אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדהסנס גייסה 18 מיליון דולר עבור טכנולוגיה לניטור כאבים

מדהסנס גייסה 18 מיליון דולר עבור טכנולוגיה לניטור כאבים

החברה פיתחה טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת מדידה וניטור של התגובה הפיזיולוגית לכאב שחש המטופל. הטכנולוגיה משמשת בתי חולים בארץ ובעולם בחדרי ניתוח ובטיפול נמרץ, ומאפשרת לרופאים להתאים את המינון של משככי הכאבים לצרכי מטופלים שאינם מסוגלים לתקשר

22.09.2020, 09:29 | מאיר אורבך
חברת מדהסנס (Medasense Biometrics Ltd) אשר פיתחה טכנולוגייה לניטור כאב, גייסה 18 מיליון דולר בסבב גיוס שלישי. משתתפים בסבב הגיוס: קרן הון סיכון ספרדית (Asabys Partners), משקיעים פרטיים ישראליים ומשקיעים חוזרים, ביניהם Baxter Ventures, Olive Tree Ventures ו-LGL Capital.

קראו עוד בכלכליסט

המונח "כאב" נקשר לפגיעה גופנית, אך למעשה מבטא תחושה סובייקטיבית, ולפיכך קיים קושי פעמים רבות לתאר את הכאב במילים. חברת מדהסנס פיתחה טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת מדידה וניטור אובייקטיבים של התגובה הפיסיולוגית לכאב שחש המטופל. הטכנולוגיה, משמשת בתי חולים בארץ ובעולם בחדרי ניתוח וטיפול נמרץ, ומאפשרת לרופאים להתאים את המינון של משככי כאב לצרכי מטופלים שאינם מסוגלים לתקשר. לאחרונה החברה אף פעילה ביישום הטכנולוגיה לטובת הטיפול בחולי קורונה מונשמים.

גלית צוקרמן שטרק מייסדת ומנכ"לית חברת מדהסנס גלית צוקרמן שטרק מייסדת ומנכ"לית חברת מדהסנס גלית צוקרמן שטרק מייסדת ומנכ"לית חברת מדהסנס

הטכנולוגיה מעניקה מענה לצורך נרחב: ההערכה היא כי 50% מהמנותחים סובלים מכאבים מתונים עד חמורים לאחר הניתוח ו-12% סובלים מסיבוכים הנובעים מקבלת תרופות לשיכוך כאבים. אלה עלולים להוביל להארכת זמן האשפוז, לעלויות טיפול נוספות ולעלייה של 50% באשפוזים חוזרים לאותם מטופלים.

המוצר של החברה הושק בשנת 2018 לאחר חתימת הסכם הפצה אסטרטגי עם חברת מדטרוניק להפצת הטכנולוגיה באירופה. לחברה אישורים לשיווק גם בקנדה, בדרום אמריקה, באוסטרליה ובישראל. החברה הוקמה ע"י היזמית גלית צוקרמן-שטרק לפני 12 שנה המשמשת כמנכ"לית ל-30 העובדים בחברה. רובם המכריע של העובדים שוכן בישראל אך לחברה יש גם נציגים בספרד, גרמניה וארה"ב.

   

"אנו מצפים לתרום לשיפור משמעותי באופן בו מנוהל הטיפול בכאב. סבב מימון זה יאפשר לנו להרחיב את הפריסה המסחרית של הטכנולוגיה באירופה באמצעות הסכם ההפצה שלנו עם מדטרוניק, ובשאר העולם באמצעות רשת ההפצה של החברה, ולקדם קבלת אישור FDA אשר יאפשר מכירות בארה"ב", אמרה גלית צוקרמן-שטרק, מייסדת ומנכ"לית חברת מדהסנס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות