אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ מתעקש: "חיסון לכל האמריקאים - עד אפריל 2021" צילום: בלומברג

טראמפ מתעקש: "חיסון לכל האמריקאים - עד אפריל 2021"

השבוע אמר מנהל המרכז לבקרת מחלות בארה"ב כי החיסון לא יהיה זמין באופן רחב לפני קיץ או סתיו 2021; מספר המתים מקורונה במדינה - מעל 200 אלף; ספרד: הגבלות במדריד בשל העלייה בתחלואה; איראן: "לצבעים אין יותר משמעות, כל המדינה אדומה"; נשיא גואטמלה נמצא חיובי לקורונה; הקורונה בצרפת: כ-13 אלף נדבקים אובחנו ביממה האחרונה

18.09.2020, 23:20 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

23:05 - טראמפ מבטיח: "חיסון לכל האמריקאים עד אפריל 2021"

:

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הבטיח כי 100 מיליון מנות חיסון נגד קורונה יסופקו עד סוף 2020, ועד סוף אפריל 2021 יהיו מספיק מנות כדי לחסן 330 מיליון אמריקאים.

לדבריו, "נייצר מאות מיליוני מנות שיהיו זמינות בכל חודש ונהיה מוכנים לחסן את כל האמריקנים עד אפריל". במסיבת העיתונאים בבית הלבן טראמפ הוסיף כי "תוך זמן קצר יהיה בידינו חיסון בטוח ויעיל שיאפשר לנו להביס את הנגיף".

שלשום אמר מנהל המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב (CDC), רוברט רדפילד, בעדות בקונגרס, כי ככל הנראה, החיסון לא יהיה זמין באופן רחב בארה"ב לפני קיץ או סתיו 2021. הוא הוסיף כי  "אני חושב שמסיכות מגינות בצורה טובה יותר מפני קורונה מאשר חיסון, כי התגובה החיסונית עלולה להיות רק 70%". טראמפ תקף את רדפילד, ואמר כי הוא "מבולבל".

"אני חושב שהוא שגה בהערכת מועד החיסונים. זה פשוט מידע שגוי", אמר הנשיא. "אולי הוא לא הבין נכון", הוסיף לאחר מכן. "בכל הקשור למסיכות, אני מקווה שהחיסון ייטיב הרבה יותר מאשר המסיכות".

טראמפ, צילום: בלומברג טראמפ | צילום: בלומברג טראמפ, צילום: בלומברג

22:35  - הקורונה בצרפת: כ-13 אלף נדבקים אובחנו ביממה האחרונה

הרשויות בצרפת עדכנו כי ביממה האחרונה אובחנו 13,215 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה. זאת לאחר שביממה שלפניה אובחנו 10 אלף נדבקים חדשים. בנוסף, 154 בני אדם מתו כתוצאה מסיבוכי הנגיף ביממה האחרונה ובכך מניין הקורבנות במדינה עומד כעת על 31,249 בני אדם.

19:30 - ספרד: הגבלות במדריד בשל העלייה בתחלואה בקורונה

 

הרשויות בספרד יטילו הגבלות תנועה באזור הבירה, מדריד. זאת בשל העלייה בתחלואה בקורונה. הכניסה לפארקים ואזורים ציבוריים נוספים תוגבל והתקהלויות יוגבלו לשישה בני אדם. במקביל, מחלקת קורונה חיצונית הוקמה באזור בית החולים הצבאי בעיר, ארבעה חודשים לאחר שנסגרה בגל התחלואה הראשון. ביממה האחרונה בספרד אובחנו יותר מ-11 אלף נדבקים חדשים בנגיף, ו-162 חולים מתו כתוצאה מסיבוכיו. זאת לאחר שבשבוע האחרון שיעור הנדבקים היומי עמד על כ-5,000 בני אדם.

באר סגור במדריד, צילום: איי אף פי באר סגור במדריד | צילום: איי אף פי באר סגור במדריד, צילום: איי אף פי

19:20 - נשיא גואטמלה נמצא חיובי לקורונה

נשיא גואטמלה, אלחנדרו ג'יאמטי, אובחן חיובי לנגיף הקורונה. טרם ידוע אם ג'יאמטי, בן 64, סובל מתסמינים.

18:20 - איראן: "לצבעים אין יותר משמעות, כל המדינה אדומה"

סגן שר הבריאות של איראן הכריז על כוננות אדומה לנגיף הקורונה שתקפה בכל המדינה, לאור העלייה התלולה במספר מקרי המוות, כך דיווחה הטלוויזיה האיראנית היום.

איראן, אחת הנפגעות הקשות ביותר במזרח התיכון ממגפת הקורונה, חולקה לאזורים לבנים, כתומים/צהובים ואדומים, על סמך מספר הנדבקים והמתים בהם. ואולם לדברי סגן שר הבריאות, "אין כבר משמעות לצבעים. כל המדינה אדומה".

היום עלה מספר המתים באיראן ב-144 ל-23,952, בעוד מספר המקרים המאושרים עלה ב-3,049 והגיע ל-416,198.

טהרן, צילום: רויטרס טהרן | צילום: רויטרס טהרן, צילום: רויטרס

17:45 - מסעדת היוקרה בניו יורק שהשקיעה מאות אלפי דולרים כדי שתוכל להיפתח מחדש

ב-30 בספטמבר, מסעדת "לה ברנרדין" שבניו יורק תיפתח מחדש, לאחר שנסגרה במרץ, עם פרוץ מגיפת הקורונה ולא הציעה חלופה של ישיבה בחוץ; זו המסעדה הראשונה בעיר שלה שלושה כוכבי מישלן, שהודיעה כי תחזור לפעילות.

אריק ריפר, השף הצרפתי של מסעדת מאכלי הים המפורסמת, אמר ל"בלומברג" כי השקיע "מאות אלפי דולרים" בשדרוגים שונים, כדי שתעמוד בכללי הבטיחות בעידן הקורונה.

בין השאר, הותקנה מערכת חימום, אוורור ומיזוג חדשה, המחסלת מעל 99% מנגיפי הקורונה שבאוויר בתוך חצי שעה (HVAC) - טכנולוגיה שנעשה בה שימוש בבתי חולים ונמלי תעופה.

לה ברנרדין, צילום: בלומברג לה ברנרדין | צילום: בלומברג לה ברנרדין, צילום: בלומברג

13:22 - מעל 200 אלף מתים מקורונה בארה"ב

מספר המתים מקורונה בארה"ב חצה את הרף של 200 אלף. על פי נתוני אתר וורלדומטר מספר המתים במדינה שנפגעה עד כה בצורה הקשה ביותר מהמגפה עומד על 202,213 - המספר הגבוה בעולם עד כה נדבקו בנגיף בארה"ב 6.8 מיליון איש. מבחינת מניין המתים, אחרי ארה"ב ניצבת ברזיל עם 135 אלף מתים עד כה, ואחריה הודו עם 84 אלף קורבנות נכון להיום.

11:15 - אחרי שמונה חודשים - העיר ווהאן בסין נפתחת לטיסות בינלאומיות

העיר ווהאן נפתחת מחדש לטיסות בין לאומיות לאחר שמונה חודשי הפסקה. סין עצרה את הטיסות הבין לאומיות בחודש מרץ, אך כעת הצליחה להשתלט על הנגיף באמצעות מגבלות על נסיעה, בדיקות מסיביות והסגרים. בתוך כך, סין דיווחה אתמול על 32 מקרי קוביד 19 חדשים - העלייה היומית הגדולה ביותר זה יותר מחודש, לאחר שיום קודם לכן התגלו רק תשעה חולים חדשים. נציבות הבריאות הלאומית הסינית אמרה שכל המקרים החדשים הם אנשים שהגיעו מחו"ל.

ווהאן, סין, בעיצמה של התפרצות הקורונה שהחלה את המגפה העולמית, צילום: איי פי ווהאן, סין, בעיצמה של התפרצות הקורונה שהחלה את המגפה העולמית | צילום: איי פי ווהאן, סין, בעיצמה של התפרצות הקורונה שהחלה את המגפה העולמית, צילום: איי פי

חברת התרופות פייזר מאמינה שחיסון הקורונה שלה יראה ראיות ברורות ליעילות כבר בתחילת הניסויים הקליניים שלו, כך על פי מסמך פנימי של החברה שעליו מדווחת רויטרס. עד כה יותר מ-29 איש איש נרשמו לניסוי שהחל ביולי, במסגרתו מקבלים חלקם את החיסון הנסיוני בעוד אחרים מקבלים תרופת פלצבו.

המועמד הדמוקרטי לנשיאות, ג'ו ביידן, שוב ביקר את ניהול המשבר על ידי הנשיא טראמפ, ותיאר אותו כ"כמעט פלילי", במיוחד ההמעטה המכוונת בסיכון שבנגיף. ביידן תקף גם את טענותיו של טראמפ לגבי החיסון: "אני לא סומך על הנשיא בקשר לחיסון," הוא אמר, והוסיף שהוא סומך על ד"ר אנתוני פאוצ'י, המומחה הבכיר במדינה למחלות מדבקות. "אם פאוצ'י אומר שחיסון הוא בטוח, אקח אותו. נקשיב למדענים, לא לנשיא", אמר ביידן. בערך אחד מכל חמישים אמריקנים נדבק עד כה בנגיף, ואחד מתוך 1,600 מת ממנו.

ג ג'ו ביידן | צילום: איי אף פי ג

על פי דיווחים בניו יורק טיימס מאתמול, הנחיות בקשר לבדיקות הקורונה שפורסמו באתר המרכז למניעת מחלות האמריקאי לא נכתבו על ידי מדעני הסוכנות, ופורסמו למרות התנגדותם. על פי ההנחיות שפורסמו, אין צורך לבדוק אנשים ללא תסמינים, אפילו אם נחשפו לנגיף. עמדתה הקודמת של הסוכנות הייתה שיש לבדוק כל אדם שהיה במגע קרוב עם מישהו שאובחן עם קוביד 19. השינוי בהנחיות זעזע רופאים ופוליטיקאים שמיהרו להאשים את הסוכנות בהתערבות פוליטית.

צרפת אישרה אתמול שיא יומי חדש במספר הנדבקים – 10,593. מספר הנדבקים במדינה עומד כעת על 415,481. השיא הקודם היה 10,561 הידבקויות ביממה, והוא נרשם ב-12 בספטמבר. העלייה החדה נובעת בין היתר מהעלייה במספר הבדיקות. אמצעי מניעה חדשים הוכרזו בערים ליון וניס על ידי שר הבריאות הצרפתי אתמול, והן מתווספות לשלושה אזורים במדינה שכבר נחשבים ל"אזורים אדומים".

10:15 - הודו: יותר מ-96 אלף בני אדם נדבקו בנגיף הקורונה ביממה האחרונה

משרד הבריאות בהודו מסר כי 96,424 בני אדם נדבקו בנגיף הקורונה ביממה האחרונה, ו-1,174 חולים נוספים מתו מסיבוכי הנגיף. מדובר בשיא במספר הנדבקים היומי במדינה מאז פרוץ המגפה. מספר הנדבקים המאומתים במדינה עומד כעת על 5.2 מיליון. מאז חודש אוגוסט, מספר הנדבקים היומי בהודו הוא הגבוה בעולם. מניין הקורבנות בשלב זה עומד על 84,372 בני אדם.

מקסיקו: יותר מ-72 אלף בני אדם מתו עד כה מנגיף הקורונה

מנתוני משרד הבריאות במקסיקו עולה כי מניין המתים במדינה כתוצאה מנגיף הקורונה, מפרוץ המגפה ועד כה, עלה ל-72,179 בני אדם. מספר הנדבקים המאומתים במקום עומד כעת על כמעט 650 אלף, לאחר שביממה החולפת אובחנו עוד כ-3,200 נשאים מאומתים. מקסיקו ממוקמת במקום השביעי ברשימת מוקדי התפרצות הנגיף הגדולים בעולם, אחרי ארה"ב, הודו, ברזיל, רוסיה, פרו וקולומביה.

מקסיקו, צילום: אי אף פי מקסיקו | צילום: אי אף פי מקסיקו, צילום: אי אף פי

ארגון הבריאות העולמי מזהיר: "עלייה מדאיגה בתחלואת הקורונה באירופה"

ארגון הבריאות העולמי הביע דאגה מפני העלייה בתחלואת נגיף הקורונה ברחבי אירופה, וכינה את המצב "חמור מאוד". אחד מנציגי הארגון ציין במסיבת עיתונאים כי בשבוע שעבר אובחנו יותר מ-300 אלף נדבקים חדשים ביבשת, וכי מספר המקרים השבועיים שהתגלו בממוצע בתקופה האחרונה - גדול יותר מאשר בגל הראשון. לדבריו, יותר מחצי ממדינות אירופה דיווחו על עלייה של 10% בתחלואה בשבועיים האחרונים.

הקורונה בעולם: יותר מ-30 מיליון אובחנו עד כה בנגיף, 950 אלף נפטרו

יותר מ-30 מיליון בני אדם ברחבי העולם אובחנו עד כה בנגיף הקורונה. כך עולה מספירת סוכנות הידיעות AFP. לפי הנתונים, מניין המתים העולמי עומד נכון לשעה זו על 950,635 בני אדם. מוקד ההתפרצות המשמעותי ביותר הוא בארצות הברית עם 6.8 מיליון נדבקים. הודו אחריה עם 5.2 מיליון, וברזיל במקום השלישי עם כמעט 4.5 מיליון נשאים מאומתים. ברוסיה התגלו בשלב זה יותר ממיליון נדבקים.

ברזיל: 36 אלף מאומתים נוספים בקורונה, עד כה נדבקו כמעט 4.5 מיליון

 

משרד הבריאות בברזיל עדכנו כי 36,303 בני אדם אובחנו בנגיף הקורונה ביממה האחרונה, ו-829 חולים נוספים מתו. בכך הגיע מספר הנדבקים המאומתים בנגיף מפרוץ המגפה ועד כה לכמעט 4.5 מיליון. מניין הקורבנות בשלב זה עומד על 134,106 בני אדם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות