אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל על תפעיל מספר קטן של טיסות החל ב-1 באוקטובר; העובדים יישארו בחל"ת חודש נוסף צילום: אל על , SIVANFARAG

אל על תפעיל מספר קטן של טיסות החל ב-1 באוקטובר; העובדים יישארו בחל"ת חודש נוסף

לדברי המנכ"ל גונן אוסישקין, אל על תתחיל להפעיל טיסות נוסעים ב-1 באוקטובר - לאתונה ובאמצעות סאן דור לאיים ביוון, וב-12 בחודש - לפריז, לונדון וניו יורק; עבור טיסות אלה יוחזרו מחל"ת מספר מצומצם של עובדים - היתר יישארו בבית עד 31 באוקטובר

17.09.2020, 11:19 | נווית זומר

הבעלות באל על התחלפה אתמול, אבל העובדים ימשיכו לשבת בבית. הבוקר דווחו 5,400 עובדי החברה כי החל"ת שלהם הוארך בחודש נוסף, עד 31 באוקטובר. העובדים מצוים בחל"ת מאז מרץ האחרון, עם פרוץ מגיפת הקורונה בארץ.

קראו עוד בכלכליסט

באגרת ששלח המנכ"ל גונן אוסישקין הוא כתב: "ככל שהמצב יאפשר, נתחיל להפעיל טיסות נוסעים ב-1 באוקטובר לאתונה ובאמצעות סאן דור לאיים ביוון. החל ב-12 באוקטובר בכוונתנו להפעיל טיסות יומיות לפריז, לונדון וניו יורק".

מדובר בהיקף מצומצם של טיסות שמטרתו להתחיל להניע את תהליך החזרה לטיסות. עבור טיסות אלה יוחזרו מחל"ת מספר מצומצם של עובדים.

עוד הודיע אושיסקין כי החל מ-21 בספטמבר החברה תחדש את טיסות המטען לשנגחאי, מומבאיי והונג קונג במטוסי הדרימליינר.

גונן אוסישקין , צילום: אל על , SIVANFARAG גונן אוסישקין | צילום: אל על , SIVANFARAG גונן אוסישקין , צילום: אל על , SIVANFARAG

בהתייחסו לשינוי הבעלות כתב גונן: "אני יודע שימים לא פשוטים עוברים על כולנו. בתוך ערפל האי-ודאות, אל על בדרך לעתיד יציב ובטוח עם השלמת מתווה הסיוע, כאשר אתמול עשינו צעד הכרחי לקראת הבטחת מקור הפרנסה לאלפי בתי אב. נכונו לנו עוד ימים קשים ואתגרים מורכבים, מולם יש לנו בסיס של תקווה ואני אומר זאת על רקע גיוס הכסף, האמון ורשת הביטחון של המדינה".

אתמול גייסה אל על בהנפקה לציבור 505 מיליון שקל, מתוכם כ-400 מיליון שקל יושבו לציבור הישראלי עד 1 באוקטובר עבור כרטיסים לטיסות שבוטלו. בעל השליטה החדש הוא אלי רוזנברג, שרכש בהנפקה 42.9% ממניות אל על.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות