונו של סיימונס, שנחשב לאחד המשקיעים המוכרים בעולם, מוערך ב-21 מיליארד דולר. הקרן השקיעה 30 מיליון דולר בקרן של רוסק עמינוח, מנכל"ית לאומי לשעבר והשאיפה היא להרחיב את הגיוס ל-100 מיליון דולר.

מימין רונן אסיא, גליה באר גבל, רקפת רוסק עמינח, יובל טל, צילום: רון קדמי מימין רונן אסיא, גליה באר גבל, רקפת רוסק עמינח, יובל טל | צילום: רון קדמי מימין רונן אסיא, גליה באר גבל, רקפת רוסק עמינח, יובל טל, צילום: רון קדמי

ג ג'ים סימונס ג

יובל טל, יזם הפינטק, מייסד פיוניר הוא כאמור אחד מארבעת השותפים של מיזם הפינטק החדש של קבוצת Team8, תהליך הקמה של סטארט־אפ.Team8 הודיעה ביום שלישי על השקה רשמית של פלטפורמת Team8 Fintech. שותפיו של טל הם רקפת רוסק עמינח, לשעבר מנכ"לית בנק לאומי, רונן אסיא, מייסד חד־הקרן eToro, וגליה באר־גבל, ששימשה כראש תחום הפיתוח העסקי ב־PayPal במזרח אירופה, אפריקה וישראל.

הקבוצה דיווחה לרשות ני"ע האמריקאית על גיוס של 30 מיליון דולר, כשהשאיפה היא להשלים גיוס של 100 מיליון דולר. הקבוצה תקים ותשקיע בחברות סטארטאפ בתמורה לאחזקות של כ־50% מהחברות. המטרה, מסביר טל, היא לתקן הליך לא יעיל ובזבזני: "אם משפרים את הליך ההקמה של חברה, אפשר להעלות משמעותית את סיכויי ההצלחה. בישראל אחת ל־100 חברות מצליחה וזה אומר שב־99 אחרות, אנשים בזבזו שנים מחייהם על דברים שלא צריכים לקום בכלל. אנחנו יכולים לבוא למישהו כזה ולהגיד לו 'בוא נחסוך לך את הזמן'".

הכוונה של הקבוצה היא להקים כחמש חברות בשנים הקרובות בהתמקודת על חברות B2B2C מתחום הדאטה. לדברי רוסק עמינח, "נפנה לבנקים שלא יודעים לממן אי־קומרס ונציע להם לשתף פעולה עם המנוע שלנו והלקוחות שלהם או שנפנה לגופים מחוץ לעולם הפיננסי שיש להם הרבה כסף ולקוחות שעוברים דרכים, כמו גופי ריטייל או תקשורת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות