אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גובש מתווה ההפגנות לסגר: בקבוצות של 20 איש - עם סדרנים צילום: עמית שאבי

גובש מתווה ההפגנות לסגר: בקבוצות של 20 איש - עם סדרנים

לפי הודעת משרדי הבריאות והמשפטים והמשטרה, המפגינים יתחלקו לקבוצות של 20 שישמרו "מרחק סביר" ביניהן; מארגני ההפגנות יידרשו למנות סדרנים שיסייעו בחלוקה לקבוצות; המשטרה תפעל לאכיפה מוגברת של חובת עטיית המסיכות

18.09.2020, 17:09 | שירות כלכליסט
כמה שעות לאחר כניסתו לתוקף של סגר חגי תשרי, הודיעו משרדי הבריאות ומשפטים והמשטרה כי גיבשו מתווה להפגנות בסגר. המפגינים יתבקשו להתחלק לקבוצות של 20 בני אדם, לעטות מסכות ולשמור מרחק של שני מטרים זה מזה. כמו כן יתבקשו המארגנים למנות סדרנים שתפקידם יהיה להזכיר את הכללים למפגינים.

 

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההודעה, "בראש ובראשונה, קיימת חובה לכך שכל אדם המשתתף בהפגנה יעטה מסכה כנדרש בחוק, וייעשה מאמץ מיוחד לשמור ולהקפיד ככל הניתן על כללי הריחוק החברתי. משטרת ישראל תפעל לאכיפה מוגברת של חובה זו בשבועות הבאים בהתקהלויות ככלל, ובכלל זאת בהפגנות.

"בנוסף, בשים לב למספר המשתתפים הגדול שעשויים להתקהל במסגרת הפגנה, לעמדת משרד הבריאות יש לשמור על מגבלות ההתקהלות החלות על שהייה בשטח פתוח גם במסגרת הפגנות, ולכן יש להתחלק לקבוצות של כ- 20 מפגינים, ככל הניתן, ולשמור על מרחק סביר בין כל קבוצה לקבוצה. זאת, על מנת כאמור לשמור על בריאות המפגינים ובריאות הציבור כולו, ולצמצם את

פוטנציאל ההדבקה. כתוצאה מכך, גודל מקום ההפגנה עלול להגביל את כמות הקבוצות שיכולות להיכנס בכדי לעמוד במתווה המרחק. לנוכח זאת, משטרת ישראל תיערך בהתאם על מנת לאפשר למשתתפים בהפגנה לשמור על כללים אלו, בין היתר באמצעות הגדלת השטח המיועד להפגנה". 

מפגינים בבלפור, צילום: Satview מפגינים בבלפור | צילום: Satview מפגינים בבלפור, צילום: Satview

 

הרחבה תובא בהמשך

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות