אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות הסגר - דלק ישראל מוציאה את עובדי המטה לחופשה, סונול הוציאה עובדים לחל"ת צילום: ועד עובדי דלק

פרסום ראשון

בעקבות הסגר - דלק ישראל מוציאה את עובדי המטה לחופשה, סונול הוציאה עובדים לחל"ת

לכלכליסט נודע שוועד העובדים בדלק ישראל מאיים להשבית את הפעילות במטה החברה בעקבות הצעד שנקטה ההנהלה. דלק היא חברת האנרגיה הראשונה שמוציאה עובדים לחופשה כפויה

17.09.2020, 16:28 | ליאור גוטמן
המאבק בין עובדי דלק ישראל להנהלת החברה עולה שלב: לכלכליסט נודע שוועד העובדים מאיים להשבית את הפעילות במטה החברה, זאת לאחר שהנהלת החברה החליטה להוציא את עובדי המטה לחופשה כפויה של מספר ימים. דלק היא חברת האנרגיה הראשונה שנוקטת בצעד של חופשה כפויה, כאשר בדיקת כלכליסט בחברות האנרגיה פז ודור אלון העלתה שבשלב זה אף אחת מהן גם לא הוציאה עובדים לחל"ת או לחופשה כפויה. מי שכן צמצמה את פעילות העובדים בתחנות היא סונול, שהורידה זמנית כמה עשרות תקני כ"א בתחנות הדלק וזאת על ידי הוצאת עובדים לחל"ת. אף עובד בסונול לא יצע לחופשה כפויה.

קראו עוד בכלכליסט

לגבי העובדים במטה דלק, הטענה היא שמדובר בפגיעה בתנאי שכרם מצד הנהלת דלק ישראל, שמגיעה דווקא בתקופת החגים, ולמרות שהובטח שהמדינה תשלם לחברות השונות 5,000 שקל לכל עובד שלא יוצא לחל"ת. בוועד העובדים טוענים שהנימוק שניתן להם להוצאת העובדים לחופשה כפויה היה הסגר שיחל מחר (ו') והירידה הצפויה בעקבותיו בפעילות החברה.

שביתה בתחנת דלק בשבוע שעבר, צילום: ועד עובדי דלק שביתה בתחנת דלק בשבוע שעבר | צילום: ועד עובדי דלק שביתה בתחנת דלק בשבוע שעבר, צילום: ועד עובדי דלק

מנגד, העובדים מזכירים שבכל שנה מטה דלק ישראל יוצא לחופשה של כשבוע, אולם השנה כאמור הנהלת החברה הוסיפה עליו עוד שלושה ימים שיחולו על כמאה עובדים, מה שלכאורה יאפשר לטענת העובדים גם להקטין את הוצאות מטה החברה וגם לדרוש לכאורה בעתיד את מענק החל"ת בעבור מי שיצא לחופשה הכפויה, אבל חזר לעבוד עוד לפני סוכות.

יו"ר ועד המטה פרד קרקוביץ אמר לכלכליסט ש"להבדיל מהסגר הקודם בו עבדו רק עובדים חיוניים הסגר הקרוב מאפשר למגזר הפרטי כולו לעבוד. אנו דורשים מהנהלת החברה לא לפגוע בעובדים בתקופת החגים. ולא לפגוע בשכר העובדים ולא לאיים על העובדים בחלופת החל"ת. ישנה אפשרות אחרת והיא להקפיא 5% מהוצאות הפרוייקטים שעליהם עובדים, ובכך לא לפגוע בעובדים בתקופת החגים". קרקוביץ מסכם ש"אנו שומרים לעצמנו את הזכות החוקית להחריף את צעדינו במסגרת החוק והסכסוך העבודה הפתוח".

כזכור, עובדי החברה כבר השביתו בשבוע שעבר את פעילות תחנות הדלק למספר שעות, זאת לאחר שהשיחות מול ההנהלה על הסכם קיצובי חדש בטרם מכירת החברה לגוף זר תיכנס לתוקף. כזכור דלק ישראל אמורה להשלים עוד החודש את המכירה של החברה, כאשר על הפרק מתחרים בעיקר קרן ארבל ושותפות של רמי לוי ולהב אל.אר.

מחברת דלק ישראל נמסר בתגובה ש"איננו נוהגים להגיב על ההתנהלות הפנים ארגונית שלנו מול עובדינו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות