אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכונסים באי.די.בי רוצים שכר של 6 מיליון שקל לפחות צילום: אוראל כהן

הכונסים באי.די.בי רוצים שכר של 6 מיליון שקל לפחות

מהבקשה שהגישו מחזיקי אג"ח י"ד לבית המשפט המחוזי עולה כי רענן קליר ואלון בנימיני, היועצים המשפטיים של הסדרה המבקשים לשמש ככונסים, צפויים לקבל שכר בגובה של 0.65% מהתמורות שיקבלו המחזיקים בה

23.09.2020, 07:39 | גולן חזני

הפירוק שיוצא לדרך באי.די.בי פתוח צפוי להעשיר את כיסיהם של עורכי הדין המעורבים בהליך. מהבקשה שהגישו מחזיקי אג"ח י"ד לבית המשפט המחוזי עולה כי רענן קליר ואלון בנימיני, היועצים המשפטיים של הסדרה המבקשים לשמש ככונסים, צפויים לקבל שכר בגובה של 0.65% מהתמורות שיקבלו המחזיקים בה.

קראו עוד בכלכליסט

בעל השליטה באי.די.בי אדוארדו אלשטיין וקרן דולפין שבבעלותו כבר מציעים למחזיקים 900 מיליון שקל, מהם 400 מיליון שקל במזומן ו־500 מיליון בסדרת אג"ח חדשה, י"ח, שתיפרע ב־2026. גם אם ההצעה הזו תתקבל, בתוך שבועיים־שלושה יקבלו קליר ובנימיני כ־6 מיליון שקל שכר טירחה ככונסים, אם וכאשר יקבלו את אישור בית המשפט. סדרה י"ד, המחזיקה בשעבוד על מניות השליטה בדסק"ש, מבקשת למנות כונס ולממש את המניות.

אתמול הגישה דולפין תגובה לבקשה של סדרה ט', וטענה כי היא פועלת כמה חודשים לגבש הסדר חוב עם נושיה. "התנגדות הסדרה להצעת דולפין לקבל את כל נכסיה הלא משועבדים של אי.די.בי פתוח מעלה חשש כי הבקשה הוגשה מטעמים לא ענייניים, כדי לעקוף את סדרי הנשייה ולהשיג יתרון בלתי הוגן", טוענת דולפין.

אי.די.בי פתוח מבקשת לעכב את ההליך ולמצות את המו"מ עם הנושים, שלוש סדרות האג"ח שלה.

אלשטיין , צילום: כפיר סיון אלשטיין | צילום: כפיר סיון אלשטיין , צילום: כפיר סיון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות