אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה נוספת נגד משה חוגג: מואשם בהונאת משקיעים יפנים צילום: אוראל כהן

תביעה נוספת נגד משה חוגג: מואשם בהונאת משקיעים יפנים

התובעים, שלושה משקיעים יפנים, מבקשים לקבל מעל ל-27 מיליון שקל. לטענתם, השקיעו במיזם זודיאק בעקבות פרסומים של חוגג כי אחת השותפות בו היא בורסת קריפטו מוכרת בשם ביטרקס. אלא שהתברר להם שלא רק שהיא מעולם לא לקחה חלק במיזם- כל שנעשה הוא "הקמת אתר אינטרנט עלוב"

17.09.2020, 14:25 | הגר רבט

תביעה נוספת נגד היזם משה חוגג הוגשה היום (ה') לבית המשפט המחוזי בתל אביב בטענה שהונה משקיעים במיזם בשם Zodiac. התובעים, שלושה משקיעים יפנים, מבקשים לקבל מעל ל-27 מיליון שקל. בין הנתבעים גם קבוצת סינגולריטים של חוגג ושותפיו לקבוצה.

המקרה הנדון בתביעה הוא מיזם קריפטו בשם Zodiac שיועד לתחום הריטייל ובו השקיעו התובעים סכום של כ-8 מיליון דולר. לטענת התובעים עשו זאת בעקבות פרסומים של חוגג כי אחת השותפות למיזם היא בורסת קריפטו מוכרת בשם Bittrex. אולם התברר להם שביטרקס מעולם לא לקחה חלק במיזם וכל שנעשה הוא "הקמת אתר עלוב".  

קראו עוד בכלכליסט

משה חוגג, צילום: אוראל כהן משה חוגג | צילום: אוראל כהן משה חוגג, צילום: אוראל כהן

התביעה מזכירה גם את מיזם STOX (סטוקס) של חוגג מ-2017 שגייס 33 מיליון דולר שלטענתם נלקחו גם הם על ידי המייסדים: ״הנתבעים ראו כי טוב וכי אפשר לגנוב כספי עתק והחליטו להקים עוד מיזמים כאלה״.

התובעים מביאים עדויות לכתבות שהבליטו את חלקה של בורסת ביטרקס במיזם ומציינים שלפי נייר העמדה שפורסם עבורו ("whitepaper") הטכנלוגיה של זודיאק התבססה על זו של ביטרקס ומנכ״ל ביטרקס היה שותף לפרויקט.

בפועל, הם טוענים, המטבעות מעולם לא נרשמו בשום בורסה ואין פעילות מסחר בהם (גם לפי בדיקת כלכליסט אין זכר למטבעות הללו בבורסות הקריפטו המוכרות).

באפריל 2018 הם מוסיפים, חברת Invest.com של חוגג, שהייתה אמורה להיות שופתה בפרויקט הפסיקה לגמרי את פעילותה והיום אפילו הדומיין שלה באינטרנט מוצע למכירה.

״הנתבעים עצמם לא האמינו במצגים שהם יצרו וידעו שהם כוזבים״, כמו גם שביטרקס אינה שותפה במיזם.

את התובעים מייצגים עו״ד פרופ׳ אבי וינרוט ואריק מגידיש.

מסינגולריטים נמסר כי "התביעה לא הומצאה לידנו, חלקים ממנה הומצאו לנו מן התקשורת. כל הטענות משוללות כל יסוד, שוב אנחנו עדים לשיטת פעולה ודפוס סדרתי לניצול הליכי משפט והפעלת לחץ תקשורתי. אין כל עילה והצדקה להגשת התביעה, מדובר בעוד הליך סרק חסר כל ביסוס".

זו אינה התביעה הראשונה המוגשת נגד חוגג. לאחרונה הוגשו מספר תביעות נגדו ונגד המיזם סטוקס בטענה לתרגיל עוקץ, האחרונה שבהן - בחודש יולי האחרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות