אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
“העומס במשרד הבריאות תובעני, אני מבין את מי שעוזב” צילום: אלכס קולומויסקי

בעקבות חשיפת כלכליסט

“העומס במשרד הבריאות תובעני, אני מבין את מי שעוזב”

מנכ”ל משרד הבריאות חזי לוי מתייחס לעזיבת הבכירים את משרד הבריאות. “מי שחושב שרק פרופ’ גמזו, שעושה עבודה מקצועית ומסורה, עוסק בקורונה - טועה”

22.09.2020, 08:07 | אדריאן פילוט

"על השדרה הניהולית של משרד הבריאות שעושה עבודה נהדרת מוטל המון עומס. זה נכון שכמה דמויות מפתח סיימו את תפקידן, חלקן לפני הקורונה, אך ייצוב מערכת של כוח אדם בעיקר בדרג ניהולי הוא עיסוק סיזיפי שלוקח 24 שעות ביממה”. כך אומר מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי בעקבות חשיפת כלכליסט על עזיבתו של אבי בן זקן, סמנכ"ל בינוי של המשרד, שכיהן בפועל כפרויקטור הקורונה מטעם משרד הבריאות. בן זקן צפוי להיכנס לאיכילוב כסמנכ”ל פיתוח ב־1 בנובמבר, בדיוק באותו תאריך שבו פרויקטור הקורונה פרופ’ רוני גמזו עצמו צפוי לעזוב.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ”ל משרד הבריאות חזי לוי. “אני עוסק במציאת מחליפים ראויים”, צילום: אלכס קולומויסקי מנכ”ל משרד הבריאות חזי לוי. “אני עוסק במציאת מחליפים ראויים” | צילום: אלכס קולומויסקי מנכ”ל משרד הבריאות חזי לוי. “אני עוסק במציאת מחליפים ראויים”, צילום: אלכס קולומויסקי

”לא נשאיר במשרד ואקום”

לוי מסביר את העזיבה בכך ש"לאנשים יש רצונות שונים, גם להתקדם כלכלית. תפקידנו כמנהלים לשמור על האנשים, לפעול להשארתם או ככל הניתן לדחיית עזיבתם, לנסות למצוא מחליפים ראויים, ואני עוסק בכך. אני יודע מה עברו המנהלים כאן מינואר. זה עיסוק מאוד לא פשוט. המצב שוחק אותם ואת משפחתם. העומס מנתק אותך מהמשפחה, מהחברים, מהחיים. הוא תובעני ביותר ברמה שקשה להסביר. לכן אני מבין אנשים שעבדו כאן הרבה שנים, ומבקשים שינוי באורח החיים. עם כל הרצון שלי לא להחליף סוסים בזמן עלייה - אני מבין אותם".

לוי מבהיר כי המיומנות שנרכשת במשרד היא יתרון מאוד חשוב. “לצערי הרב, התרתי לאבי בן זקן ללכת. הוא עבד מאוד קשה, בעיקר בשנה האחרונה, וזה השפיע עליו מאוד. הוא דמות מפתח, ואני מנסה לאתר מחליף. לא נשאיר במשרד ואקום. מי שחושב שרק פרופ' רוני גמזו, שעושה עבודה מקצועית ומסורה, עוסק בקורונה לבד - טועה. תחת שרביטו של משרד הבריאות כולנו מושקעים בדבר הזה", מסביר לוי.

”דוחה בגלל הקורונה”

בן זקן מצטרף לשורה ארוכה של בכירים שעזבו את המשרד בתקופה האחרונה. אחד מהם הוא ד''ר ארז און, מנהל חטיבת בתי חולים הממשלתיים, שהתפטר אחרי פחות מחצי שנה בתפקיד. "ארז און הוא אחד הטובים במערכת”, אומר לוי. “רציתי להרחיב את העצמאות של המערכות שניהל, אבל זה לא הזמן. אני דוחה זאת באופן מודע בגלל העיסוק הסיזיפי בקורונה".

לצד המתפטרים, יש גם משרות בכירות שלא מאוישות תקופה ארוכה כגון סמנכ"ל תכנון ואסטרטגיה ומפקח על קופות החולים. לוי חושף כי בכוונתו לבצע רפורמה ארגונית שתאחד את החטיבות האלו. "אני לא ממנה כי אני מתכנן שינוי ארגוני מקיף. הרעיון הוא להקים גוף אחד גדול שיצבור ידע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות