אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איקאה הוציאה את 1,500 עובדיה לחל"ת; הום סנטר ואייס ממשיכות כרגיל צילום: רועי רובינשטיין

איקאה הוציאה את 1,500 עובדיה לחל"ת; הום סנטר ואייס ממשיכות כרגיל

בשונה מהסגר הראשון, המדינה הכירה בחנויות DIY כחיוניות ולכן חנויות אלה נותרו פתוחות והחברות שבחודש מרץ שלחו מאות עובדים לחל״ת, לא פגעו בעובדים בגל השני. זאת לעומת איקאה שסגרה את החנויות ושיגרה 1,500 עובדים לחל"ת

21.09.2020, 18:07 | נורית קדוש

האיסור על הפעלת חנויות שולח אלפי עובדים הביתה. כשלושה חודשים בלבד אחרי שהחזירה עובדיה מחל״ת, שלחה היום איקאה כ-1,500 עובדים לחל"ת בפעם השנייה. זאת בעקבות המגבלות שאינן מאפשרות פתיחת חנויות שאינן לצרכים חיוניים. מדובר בכמעט כל עובדי החברה, למעט עשרות בודדות במטה. כזכור, איקאה הוציאה בגל הראשון את עובדיה לחל"ת ולמרות שהיתה הראשונה לחזור, לא החזירה את כל העובדים ומאות מהם, סיימו את העסקתם בחברה עם תום תקופת החל"ת.

קראו עוד בכלכליסט

איקאה, צילום: רועי רובינשטיין איקאה | צילום: רועי רובינשטיין איקאה, צילום: רועי רובינשטיין

בשונה מהסגר הראשון, המדינה הכירה בחנויות DIY כחיוניות ולכן, כל חנויות הום סנטר ואייס נותרו פתוחות והחברות שבחודש מרץ שלחו מאות עובדים לחל״ת, לא פגעו בעובדים בגל השני. בכיר בענף מסר: ״הפעם השכילו להבין שכדאי שיהיה מקום בו ניתן לרכוש מוצרים חיוניים לתחזוקת הבית כגון, ברזים, אביזרי אינסטלציה לתיקון נזילות, מוצרים לטיפול בתקלות חשמל ועוד". כאמור, בחודש מרץ, הוציאה אייס 650 מתוך 900 עובדיה לחל״ת והום סנטר הוציאה בסגר הראשון 1,000 מתוך 1,400 העובדים.

ברשתות הספרים לעומת זאת, נאלצו בסוף השבוע האחרון לסגור את החנויות ופועלים החל מהבוקר במתכונת של משלוחים בלבד. על רקע זה, הוציאה רשת צומת ספרים כ-500 מתוך 700 עובדיה לחל״ת. מסטימצקי לא נמסרה תגובה, אך הערכות הן כי הרשת לא תוכל לשאת בעלות העסקת מאות עובדים ותיאלץ לנקוט בצעדים דומים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות