אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אכיפת הסגר: 2,044 דו"חות על יציאה מהבית בניגוד להנחיות צילום: אי פי איי

אכיפת הסגר: 2,044 דו"חות על יציאה מהבית בניגוד להנחיות

ביומו הראשון של החג חילקו השוטרים יותר מ-2,000 דו"חות לאזרחים שיצאו מביתם לפעילות שאינה מותרת. עשרות הגיעו היום למסעדה שנפתחה ביפו, הבעלים נקנס ב-5,000 שקלים. הבוקר: 25 מתפללים בכותל המערבי, הטיילת בתל אביב ריקה, חופי הכינרת שוממים

20.09.2020, 15:33 | ynet
שוטרים חילקו ביממה החולפת (שבת), יומו הראשון של ראש השנה ושל הסגר שנועד לבלום את התפשטות נגיף הקורונה, 2,044 דו"חות בגין יציאה ממקום המגורים לפעולה או למטרה שאינה מותרת. כך עולה מנתוני האכיפה עד כה שפרסמה משטרת ישראל. בגין שהייה של אדם במקום מגורים שאינו מקום מגוריו למטרה או פעילות שאינה מותרת חולקו 13 דו"חות.

 

קראו עוד בכלכליסט

 

ביממה החולפת נרשמו 629 דו"חות בגין אי-עטיית מסכה, 37 דו"חות בגין הפרת חובת בידוד או הגעה למקום בידוד תוך שימוש בתחבורה ציבורית, 30 דו"חות בגין הפעלת מקום ציבורי או עסקי בניגוד לתקנות, ו-28 דו"חות בגין שהייה במקום הפתוח לציבור ובבית עסק שפעילותם נאסרה או שהייה בחוף הים בניגוד לתקנות.

 

חוף הים בתל אביב, צילום: איי אף פי חוף הים בתל אביב | צילום: איי אף פי חוף הים בתל אביב, צילום: איי אף פי

עוד חולקו 9 דו"חות בגין סירוב להוראת שוטר להתפזרות מהתקהלות, 4 דו"חות בגין מפעיל מקום הכנסה או מתן שירות למי שאינו חובש מסכה, 3 דו"חות בגין הפרת הוראת רופא על ידי אדם החייב בבידוד, 3 דו"חות בגין הסעה בתחבורה ציבורית של אדם ללא מסכה, דו"ח אחד בגין הפעלת גן אירועים בניגוד לתקנות ודו"ח אחד בגין הפעלת מוסד המקיים פעילות חינוך ופתיחתו בניגוד לתקנות.

 

מחסום משטרה, צילום: אי פי איי מחסום משטרה | צילום: אי פי איי מחסום משטרה, צילום: אי פי איי

בסך הכל רשמו השוטרים ביממה החולפת 2,802 דו"חות, ובסך הכל מפרוץ המגפה 226,231 דו"חות. 160,273 מכלל הדו"חות שחולקו מאז פרוץ המגפה נרשמו בשל אי-עטיית מסכה.

 

סגר, צילום: אי פי איי סגר | צילום: אי פי איי סגר, צילום: אי פי איי

בתוך כך, שוטרים נתנו בצהריים קנס בסך 5,000 שקלים למסעדת "ניסו" בשוק הפשפשים ביפו בגין הפרה של הנחיות החירום. אתמול הבעלים כתב בפייסבוק שהמקום ייפתח כרגיל וכינה את המסעדה "בית כנסת".

תשליך בחוף הים בת"א, צילום: רויטרס תשליך בחוף הים בת"א | צילום: רויטרס תשליך בחוף הים בת"א, צילום: רויטרס

"בתוך המסעדה שהו כעשרה סועדים ומחוצה לה שהו כ-40 נוספים, בניגוד מוחלט להנחיות ותוך הפרה בוטה של הסגר, שהוכרז כחלק מהמאמץ הלאומי לבלימת הקורונה", נמסר היום מהמשטרה. "במקום שהה בעל העסק, לו ניתן על ידי השוטרים דו"ח, ובד בבד הוא חויב לסגור את העסק ולחדול מקבלת קהל".

חוף ת"א, צילום: טל שחר חוף ת"א | צילום: טל שחר חוף ת"א, צילום: טל שחר

ישראל נכנסה הבוקר ליומו השלישי של הסגר הכללי, שנכנס לתוקפו שלשום ב-14:00. מאז תחילת הסגר היציאה מהבית מותרת רק עד מרחק של קילומטר אחד, למעט לצורך פעילויות שהותרו במפורש כגון עבודה, הצטיידות במזון ובמוצרים חיוניים, וספורט יחידני. ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע לפני הסגר כי ייתכן שהמגבלות יוחמרו בהמשך.

 

ירושלים, צילום: אי פי איי ירושלים | צילום: אי פי איי ירושלים, צילום: אי פי איי

 

 

לכותל המערבי בעיר העתיקה בירושלים הגיעו הבוקר כ-25 מתפללים בלבד, אשר התפזרו ברחבה בקפסולות שתוחמו מראש. הטיילת בתל אביב הייתה ריקה מאדם והתנועה העיקרית שהורגשה בה הייתה של יונים, וגם בריכת גורדון הסמוכה לחוף נותרה ריקה. גם בנתיבי איילון נרשמה תנועה דלילה מאוד. חופי הכינרת נותרו אף הם שוממים. בינתיים נרשמו כמה אירועים יוצאי דופן כמו המסיבה שנערכה אתמול במסווה של הפגנה בחוף פרישמן בתל אביב ואירוע דומה שהתקיים בחוף גורדון.

 

בתוך כך, על פי נתוני משרד הבריאות המעודכנים שפורסמו הבוקר, ביממה החולפת אובחנו עוד 3,406 נדבקים חדשים. מספר הנדבקים בישראל עומד כעת על 185,490 מאומתים. 607 חולים מאושפזים במצב קשה, 153 מהם מחוברים למכונות הנשמה. מניין הנפטרים עלה בשלושה ועומד כעת על 1,229.

 

906 מהנפטרים (73.8%) מתו מאז 1 ביולי. מתחילת החודש דיווח משרד הבריאות עד כה על 285 נפטרים. מהנתונים ניתן לראות בבירור כי מאז חודש יולי חלה עלייה חדה ומדאיגה במספר הנפטרים בישראל.

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות