אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בייטדאנס רוצה ששווי טיקטוק במכירה יעמוד על 60 מיליארד דולר צילום: רויטרס

בייטדאנס רוצה ששווי טיקטוק במכירה יעמוד על 60 מיליארד דולר

אורקל תרכוש 12.5% בטיקטוק ותאחסן בענן שלה את כל המידע של המשתמשים האמריקאים. ענקית הקמעונאות וולמארט תרכוש 7.5%. אם הן יסכימו להערכת השווי שבה מעוניינת חברת האם הסינית - הן ישלמו יחד 12 מיליארד דולר. טראמפ הודיע על הסכמתו העקרונית לעסקה

20.09.2020, 12:45 | שירות כלכליסט
חברת בייטדאנס הסינית מעוניינת לקבוע הערכת שווי של 60 מיליארד דולר לאפליקציית טיקטוק שבבעלותה, על רקע הפרסום שאורקל ביחד עם וולמארט רוכשות אחזקה באפליקציה הפופולארית, כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג המתבססת על אדם המעורה בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעה שפרסמו החברות, אורקל תרכוש אחזקה של 12.5% בטיקטוק גלובל ותאחסן את כל המידע על המשתמשים האמריקאים בענן שלה, וזאת כדי להרגיע את חששות הממשל מפגיעה בביטחון הלאומי. ענקית הקמעונאות וולמארט תרכוש אחזקה של 7.5%. אם הן יסכימו להערכת השווי של 60 מיליארד דולר, פירוש הדבר ששתי החברות ישלמו ביחד 12 מיליארד דולר.

משלוש החברות לא נמסרה תגובה לדיווח.

בייטדאנס וטיקטוק, צילום: רויטרס בייטדאנס וטיקטוק | צילום: רויטרס בייטדאנס וטיקטוק, צילום: רויטרס

הערכת השווי הסופית טרם נקבעה, שכן החברות עדיין מסכמות את הפרטים של מבנה האחזקות והצעדים שינקטו כדי לשמור על אבטחת המידע.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע כבר כי הוא תומך בהסכם באופן עקרוני, ולכן יאפשר לטיקטוק להמשיך ולפעול בארה"ב, זאת על אף שההסכם לא מציית לגמרי לצו הנשיאותי עליו חתם שדרש מבייטדאנס למכור את האפליקציה כדי שתוכל להמשיך ולפעול במדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות