אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"בשל החום הכבד": טרה ושטראוס לא מספקות חלב מתחילת השבוע

"בשל החום הכבד": טרה ושטראוס לא מספקות חלב מתחילת השבוע

בטרה ובשטראוס הסבירו את המחסור בחלב בהשפעה של מזג האוויר על תנובת החלב, "החום הכבד ששרר בשבוע שעבר השפיע על כלל ענף החלב, לצד העלייה בביקושים נוכח ההודעה על הסגר". אייל רביד, מבעלי השליטה ברשת ויקטורי, "הייתי מצפה מהמחלבות לקחת אחריות, גם כשיש להן עובדים בבידוד"

17.09.2020, 15:20 | נורית קדוש

ההיערכות לראש השנה בצל הסגר מובילה לעומסים ברשתות המזון, זאת למרות שחנויות המזון לא ייסגרו. הבוקר נרשם בחלק מהרשתות מחסור בחלב לשתייה, לאחר שטרה ושטראוס לא סיפקו את המוצר הבסיסי מתחילת השבוע ולמרות שתנובה הגדילה אספקות בכל הארץ. ״היחידה שממשיכה לספק חלב היא מחלבת תנובה. הייתי מצפה מהמחלבות האחרות לקחת אחריות, גם כשיש להן עובדים בבידוד. גם ברשתות השיווק יש עובדים בבידוד ועדיין החנויות נותנות שרות מלא לציבור. יש לקחת דוגמא מתנובה על אחריות חברתית״. מסר אייל רביד, מנכ״ל ומבעלי השליטה ברשת ויקטורי בשיחה עם כלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

בטרה הסבירו את המחסור בחלב בהשפעה של מזג האוויר על תנובת החלב. "החום הכבד ששרר בשבוע שעבר השפיע על כלל ענף החלב. לצד עלייה בביקושים בשבוע האחרון נוכח ההודעה על הסגר, נוצרו ביקושים דומים לחג השבועות, ובהתאמה חוסרים נקודתיים שיסופקו בהקדם".

ביחס לטענות הקמעונאים שהמחלבה ממשיכה לספק את מוצרי החלב שאינם בפיקוח והמחסור נוגע רק למוצר המפוקח, נטען בסביבת החברה כי הביקושים לחלב שתיה של המחלבה גבוהים מהביקוש לשאר המוצרים, כיוון שזו הקטגוריה הנצרכת ביותר, וגם כי נתח השוק של טרה בקטגוריה הוא גבוה מקטגוריות אחרות בהן היא פועלת.

מחסור בחלב טרה ויוטבתה מחסור בחלב טרה ויוטבתה מחסור בחלב טרה ויוטבתה

משטראוס נמסר כי ״בשל גל החום הכבד ששרר בישראל ב-3 שבועות האחרונים ושהוביל לתנובת חלב ירודה ולצד הביקושים הגבוהים בעקבות החג והסגר הקרוב, ישנו מחסור נקודתי בחלב בענף. יטבתה פועלת במלוא כושר הייצור על מנת לספק לכלל הרשתות את כל החלב שהיא מקבלת״.

לצד המחסור שנרשם גם במלפפונים והתייקרויות במחלקת הירקות והפירות, נרשמו הבוקר עומסים בחנויות המזון. ברשתות ציינו כי אתמול נרשמה עלייה של 30% ביחס ליום מקביל אשתקד והערכות הן כי העומסים הכבדים ירשמו היום משעות אחר הצהרים ועד לשעת הסגירה של החנויות מחר.

ליאור שמחה, מנכ"ל התאחדות מגדלי בקר בישראל תקף את עמדת המחלבות, לפיה מזג האוויר הביא לירידה בתנובת החלב ומסר: "הרפתנים פועלים לילות כימים ובמאמצים מיוחדים, כדי להבטיח אספקת חלב שוטפת במהלך חגי תשרי. למרות החום ולמרות מגבלות הקורונה, כל המשקים היצרניים עובדים והחלב מגיע למחלבות כסדרו. ראוי כי כל השותפים בשרשרת אספקת החלב בישראל יגלו אחריות כמו הרפתנים ויבטיחו את הביטחון התזונתי לאזרחי ישראל לקראת החגים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות