אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה מגיבה  לגל השני: הפאבים והמסעדות ייסגרו בשעה 22:00 צילום: בלומברג

בריטניה מגיבה לגל השני: הפאבים והמסעדות ייסגרו בשעה 22:00

ההגבלות החדשות ייכנסו לתוקף מחרתיים, והקנס המינימלי על מפרי חוק יעמוד על 1,000 ליש"ט. ראש עיריית לונדון קרא לממשלה להטיל חובת עטיית מסכה בציבור

22.09.2020, 13:19 | שירות כלכליסט

ממשלת בריטניה חשפה אמש הגבלות חדשות, במסגרת ניסיונה לבלום את התפרצות הגל השני של נגיף הקורונה בממלכה. לפי ההגבלות, פאבים ומסעדות יידרשו לסגור כל יום בשעה 22:00, ויוכלו להציע שירות לסועדים ליד שולחן ולא בשירות עצמי. כמו כן, הוחלט על הגברת האכיפה, והמשטרה תתחיל לרשום דו"חות הנושאים קנסות של 1,000 ליש"ט ויותר, ואף תבצע מעצרים על מנת לאכוף את חוק השמירה על מרחק של שני מטרים במסעדות.

קראו עוד בכלכליסט

ההגבלות החדשות בבריטניה ייכנסו לתוקף ביום חמישי, ובמקביל הודיעו בצפון אירלנד על איסור מפגשים בבתים בין משפחות שאינן גרעיניות.

בעלי הברים בבריטניה התלוננו על הגזרה בטענה שהפסדיהם רק יגדלו כתוצאה מהסגירה המוקדמת. "עשר בלילה היא שעת השיא שלנו מבחינת הלקוחות, ואנחנו מרוויחים בשעה הזו בסביבות 60% מההכנסה היומית שלנו", הגיב לעיתון "הגרדיאן" דין מאק, הבעלים של בר הקוקטיילים 186 במנצ'סטר.

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון | צילום: רויטרס ראש ממשלת בריטניה בוריס ג

אמש הזהירו היועצים הרפואיים של ממשלת בריטניה כי עד אמצע החודש הבא יאובחנו במדינה כ-50 אלף נדבקים חדשים ביום - עלייה מ-6,000 כיום - ובעקבות זאת מספר המתים יטפס ל-200 ביום. "המדינה הזו עומדת לפני נקודת מפנה בתגובה שלה, וחיוני שכולם ישתתפו עכשיו במאמצים לבלום את ההתפשטות של הנגיף ולהגן על חיי האנשים", אמר שר הבריאות הבריטי מאט הנקוק.

ראש הממשלה בוריס ג'ונסון צפוי לנאום היום בפרלמנט, ואף לפנות לציבור בנוגע לתגובה למגפה - כולל הדגשה על החשיבות של רחיצת ידיים, עטיית מסיכה ושמירה על ריחוק חברתי.

במקביל, המשיך ראש עיריית לונדון, סאדיק חאן, בקריאתו לממשלה להטיל מגבלות חדשות על הבירה, ביניהן החובה לעטות מסכה בציבור. "נקיטת פעולה החלטית עכשיו למניעת סגר עמוק וממושך יותר בעתיד היא, ללא ספק, הדבר הטוב ביותר שאפשר לעשות, כדי לשמור על האנשים ועל מקומות העבודה, ולהבטיח התאוששות כלכלית", אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות