אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביל גייטס: זה ההבדל הגדול בין אלון מאסק וסטיב ג'ובס צילום: גטי אימג'ס

ביל גייטס: זה ההבדל הגדול בין אלון מאסק וסטיב ג'ובס

בראיון לבלומברג התייחס מייסד מיקרוסופט להבדלים בין שני היזמים פורצי הדרך. לדבריו, "אלון הוא יותר מהנדס ששולט בהכל. סטיב היה גאון בעיצוב, בבחירת אנשים ובשיווק". גייטס מתנער מההשוואה הפופולרית: "לא יכול היה להיות מצב שתיכנסו לחדר ותתבלבלו ביניהם"

19.09.2020, 10:39 | שירות כלכליסט

מייסד מיקרוסופט ביל גייטס מתנגד להשוואה הרווחת בין אלון מאסק ומייסד אפל המנוח סטיב ג'ובס, שמתבססת בעיקר על ההתקדמות שנרשמה ביצרנית המכוניות החשמליות טסלה ובחברת החלל שלו ספייס X.  

קראו עוד בכלכליסט

"כשמכירים אנשים באופן אישי, הפישוט המוגזם הזה נשמע מוזר", הגיב גייטס בריאיון לסוכנות הידיעות בלומברג. גייטס ביסס את תשובתו על היכרותו האישית עם ג'ובס. לדבריו, יש כמה הבדלים בסיסיים בדרך הפעולה של שני היזמים. "אלון הוא יותר מהנדס ששולט בהכל, ואילו סטיב היה גאון בעיצוב, בבחירת אנשים ובשיווק", הסביר. "לא היה יכול להיות מצב שתיכנסו לחדר ותתבלבלו ביניהם".  

ביל גייטס וסטיב ג ביל גייטס וסטיב ג'ובס בצילום משנת 1991 | צילום: גטי אימג'ס ביל גייטס וסטיב ג

כך למשל מאסק התפאר ב-2017 בשיחה עם משקיעים כי הוא מבלה ימים במפעל של טסלה, ואפילו ישן על הרצפה ומוותר על מקלחות כדי להמשיך לעבוד. "אני נמצא פיסית על קו הייצור, במכונה הזו מנסה לפתור בעיות באופן אישי ככל האפשר", הסביר.

לעומת זאת, ג'ובס היה ידוע ביכולתו לעורר מוטבציה אצל אחרים. "הוא היה קוסם בייצור מוטיבציית יתר אצל אנשים... ראיתי אותו ממש מכשף אנשים, וראיתי כיצד האנשים מוקסמים ממנו", סיפר גייטס בריאיון בחודש שעבר.

דבר אחד שמשותף לשניהם הוא מערכת היחסים המורכבת שלהם עם גייטס עצמו. באוגוסט פרסם גייטס פוסט שבו טען ש"לעולם לא יהיה פתרון פרקטי" להחלפת משאיות ומכוניות לנסיעות ארוכות. מאסק הגיב לכך בציוץ בטוויטר שבו טען שלגייטס "אין שום מושג" על משאיות חשמליות.

גייטס אף העביר ביקורת על מאסק לאחר שטען שהסגר שהוטל בקליפורניה הוא מהלך "פשיסטי". "העמדה של אלון היא לפרסם כמות גדולה של הערות שנויות במחלוקת", הגיב גייטס ביולי. "הוא לא מעורב בחיסונים. הוא מייצר מכוניות חשמליות מעולות, והרקטות שלו עובדות היטב. אז מותר לו להגיד דברים כאלה. אני מקווה שהוא לא מבלבל בין תחומים שהוא לא מעורב בהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות