אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טמפו שוב מוציאה עשרות עובדים לחל"ת, קוקה קולה ישראל - בינתיים לא צילום: סיון פרג

טמפו שוב מוציאה עשרות עובדים לחל"ת, קוקה קולה ישראל - בינתיים לא

חודשים ספורים לאחר שהחזירה מאות מאנשיה לעבודה, הודיעה הבוקר חברת טמפו כי הוציאה עשרות רבות מהם לחל"ת פעם נוספת - זאת על רקע סגירת הברים, המסעדות ובתי המלון. החברה המרכזית למשקאות בחרה בשלב זה שלא לנקוט באמצעי זה ולא הוציאה עובדים לחל"ת

21.09.2020, 15:54 | נורית קדוש

חודשים ספורים אחרי שהחזירה מאות מעובדיה מחל"ת, חוזרת טמפו לנקודת המוצא. החברה הוציאה הבוקר (ב') עשרות רבות מעובדיה לחל"ת, על רקע סגירת הברים, המסעדות ובתי המלון. החברה המרכזית למשקאות (קוקה קולה ישראל) בחרה בשלב זה שלא לנקוט באמצעי זה ולא הוציאה עובדים לחל"ת, למרות שחלק ניכר מפעילותה מתקיים בשוק ה'קר'.

קראו עוד בכלכליסט

את המחצית הראשונה של השנה סגרה טמפו עם ירידה של 9% במכירות, שהסתכמו ב-648.7 מיליון שקל. מכירות האלכוהול רשמו ירידה של 13% ומכירות היין ירדו ב-12% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. מכירות הבירה של טמפו מהוות למעלה ממחצית מכירות האלכוהול של החברה.

מבשלות של טמפו, צילום: נמרוד גליקמן מבשלות של טמפו | צילום: נמרוד גליקמן מבשלות של טמפו, צילום: נמרוד גליקמן

החברה מוחזקת בשליטה משותפת על ידי טמפו תעשיות בירה בע"מ (60%) וחברת Heineken International B.V (המחזיקה ב-40%). לסגירת עסקים הפועלים בתחומי התרבות והפנאי במרץ האחרון, היתה השפעה שלילית על פעילות הקבוצה בעיקר בערוץ לקוחות השוק הקר. היקף המכירות של הקבוצה ברבעון השני הצטמצם ב-18% ביחס לרבעון השני בשנה הקודמת. בנוסף, החברה חשופה לסיכוני גבייה מוגברים בגין עצירת פעילותם של לקוחות השוק הקר ואף העמידה אשראי נרחב לתמיכה בלקוחותיה.

בסיכום המחצית הראשונה, חשפה טמפו כי ישנם חשבונות שאינם משולמים על ידי הלקוחות ובשלב זה אין החברה יכולה להעריך את היקף התופעה ואת השפעת התפשטות נגיף הקורונה על היקף חובותיה המסופקים של החברה.

יחד עם זאת, על סמך פעילותה בחודשים יולי ואוגוסט העריכה טמפו כי הקיטון בהיקף מכירותיה ברבעון השלישי יהיה נמוך מזה שרשמה החברה ברבעון השני.

בגל הראשון הוציאה טמפו כ-300 מעובדי הקבוצה (כולל חברת יקבי ברקן בע"מ) לחופשה ללא תשלום (מתוך כ-1,300). בתחילת חודש יוני הוחזרו לעבודה מרבית עובדי החברה שיצאו לחל"ת.

במקביל, במהלך החודשים אפריל ומאי עברו מרבית עובדי החברה האחרים למתכונת עבודה של ארבעה ימים בשבוע ואילו חברי הנהלת החברה, לרבות בנו של בעל שליטה ז'ק בר, הועסקו באותו זמן במתכונת של שבוע עבודה מלא תוך הפחתה של 20% בשכרם. מנכ"ל החברה ויו"ר הדירקטוריון ז'ק בר, וכן סגן יו"ר הדירקטוריון, הנמנים על קבוצת השליטה בחברה, עבדו במהלך כל הרבעון השני במתכונת של שבוע עבודה מלא תוך הפחתה של 25% מדמי הניהול המשולמים להם. בנוסף החליט דירקטוריון החברה שלא להכריז בתום המחצית הראשונה של השנה על חלוקת דיבידנד לבעלי המניות, כפי שנהג לעשות בשנים האחרונות במועד פרסום הדוחות הכספיים השנתיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות