אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר בנק הפועלים ביקש לקצץ את שכרו ב-15% צילום: אביב גוטליב

יו"ר בנק הפועלים ביקש לקצץ את שכרו ב-15%

ראובן קרופיק ביקש ששכרו יהיה נמוך מזה של יו"ר הבנק הקודם, עודד ערן, ויעמוד על 2.43 מיליון שקל בשנה; באוקטובר ייערכו הבחירות לדירקטוריון הבנק ויתמודד בהן פרופ' סטנלי פישר, הנחשב כמאיים על כיסאו של קרופיק

17.09.2020, 22:02 | נעמי צורף

יו"ר בנק הפועלים ראובן קרופיק ביקש להקטין את עלות השכר שלו ב-15% לעומת שכר היו"ר הקודם עודד ערן. כך עולה מתכנית התגמול של קרופיק שפרסם הערב (ה') הבנק. התוכנית תעלה להצבעה באסיפת בעלי המניות של הבנק, שתיערך ב-22 באוקטובר. באסיפה גם ייבחרו דירקטורים חדשים לבנקים, כאשר בין המועמדים נמצא פרופ' סטנלי פישר, שמסומן כמי שעשוי להדיח את קרופיק מתפקידו אם ייבחר לדירקטור.

קראו עוד בכלכליסט

לפי תוכנית התגמול של קרופיק, עלות שכרו תעמוד החל מהשנה הבאה על 2.43 מיליון שקל, 439 אלף שקל פחות לעומת עלות שכרו של ערן, שנפטר ביוני האחרון והוחלף ע"י קרופיק. לפי התוכנית, עלות שכרו של היו"ר לשנת 2020 (החל מכניסתו לתפקיד) תעמוד על 1.2 מיליון שקל.

בהודעת הבנק נכתב כי "בדירקטוריון סברו כי התגמול ליו"ר הדירקטוריון ראוי שיהיה גבוה מהתגמול המובא לאישור האסיפה, בהינתן גודלו של הבנק ומורכבות פעילותו ולאור כישוריו וניסיונו של היו"ר והיקפי התגמול בענף הבנקאות. אולם בשל בקשתו של היו"ר כי תגמולו יהיה נמוך ממדרגת התגמול ולא יכלול הטבות נוספות והפרשות סוציאליות, מובא לאישור התגמול כמפורט בדו"ח זה".

אסיפת בעלי המניות תצטרך גם לאשר את התגמול למנכ"ל הבנק דב קוטלר. שכרו של קוטלר כפוף לחוק שכר הבכירים, וסך עלותו אמורה לעמוד בשנת 2021 על 3.2 מיליון שקל, רובו שכר קבוע.

היו"ר קרופיק היו"ר קרופיק היו"ר קרופיק

מתיחות על רקע מועמדות סטנלי פישר

נזכיר כי בחודש שעבר פורסם כי פישר מתמודד על תפקיד דירקטור בבנק, והתברר שהתמודדותו לוותה בסערה. נציג הבנק בוועדה לבחירת הדירקטורים, דוד אבנר, העניק לפישר ציון נמוך, וחברי הוועדה החליטו לנטרל את קולו של אבנר, מה שגרם לו להתפטר מהוועדה. המתיחות שהביאה המועמדות של פישר תגיע לשיאה בחודש הבא, כאשר בעלי המניות יצביעו על מועמדותו לתפקיד.

אל הדיווח על האסיפה הצפויה צורפו קורות חייהם של כלל המועמדים לדירקטוריון: הח"כ לשעבר עיסאווי פריג'; דליה לב ורונית אברמזון רוקח שמכהנות כיום כדירקטוריות בבנק; ישראל טראו; פישר; ותמר בר-נוי גוטלין. פריג' וטראו צירפו מכתבים לבעלי המניות, הקוראים לבחור בהם, ואילו פישר צירף רקע ביוגרפי אודותיו.

ואם לא מספיקה סערת פישר, השבוע גם השתנתה חלק מרשימת המועמדים: רק בתחילת השבוע הבנק הודיע כי מצא שאירה סובל ואליהו קצב שהיו מועמדים לתפקיד דירקטורים הם בעלי זיקה משמעותית לבנק, ולכן לא יכולים להתמודד, ובמקומם יתמודדו על לב ובר-נוי גוטלין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות