אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר דחיית ועידת האקלים של האו"ם, הצעירים החליטו לקחת את ההובלה צילום: בלומברג

לאחר דחיית ועידת האקלים של האו"ם, הצעירים החליטו לקחת את ההובלה

פעילי אקלים צעירים מארגון Fridays for Future יערכו בעוד כחודשיים ועידה משלהם, עם נציגים מכל העולם שידונו בפתרונות ויגבשו תוכניות להתמודדות עם משבר האקלים - במקום ועידת האו"ם שהיתה אמורה להתקיים בגלאזגו ונדחתה בשל הקורונה. ועידת האקלים Cop26 אמורה היתה להיות הכינוס הבינלאומי החשוב בתחום מאז ועידת פריז ב-2015

17.09.2020, 09:10 | עומר כביר

המבוגרים ביטלו את ועידת האקלים? הצעירים ילמדו אותם איך עושים ועידה להצלת העולם גם בימי הקורונה.

בתגובה לדחיית ועידת האקלים של האו"ם, שאמורה היתה להתקיים בנובמבר הקרוב בגלזגו, פעילי אקלים צעירים מארגון Fridays for Future יערכו בעוד כחודשיים ועידת אקלים משלהם, עם נציגים מכל העולם שידונו בפתרונות ויגבשו תוכניות להתמודדות עם משבר האקלים.

קראו עוד בכלכליסט

תחנות כוח מזהמות בגרמניה, צילום: רויטרס תחנות כוח מזהמות בגרמניה | צילום: רויטרס תחנות כוח מזהמות בגרמניה, צילום: רויטרס

ועידת האקלים Cop26 אמורה היתה להיות הכינוס הבינלאומי החשוב בתחום מאז ועידת פריז ב-2015, במסגרתו אמורות היו המדינות השונות להציג התחייבויות וצעדים משמעותיים יותר להגבלת פליטת גזי חממה, במטרה לעמוד ביעד השאפתני של צמצום הפליטות במחצית עד סוף העשור והגעה לאיזון מלא מבחינת הפליטות עד 2050 – מה שיאפשר להגביל את ההתחממות הגלובלית ל-1.5 מעלות, וכך להמנע מההשלכות החמורות ההרסניות ביותר שלה.

ואולם, התפרצות הקורונה אלצה את האו"ם לדחות את הוועידה לשנה הבאה, כאשר כבר עתה עולים ספקות לגבי היכולת של מדינות רבות להשתתף בוועידה, לא כל שכן להציג בה התחייבויות משמעותיות, לאור המצב הגלובלי כרגע. בתגובה, מארגנים פעילי אקלים צעירים מהתנועה שהוקמה בהשראת גרטה טונברג ועידת אקלים מקוונת, שמכונה Mock Cop26, במטרה להמשיך את הדיונים הבינלאומיים בנושא קריטי זה ולמלא את החלל שנוצר מביטול הוועידה המקורית.

האירוע, שייערך בנובמבר ויתפרס על פני כשבועיים, שואף לארח בין שלושה לחמישה נציגים מכל אחת מהמדינות שאמורות היו להשתתף בוועידה המקורית. המארגנים שמים דגש על חצי הכדור הדרומי, כמשקל נגד לדומיננטיות של מדינות מפותחות בוועידת האו"ם. הוועידה עצמה תכלול נאומי פתיחה הצהרתיים, דוברים בולטים, פאנלים וסדנאות בנושאים עולמיים ומקומיים ודיונים בתחומים כמו צדק חברתי, חינוך, בריאות פיזית ונפשית, משרות ירוקות והפחתת פליטות פחמן.

בסיום האירוע מתכננים המארגנים לגבש הצהרה למנהיגים מטעם כלל הצעירים בעולם, שתפרט את ההישגים שהם מבקשים לראות בוועידת האו"ם בשנה הבאה. "אנחנו מאוכזבים מאיך שוועידת האו"ם מתוכננת", אמר לגארדייאן ג'ואל לב-טוב, מתאם ב-Fridays for Future. "לכן התחלנו לעבוד על ועידה משלנו, כדי להתמודד עם הכישלון הצפוי של Cop26, כדי להדגים איך ועידה יכולה להראות עם ממשלות פועלות במשבר האקלים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות