אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכה לאלשטיין:  מחזיקי אג"ח י"ד העמידו את החוב לפירעון מיידי; סדרה ט' פנתה לביהמ"ש צילום: כפיר סיון

בלעדי לכלכליסט

מכה לאלשטיין: מחזיקי אג"ח י"ד העמידו את החוב לפירעון מיידי; סדרה ט' פנתה לביהמ"ש

המחזיקים בסדרה י"ד שמובטחת בשעבוד על מניות דסק"ש דחו את הצעות ההסדר של בעל השליטה; אי.די.בי חייבת 900 מיליון שקל למחזיקי סדרה ט', שאינה מגובה בבטחונות - המחזיקים מימשו את האיום ופנו לבית המשפט

17.09.2020, 19:12 | גולן חזני

מחזיקי  האג"ח של סידרה ט' מימשו את איומם והגישו היום הגישו תביעה לבית המשפט נגד אי.די.בי פיתוח וקרן דולפין ומבקשים צו פתיחה בהליכים - שתיהן בשליטת אדוארדו אלשטיין. 

במקביל, גם מחזיקי האג"ח בסדרה י"ד החליטו להעמיד את החוב לפירעון מיידי ודחיית הצעת ההסדר של אלשטיין - זוהי החלטה קשה מאד מבחינתו של  בעל השליטה שכן סדרה י"ד מחזיקה בשעבוד על מניות השליטה בדסק"ש.

קראו עוד בכלכליסט

לאי.די.בי פיתוח חוב של 900 מיליון שקל למחזיקי סדרת אג"ח י"ט שאינה מגובה בבטחונות כלשהם. זאת בניגוד לשתי סדרות האג"ח האחרות של החברה. המחזיקים בסדרה ט' מבקשים צו המאשר פתיחה בהליכים נגד החברות. 

אלשטיין ניסה להגיע להסכמות דווקא עם סידרה י"ד, שלה עומד חוב של 880 מיליון שקל, בעיקר בל השעבוד שיש לה כאמור על מניות דסק"ש, הנכס העיקרי של אי.די.בי. 

השבוע בהצבעה של המחזיקים החליטה סידרה ט' לדחות את הצעת ההסדר של אלשטיין ולפתוח בהליכים ועתה הם ממשים את איומם, רגע לפני ראש השנה. התביעה הוגשה בידי עו"ד עמית פינס ממשרד פישר בכר חן והנציגות היא עופר גזית.

אדוארדו אלשטיין , צילום: כפיר סיון אדוארדו אלשטיין | צילום: כפיר סיון אדוארדו אלשטיין , צילום: כפיר סיון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות