אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות פניית רשות ני"ע: מגדל מפרסמת הבהרות לגבי חקירתה ברשות שוק ההון צילום: עמית שעל

בעקבות פניית רשות ני"ע: מגדל מפרסמת הבהרות לגבי חקירתה ברשות שוק ההון

מהדיווח של חברת הביטוח עולה כי בכירים בחברה בעבר ובהווה זומנו לתשאול במשרדי רשות שוק ההון, והחברה העבירה לרשות פרוטוקולים של ישיבות דירקטוריון; בשבוע שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי הרשות מנהלת חקירה ברקע העימות שלה מול בעל השליטה במגדל, שלמה אליהו - המבקש להדיח את היו"ר ניר גלעד

17.09.2020, 10:46 | עירית אבישר

רשות ניירות ערך, שבראשה עומדת ענת גואטה, פנתה לחברת הביטוח מגדל וביקשה ממנה לפרסם הבהרות בנוגע לחקירת רשות שוק ההון נגדה. בשבוע שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי רשות שוק ההון, שבראשה עומד משה ברקת, מנהלת חקירה בנוגע לסוגיות של ממשל תאגידי, על רקע הקרב שלה מול בעל השליטה במגדל שלמה אליהו המבקש להדיח את היו"ר ניר גלעד.

קראו עוד בכלכליסט

נזכיר כי יו"ר רשות שוק ההון דורש מאליהו לבחור האם להמשיך לכהן כדירקטור במגדל ביטוח או להיות יו"ר מגדל אחזקות. אליהו בינתיים לא מתפנה מאחד התפקידים, ואף עשוי לפנות לערכאות משפטיות כנגד רשות שוק ההון.

מימין: יו"ר מגדל ביטוח ניר גלעד ובעל השליטה שלמה אליהו, צילום: עמית שעל מימין: יו"ר מגדל ביטוח ניר גלעד ובעל השליטה שלמה אליהו | צילום: עמית שעל מימין: יו"ר מגדל ביטוח ניר גלעד ובעל השליטה שלמה אליהו, צילום: עמית שעל

מגדל בתגובה מבהירה כי כבר הודיעה שב-14 ביולי קיבלה מכתב מרשות שוק ההון. מהמכתב עולה כי הרשות עוקבת מזה שנה וחצי על התנהלותה של מגדל ביטוח, כאשר במכתב נסקרו אירועים שונים שהתרחשו בחברה בתקופה זו.

בנוסף, מההודעה לבורסה עולה שגם לפני המכתב וגם אחריו העבירה מגדל לרשות שוק ההון מידע ומסמכים הקשורים לחברה, "לרבות פרוטוקולים של ישיבות דירקטוריון וועדותיו, וכן הוזמנו נושאי משרה שונים לרבות דירקטור במגדל ביטוח לראיונות ושיחות עם נציגי רשות שוק ההון במספר הזדמנויות", מציינים במגדל.

עוד הם מוסיפים כי ב-29 ביולי הם התבקשו להעביר פרוטוקולים של דיוני הדירקטוריון של החברה, וב-18 באוגוסט הגיעו נציגים מטעם הרשות למשרדי מגדל ביטוח וקיבלו לבקשתם מסמכים וחומרים שונים, לרבות תכתובות דוא"ל. "בחלוף זמן, לאחר מכן, הוזמנו מספר נושאי משרה במגדל ביטוח בהווה ובעבר לתשאול", כותבים במגדל. עוד הם מציינים כי ב-8 בספטמבר נמסר לחברה שהתשאול נעשה כחלק מבירור מנהלי הבוחן חשש אפשרי להפרה של הוראות החוק.

עוד מוסיפים במגדל: "החברה רואה לנכון להבהיר כי למועד זה, היא לא קיבלה כל הודעה ביחס לבירור שהרשות מבצעת כמפורט לעיל והאם נבדקים עניינים מעבר לעניינים שצויינו במכתב הממונה".

היום פורסם ראיון ב"כלכליסט" עם ברקת בו הוא אומר בין היתר על האירועים במגדל: "כשאנחנו רואים שיש יו"ר שכנראה עומד מול בעל השליטה, ואז בא הדירקטוריון של החברה־האם ומחליט לפטר אותו, זה כבר עובר את הגבול. זה עושה צחוק מכל התהליך. הייתי מצפה שעוד לפני כן הדירקטוריון יעצור את אליהו ויגיד לו - 'אדוני, עד כאן'. אני לא צריך להגיע למצב של התערבות. בעיניי זה מקרה מאוד מצער. שלמה אליהו הוא אדם עם זכויות בעולם הביטוח הישראלי, אבל מה שהוא עושה עכשיו לא נכון ולא ראוי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות