אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רני צים מתרחב: רוכש את פעילות מידאס במגזר הערבי ב-70 מיליון שקל צילום: עמית שעל

רני צים מתרחב: רוכש את פעילות מידאס במגזר הערבי ב-70 מיליון שקל

רני צים תגדיל אחיזתה בפרויקטים הפעילים של נדל"ן מניב מסחרי במגזר הערבי באום אל פחם וירכא. בנוסף תקבל דריסת רגל משמעותית לפרויקטים שבפיתוח בטירה, טייבה, רהט וטמרה

18.09.2020, 10:02 | חזי שטרנליכט

ארבעה חודשים לאחר שהפסיקה את המו"מ לרכישת השליטה בחברת הנדל"ן הפעילה במגזר הערבי - מידאס, סגר אמש (ה') רני צים עסקה כוללת לרכישת פעילותה של מידאס במגזר הערבי. חברת רני צים הבורסאית תשלם 70 מיליון שקל עבור 100% מפעילותה של מידאס במגזר הערבי ותגדיל אחיזתה בפרויקטים הפעילים של נדל"ן מניב מסחרי במגזר הערבי באום אל פחם וירכא. בנוסף תקבל דריסת רגל משמעותית לפרויקטים שבפיתוח בטירה, טייבה, רהט וטמרה.

קראו עוד בכלכליסט

בחודש פברואר השנה הודיעו מידאס ורני צים על חתימת מזכר הבנות לרכישת השליטה במידאס על ידי צים (62.5%) תמורת 50 מיליון שקל. אולם לאחר מספר הארכות נסוגו הצדדים מהעסקה במתכונות זו בחודש מאי. אמש הודיעה 'רני צים מרכזי קניות', על מהלך חדש. רני צים חתמה על הסכם לרכישת חלקה של שותפתה, חברת מידאס, בפעילות המשותפת של שתי החברות בתחום של קידום, תכנון, הקמה, שיווק והפעלה של מרכזים מסחריים במגזר הערבי.

בעסקה שנחתמה התמורה שתשלם צים מחולקת לשני שלבים. בשלב הראשון תשלם צים 46.5 מיליון שקל תמורת הזכויות במרכזים הפעילים באום אל פאחם ובירכא, ולאחר 6 חודשים ממועד החתימה, תשולם יתרת העיסקה (23.5 מיליון שקל) תמורת זכויות מידאס במרכזים הנמצאים כיום בשלבי ייזום, פיתוח והקמה. קבוצה זו כוללת את המרכזים בטירה, רהט, טמרה, טייבה ואת הרחבת המרכז הפעיל באום אל פאחם אשר צפוי להכפיל את שטחו ולשלב גם מרפאות, משרדים ושטחי תעסוקה.

רני צים, צילום: עמית שעל רני צים | צילום: עמית שעל רני צים, צילום: עמית שעל

עם השלמת העסקה תחזיק רני צים בכל הזכויות בסימן המסחרי ובמותג "SEVEN" המרכז את פעילות החברה בישובים הערביים בישראל. בהמשך לחתימת ההסכם, החברה תאחד בדו"חותיה את תוצאות המרכזים המסחריים בירכא ואום אל פאחם (כבר ברבעון השלישי 2020) ועם השלמת העסקה גם את יתר פעילות המגזר הערבי. חלקה של 'רני צים' בנכסים המניבים הנרכשים הינו כ-7.2 מיליון שקל, ובנכסים בייזום והקמה צפוי לעמוד על כ-12.5 מיליון שקל עם השלמת הקמתם ובתפוסה מלאה. את העסקה ליוותה מטעם צים עו"ד זהבית שחף ואת מידאס ייצגו עו"ד דפנה זינגר ועו"ד דודו בן יעיש ממשרד שניצר גוטליב סאמט.

עם החתימה על ההסכם מציין רני צים, מנכ"ל רני צים מרכזי קניות כי "העסקה הנוכחית, ההופכת אותנו לבעלים היחידים של הנכסים, תיצור מנגנון רזה ותביא להתייעלות בתפעול הנכסים, בניהולם ובתהליך קבלת ההחלטות שלנו. בחרנו לבצע את העסקה בדרך של רכישה ישירה ונקיה של הזכויות בנכסים, מבלי לרכוש גם התחייבויות או נכסים נוספים שהיו ברשות מידאס, ושאינם נוגעים לפעילות הליבה בסקטור הערבי, ומבנה זה של העסקה יאפשר לנו להשביח את שווי הנכסים הנרכשים בצורה האופטימלית, לצד המשך השבחתם המתמדת של שאר נכסי החברה".

למידאס ששווי השוק שלה נאמד ב-40 מיליון שקל, יש למעשה פעילות מרכזית נוספת שהיא החזקה בקניון שרונה מרקט בלב תל אביב עם שותפים. מדובר במרכז קניות פתוח שידע לא מעט אתגרים מאז הקמתו. למידאס נותרה אגרת חוב אחת בשוק (סדרה ג') שסיימה אתמול את המסחר בתשואה לפדיון של 9.8%. מניית מידאס עלתה ב-60.9% מתחילת השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות