אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שאשא ביטון נגד נתניהו: "מציעה להתעשת ולא לברוח מאחריות" צילום:עדינה ולמן - דוברות הכנסת, ערוץ הכנסת, איי פי

שאשא ביטון נגד נתניהו: "מציעה להתעשת ולא לברוח מאחריות"

יו"ר ועדת הקורונה הגיבה לדבריו של רה"מ על ה"זלזול בהגבלות" ומתחה ביקורת על התנהלותו; נשיאת העליון אסתר חיות תיכנס לבידוד; מנכ"ל משרד הבריאות: מספר החולים קשה יזנק ב-200-300 בתוך עשרה ימים; יועץ רה"מ שהפר בידוד בטענה שחזר מבדיקה הודה: "הייתי צריך להקפיד יותר"

21.09.2020, 22:14 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

טבלת נדבקים לפי יישוב

 

22:00 - נשיאת העליון אסתר חיות תיכנס לבידוד

נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות תיכנס לבידוד, לאחר שיועצה אומת כחיובי לקרוונה. נכון לעת הזו אף שופט אחר לא נדרש בבידוד. נמסר כי חיות חשה בטוב.

אסתר חיות, צילום: יוסי זמיר אסתר חיות | צילום: יוסי זמיר אסתר חיות, צילום: יוסי זמיר

21:00 - כרבע מחולי הקורונה המונשמים בני פחות מ-60

עוד 1,653 ישראלים אובחנו היום (ב') ככאלו שנדבקו בנגיף הקורונה. כך עולה מנתוני משרד הבריאות שמציגים מספר נמוך יחסית בשל הבדיקות המועטות, אך עדיין אחת מכל 10 בדיקות חזרה חיובית.

בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 1,361 חולים – מספר שיא מפרוץ המגפה. 653 חולים מאושפזים במצב קשה ו-169 מחוברים למכונות הנשמה. מאז הגיע הנגיף לארץ נפטרו 1,272 ישראלים מקורונה, תשעה מהם מחצות.

משרד הבריאות פרסם הערב גם את הגילאים של המונשמים, מהם עולה כי אישה בשנות ה-20 לחייה מחוברת למכונת הנשמה. לפי נתוני הערב, 2.4% מהמונשמים הם בני 39-30, 6% בני 49-40, 15.6% בני 59-50, 33.1% בני 69-60, 27.7% בני 79-70, 12% בני 89-80 ו-2.4% בני 90 ויותר.

20:45 - שאשא ביטון במתקפה חריפה על נתניהו: "מציעה להתעשת ולא לברוח מאחריות"

יו"ר ועדת הקורונה, ח"כ יפעת שאשא ביטון (הליכוד), תקפה הערב בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו שרמז כי עבודתה בוועדה הביאה לעלייה בתחלואה ואמר "שלא יבואו בטענות".

"כל פעולותיי היו שקופות ולאחר היוועצות", אמרה שאשא ביטון, "ולא קראתי לציבור 'לכו לשתות בירה', לא השתתפתי באירועים המוניים ללא מסכה, לא הזמנתי להתארח בביתי בניגוד להנחיות ועובדי לשכתי לא הפרו בידוד. אני מזכירה לראש הממשלה שהוא היה זה שמסמס את יישום מתווה הרמזור של פרופ' גמזו, עד שלא הייתה בו עוד תועלת. אני מציעה לראש הממשלה להתעשת ולהפסיק לחפש אשמות".

חברת הכנסת הוסיפה כי "זה הזמן להגדיל את כושר הספיקה של בתי החולים, לייצר מערך קטיעת הידבקויות יעיל, לגייס את הציבור למאבק על ידי הסברה נכונה כדי לשמור על עצמו ועל קבוצות הסיכון. מומלץ גם לתת דוגמה אישית. טוב יעשה ראש הממשלה אם יתרכז בכך ולא בבריחה מאחריות והטלת בוץ ורפש".

פתח דבריה כתבה שאשא ביטון: "כשראש הממשלה הודיע לי שהחליט למנות אותי ליו"ר ועדת הקורונה, הוא הדגיש את חשיבות התפקיד ואת האחריות הגדולה שמוטלת על כתפיי. ביראת קודש נכנסתי לתפקיד, אחריות שמחייבת לשאול שאלות ולהטיל ספקות. לא בעוצמת הסכנה הנשקפת מהמגפה, עליה אין כל מחלוקת, אלא ביחס לדרכים הנכונות להתמודדות איתה, כפי שמצופה מנבחרי הציבור בכנסת ובוועדות.

"אני גאה שהצלחתי לסייע לבעלי עסקים רבים להתמודד עם המשבר", המשיכה שאשא ביטון, "שנלחמתי על פתיחתם של עסקים (לפני למעלה מחודשיים. רמז: ההשפעה על התחלואה אמורה להתגלות אחרי שבועיים), חופי הים, בריכות וחדרי הכושר. פתיחתם של האחרונים הייתה גם הנושא היחיד שהוועדה אישרה בניגוד לעמדת הממשלה".

שאשא ביטון ונתניהו, צילום:עדינה ולמן - דוברות הכנסת, ערוץ הכנסת,  איי פי שאשא ביטון ונתניהו | צילום:עדינה ולמן - דוברות הכנסת, ערוץ הכנסת, איי פי שאשא ביטון ונתניהו, צילום:עדינה ולמן - דוברות הכנסת, ערוץ הכנסת,  איי פי

20:30 - יועץ רה"מ שהפר בידוד בטענה שחזר מבדיקה הודה: "הייתי צריך להקפיד יותר"

 

טופז לוק, יועצו של ראש הממשלה שהפר את הבידוד אחרי הטיסה לארצות הברית, טען הערב (שני) בפני מקורביו כי ההנחיות שקיבל השתנו כמה פעמים, אך הודה שהיה "צריך להקפיד יותר", כלשונו. לוק ציין כי הוא "מתנצל שהפכו אותי לכלי ניגוח בראש הממשלה, ובכל מקרה אשלם מיוזמתי את הקנס".

לוק טס בשבוע שעבר עם משלחת ראש הממשלה לוושינגטון, ועל פי הנחיות משרד הבריאות אמור להיות בבידוד ביתי עד ליום שני בבוקר. במוצאי שבת נקראו חברי המשלחת להגיע בכלי רכב למשרד ראש הממשלה ולהיבדק במתחם דרייב-אין. קריית הממשלה מרוחקת מכיכר פריז, שהייתה חסומה לאורך הערב לתנועת כלי רכב בגלל ההפגנה.

אמש תועד לוק באזור שבו מחו אלפי בני אדם מול מעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ברחוב בלפור בירושלים. כמה מפגינים זיהו את לוק ואת דובר משפחת נתניהו עופר גולן בכיכר פריז, סמוך ל"מכחישי קורונה" שהניפו בין היתר שלטים "לא קורונה - דיקטטורה".

נתניהו ולוק, צילום: EFP נתניהו ולוק | צילום: EFP נתניהו ולוק, צילום: EFP

18:55 - נתניהו על יועצו שהפר בידוד: "פתאום כולם מתעוררים מול אדם אחד"

ראש הממשלה בנימין נתניהו עקץ את חברת הכנסת יפעת שאשא-ביטון ממפלגתו, על התנגדותה להגבלות שאושרו בממשלה שבוטלו בהמשך בוועדת הקורונה שבראשותה. בישיבת הממשלה שנערכה הערב (שני) אמר נתניהו כי "כל מי שזלזל בהגבלות שהטלנו ודילל או ביטל אותן, שלא יבוא אלינו בטענות על כך שהתחלואה עולה".

נתניהו אמר כי למרות ההחלטות האחרונות נרשמה עלייה תלולה בחולים הקשים, וכי בישיבת קבינט הקורונה מחר יישקלו צעדים נוספים.

השרה אורית פרקש הכהן (כחול לבן) אמרה בישיבה: "אני מודאגת מהדוגמה האישית שאנחנו צריכים לתת לציבור על ההנחיות שאנחנו מעבירים, על עצמנו על היועצים שלנו. כשאני קוראת אייטמים וידיעות על יועצים כאלה ואחרים שמפרים בידוד - זה לא נכון לנו כממשלה וגם לא נותן דוגמה אישית ופוגע באמון הציבור".

השרה התכוונה בדבריה ליועצו של נתניהו, טופז לוק, שאמור לשהות בבידוד - אך תועד אמש באזור הפגנת האלפים בבלפור. בליכוד טענו בתגובה כי לוק, שתועד לצדו של דובר משפחת נתניהו עופר גולן, הגיע לבצע בדיקת קורונה בירושלים.

על כך השיב נתניהו: "מכיוון שהדברים הופנו אליי, אני חושב שכולם צריכים ללמוד את ההנחיות של משרד הבריאות ולהקפיד עליהם ולאכוף אותם בצורה שוויונית. רואים את זה בהנחיות על אכיפת ההפגנות. עכשיו פתאום כולם מתעוררים מול אדם אחד. כל מי שהפר בידוד צריך לשלם קנס אבל אסור שתהיה אכיפה בררנית, יהודים ערבים, ושמאל ימין".

 

 

נתניהו, צילום: לע"מ נתניהו | צילום: לע"מ נתניהו, צילום: לע"מ

17:20 - מנכ"ל משרד הבריאות: מספר החולים קשה יזנק ב-200-300 בתוך עשרה ימים

הסגר השני רק בתחילתו, ובתי החולים מתריעים כבר עכשיו על חוסר יכולת לקלוט מטופלים חדשים. מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, פנה היום (שני) למנהלי בתי החולים במכתב והזהיר כי בעשרת הימים הקרובים יתווספו בין 200 ל-300 חולים קשים למערכת.

"על בסיס התחזיות שהוצגו לנו בסוף השבוע האחרון, אנחנו צפויים לסיים את עשרת הימים הקרובים עם תוספת של כ-200-300 חולים קשים, מונשמים או קריטיים", כתב לוי, "אני מבקשכם, ללא יוצא מן הכלל, להתייחס למצב זה כאל מצב חירום של מערכת הבריאות, וכמצב כזה אני מצפה מהנהלות כלל בתי החולים והמוסדות הגריאטריים להתגייס כולן למאמץ הלאומי להתמודד עם עומס התחלואה הצפוי".

מנכ"ל המשרד הוסיף כי הוא אף הנחה את המנהלים לפעול רק מול חמ"ל האשפוז של משרד הבריאות בכל הנוגע להעברה וקליטה של חולי קורונה, וכן להיערך לקליטה על פי תרחיש הייחוס שבידי כל בית חולים.

16:10 - גנץ הורה לצה"ל להיערך לפתיחת בית חולים שדה

שר הביטחון בני גנץ הנחה את צה"ל להתחיל בהיערכות לפתיחת בית חולים שדה, שיכיל כ-200 מיטות על בסיס הקצאת רופאים, אחיות ופרמדיקים מצה"ל. נמסר כי ההיערכות להקמה תתבצע מול משרד הבריאות ותמומש אך ורק בהתאם לצורך דחוף של המשרד.

14:15 - שירות התעסוקה: 42 אלף מובטלים חדשים נרשמו בסוף השבוע. בסך הכל יש 780 אלף מובטלים

42 אלף דורשי מובטלים חדשים נרשמו במהלך סוף השבוע וראש השנה בשירות התעסוקה. זאת לעומת פחו מ-5,000 הודעות על חזרה לעבודה, יחס של 1:9. זהו העדכון הראשון של שירות התעסוקה על גל המפוטרים של הסגר השני. בימים הבאים צפויה הסלמה גדולה של גל המפוטרים. לשם השוואה בשבועות האחרונים, למרות גל הקורונה השני נרשמו כ-3,500 מובטלים ביום.

מספר המובטלים על פי שירות התעסוקה עומד לאחר התוספת על 780,000. בשבועות האחרונים צנח מספר המובטלים עליהם מדווח השירות מ-850 אלף ל-740 אלף. זה קרה באמצעות השוואת רשימות השירות עם הדיווחים של המעסיקים לצורך מענק ההחזרה לעבודה. ההנחה היתה שמספר המובטלים ירד עד 700 אלף, אבל זה כבר לא יקרה בסיבוב הזה וכאמור כבר נרשם גידול ל-780 אלף.

בשבוע שעבר העריכו באוצר כי הסגר השני יביא למאות אלפי מובטלים. בביטוח הלאומי דיברו על בין 100 ל-200 אלף. אם האוצר צודק אנחנו צפויים להגיע שוב למיליון מובטלים ויותר כמו בסגר הראשון. אם הביטוח הלאומי צדק נגיע ל-900 אלף. בכל מקרה, המצב גרוע בהרבה מאשר בסגר הראשון משום שחלק גדול מהמובטלים נמצאים כבר חצי שנה ללא עבודה ומציאת עבודה הופכת קשה יותר ככל שמתארכת תקופת האבטלה.

שחר אילן

 

חולים פעילים מול מחלימים

 

 

 

12:45 - גמזו: "הציבור לא מבין שזו אזעקת אמת - משוגעים, רדו מהגג"

 

פרויקטור הקורונה טוען בריאיון לאולפן ynet כי הציבור מזלזל בקורונה, וכי העלייה במספר החולים הקשים תגרור הפסקת פעילות שגרתית בבתי החולים: "את מי אנחנו מרמים? אם אתה מדביק קרוב משפחה – סיכוי גבוה שהוא יהיה חולה קשה". על הטענות כי יועץ רה"מ הפר בידוד: "לא לתת הנחה לאנשי ציבור" (אלכסנדרה לוקש ואדיר ינקו)

 

פרופ פרופ' רוני גמזו | צילום: לע"מ פרופ

 

נדבקים חדשים

 

 

 

12:30 - יועצו המדיני של נתניהו, ראובן עזר, הפר בידוד

 

ראובן עזר, סגן ראש המל"ל המשמש גם יועצו המדיני של ראש הממשלה בנימין נתניהו, נתפס ביום שישי האחרון כשהוא מפר בידוד בזמן שערך קניות בסופרמרקט במבשרת ציון. עזר אמור היה לשהות בבידוד יחד עם כל חברי פמליית ראש הממשלה שחזרה מטקס החתימה על הסכמי הנורמליזציה עם איחוד האמירויות ובחריין.

ראובן עזר, יועץ מדיני של בנימין נתניהו, צילום: רונן חורש/לע"מ ראובן עזר, יועץ מדיני של בנימין נתניהו | צילום: רונן חורש/לע"מ ראובן עזר, יועץ מדיני של בנימין נתניהו, צילום: רונן חורש/לע"מ

אתמול תועד באזור ההפגנות בבלפור יועץ ראש הממשלה טופז לוק, שהיה גם הוא חלק מהפמליה שהמריאה לוושינגטון. על-פי הנחיות משרד הבריאות, חברי הפמליה נדרשו לשהות בבידוד לפחות עד הבוקר. אתמול נקראו חברי המשלחת להגיע בכלי רכב למשרד ראש הממשלה ולהיבדק במתחם דרייב-אין. . (איתמר אייכנר ואלכסנדרה לוקש)

 

 חברי ועדת הכלכלה סרבו לאשר תנועה חופשית של הרכבת הקלה בירושלים

ועדת הכלכלה של הכנס הפסיקה את הדיון שהתקיים בשעה האחרונה (ב') והיה אמור לאשר את הגבלות התנועה של נוסעי התחבורה הציבורית בסגר הנוכחי. כפי שפורסם בכלכליסט התקנות שילבו הגבלות תפוסה של עד 50% ברכבת ישראל ובמערך האוטובוסים, עם חובת נוסע בודד בלבד במוניות, אולם מנגד מתן פטור מלא להגבלות תנועה במערך הרכבת הקלה בירושלים. מי שמפעיל היום את הרכבת היא חברת סיטיפס, שלמרות כל ההתניות שהוצבו על מפעילים אחרים הנסיעות ברכבת הקלה בירושלים, לעיתים עם מאות אנשים בנסיעה בודדת.

 

הרכבת הקלה בירושלים, צילום: קבוצת ב.ס.ר הרכבת הקלה בירושלים | צילום: קבוצת ב.ס.ר הרכבת הקלה בירושלים, צילום: קבוצת ב.ס.ר

 

הדיון בוועדה הכלכלה הציב את חברי הכנסת בדילמה. מצד אחד חלק מהחברי הכנס תמכו הפעלה חופשית של הרכבת הקלה בירושלים הצביעו בעד ח"כ אסנת מארק וח"כ שרן השכל. מנגד, חלק מחברי הכנס חשבו שמדובר בעיוות, בוודאי על רקע העובדה שירושלים מוגדרת כ"עיר אדומה", מה שגרם לחלקם להצביע נגד הסעיף (ח"כ עידן רול, ח"כ עימאן חטיב יאסין, ח"כ יבגני סובה וח"כ תמר זנדברג).

במהלך הדיון הסביר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו,שהייתה כוונה להגביל את פעילות הרכבת הקלה בירושלים אך התברר שזה לא מעשי. ממלא מקום מנהל רשות התח"צ במשרד התחבורה, רן שדמי, הוסיף שלטענת המשרד הפעילות החופשית נולדה כיוון שהעומס שם ירד ולא נדרש להפעיל בה מגבלת כמויות. השורה התחתונה - ח"כ מארק, שממלאת את מקום יו"ר הוועדה ח"כ מרגי, דרשה ממשרד התחבורה לתקן את הסעיף ככל שההגבלות ימשכו גם אחרי ה-15 באוקטובר ולבטל את ההחרגה.  (ליאור גוטמן)

 

09:15 - משרד הבריאות: 2,565 חולי קורונה אובחנו אתמול

משרד הבריאות עדכן כי אתמול אובחנו בישראל 2,565 חולי קורונה חדשים. מספר החולים שמצבם קשה נותר ללא שינוי ועומד על 643. גם במניין המונשמים לא חל שינוי, ומספרם 170. (ירון דרוקמן)

 , צילום: אלכס קולומויסקי צילום: אלכס קולומויסקי  , צילום: אלכס קולומויסקי

08:00 - עומסי תנועה כבדים ברחבי הארץ בגלל מחסומי המשטרה

עומסי תנועה כבדים מורגשים הבוקר (יום ב') ברחבי הארץ בגלל מחסומי המשטרה שנפרסו עקב הסגר. בין היתר נרשמו פקקי תנועה כבדים בנתיבי איילון, בכביש 4 ובכביש 2. באיילון צפון נרשם עומס בין מחלף מבוא איילון למחלף קוממיות ובאיילון דרום נרשמו עומסים כבדים בין מחלף הרצליה למחלף רוקח.

פקקים נוספים הורגשו בכביש 4, בין היתר במחלף בר אילן, גהה, גן רווה, אלוף שדה ומחלף עד הלום. עומסים הורגשו גם בכביש 40 באזור נתב"ג. מאגף התנועה של המשטרה נמסר כי עומסים מורגשים בכביש 4 לדרום בין צומת שמרת לעין המפרץ, בכביש 57 למערב בין ניצני עוז לתנובות, בכביש 40 לצפון בין צומת קסטינה לראם.

לצד זאת, עומסים מורגשים גם באזור הצפון ובאזור ירושלים - בכביש 70 מורגש עומס כבד בין צומת חסידים למחלף יגור, בכביש 40 באזור הצפון נרשמו עומסים בין צומת מגידו לצומת הסרגל ובכביש 443 נרשם עומס בין קלנדיה לבית חורון.

אלוף שדה פקוק הבוקר אלוף שדה פקוק הבוקר אלוף שדה פקוק הבוקר

עומסים נוספים שמורגשים בכבישים נרשמו בין צומת עין המפרץ בכביש 4 לאורכו של כביש 8510 ובאזור צומת עכו מזרח ולאורכו של כביש 85.

גלעד, שמתגורר בחדרה, יצא מביתו בשעה 05:10 כדי להגיע למקום עבודתו בראשון לציון לקראת השעה 06:30, אולם הוא הגיע באיחור בגלל הפקקים. "הייתי תקוע במשך כמעט חצי שעה לפני מחלף רוקח בגלל המחסום המשטרתי. השוטרים אפשרו מעבר בנתיב אחד בלבד, עצרו כל רכב ושאלו לאן הוא נוסע", סיפר.

בתום הערכת מצב שקיימה המשטרה אתמול הוחלט כי 38 מחסומים יישארו במרחב הבינעירוני, וימשיכו לפעול במתכונת של "מחסום נושם", תוך בידוק אקראי. המשמעות היא שהעובדים הרבים שייצאו לעבודה, בעקבות ההחרגות הרבות מהסגר, עשויים לעמוד בפקקים עקב הבידוק במחסומים השונים.

במשטרה אמרו כי במבצע "אחריות מנצחת" עיקר הפעילות תתמקד בפיקוח ואכיפת התקנות בדגש על התקהלויות אסורות והגבלות התנועה בכל רחבי הארץ, ולצד זאת המשטרה תמשיך לאכוף גם את חובת הבידוד, חובת עטיית המסיכות במרחב הציבורי וקיום התקנות בבתי עסק.

מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן אמר בהערכת המצב באגף התנועה: "כשאני מסתכל על שלושת הימים האחרונים. הציבור בגדול שמר על תקנות הסגר. בימים הקרובים מצפה לנו אתגר לא פשוט. אלפי שוטרים ימשיכו לפעול בערים ובצירים על מנת לאכוף את החלטת הדרג המדיני".

עומסי תנועה בגלל הסגר עומסי תנועה בגלל הסגר עומסי תנועה בגלל הסגר

נכון לעכשיו, קבינט הקורונה לא צפוי להתכנס ביממה הקרובה כדי להטיל הגבלות נוספות, אם כי ההערכה היא שפורום השרים יכונס מחר. ואולם, על הפרק עדיין עומדות החמרות נוספות בתקנות: בין היתר מדובר בצמצום מקומות עבודה לא-חיוניים כדי לצמצם את התירוץ של התושבים לצאת מהבתים, קביעה שרק בעלי היתר בכתב יוכלו לנוע בכבישים.

בכל מקרה, צפוי עימות בנושא החמרת הסגר. הפרויקטור, פרופ' רוני גמזו, מתנגד לגישת נתניהו ואדלשטיין וסבור שצריך לתת צ'אנס להגבלות שכבר אושרו. שר האוצר ישראל כץ מתנגד לצמצום העבודה במגזר העסקי. "מקומות העבודה הפרטיים שאינם מקבלים קהל חייבים להישאר פתוחים", אמר. שרי כחול לבן שוקלים את העניין וממתינים לקבלת עדכונים מהמשטרה, מהצבא ומבתי החולים על תמונת התחלואה ועל הציות לסגר ואז יחליטו.

פקידים בכירים אמרו אתמול כי "המחשבה היא שבסוכות גם ככה יש ירידה של עבודת המשק בגלל ימי העבודה המצומצמים בגלל החגים ואם יש זמן להקשיח זה עכשיו כי תהיה פחות פגיעה במשק". על הפרק גם צמצום עד סגירה של בתי כנסת וקיום רק תפילות במרחב הפתוח, אך בכל מקרה לא נראה שההחלטות יתקבלו לפני יום הכיפורים וזאת כי כל החמרה תחייב החלטה של קבינט הקורונה, אישור של הממשלה, אישור של הכנסת ופרסום תקנות. השרשרת המשפטית-חוקית הזאת תימנע החמרה בימים הקרובים.

07:55 - אולמות התצוגה של יבואני הרכב סגורים

אולמות התצוגה של יבואני הרכב סגורים ברובם עד לקבלת החלטות בנושא על ידי הדרג הממשלתי. כך עולה מבדיקת כלכליסט הבוקר. יצוין כי בסגר הקודם לוותה סגירת אולמות התצוגה של יבואני הרכב בלא מעט ויכוחים ודיונים, אך הפעם רוב יבואני הרכב בחרו שלא להיכנס למסלול עימות מול הרגולטורים. אולמות התצוגה של צ'מפיון מוטורס יבואנית פולקסווגן אינם פועלים. גם אולמות התצוגה של כלמוביל, יבואנית יונדאי ומיצובישי אינם פועלים. גם יבואנים אחרים בחרו כאמור שלא לפתוח את אולמות התצוגה. עם זאת, באולמות פועלים צוותי מכירות טלפוניות, מסירה וגביית כספים.

יש לציין כי בניגוד לסגר הקודם שחל בחודש מרץ, ענף הרכב הישראלי מגיע לסגר הנוכחי במצב הרבה יותר טוב. ראשית, הסגר מתרחש הפעם לפחות באופן חלקי במהלך החגים, תקופה בה גם בשנה רגילה מעדיפים הלקוחות להדיר רגליים מן האולמות. ומעבר לכך, כפי שנחזה בכלכליסט עוד במהלך הסגר הראשון. (תומר הדר)

 

בית צ בית צ'מפיון בבני ברק | צילום: עמית שעל בית צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות