אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פשרה: תוארך האחריות לתיבות ההילוכים של אלפי מכוניות סובארו מ-2018-2010 צילום: אוראל כהן

פשרה: תוארך האחריות לתיבות ההילוכים של אלפי מכוניות סובארו מ-2018-2010

נגד יבואנית סובארו הוגשה תביעה ייצוגית בטענה שבדגמים מסוימים של סובארו אאוטבק וחלק מדגמי סובארו פורסטר נמצאו תקלות בתיבת ההילוכים האוטומטית. כעת הושגה פשרה

22.09.2020, 18:43 | תומר הדר

בעלי מכוניות סובארו שיוצרו בין 2010 ל-2018 שבהן מותקנת תיבת הילוכים רציפה (CVT) מדגמי TR 580 ו-TR690 (כלומר חלק ניכר מדגמי החברה, למשל דגמים מסוימים של סובארו אאוטבק וחלק מדגמי סובארו פורסטר) יקבלו אחריות מורחבת לתיבת ההילוכים לתקופה של 10 שנים, או 160 אלף קילומטרים.

כך עולה מתוכנה של פשרה בתביעה יצוגית שהוגשה נגד יצרנית הרכב היפנית ונגד יבואנית סובארו בישראל. סכום התביעה המקורי: 160 מיליון שקל.

 סובארו פורסטר סובארו פורסטר  סובארו פורסטר

לפי לשון התביעה שהוגשה על ידי עוה"ד דוד מזרחי לפני כשנתיים, בעליה של סובארו אאוטבק מודל 2011 אשר חווה תקלות בתיבת ההילוכים האוטומטית גילה כי בארה"ב נוהגת סובארו לטפל בבעיה תוך הענקת "הארכת אחריות" לרכבים. ואולם, לטענת סובארו לפי נציגותה בישראל, לא קיימת התקלה האמורה ברכבים.

יצוין כי הפורסטר והאאוטבק הם צמד דגמים של סובארו אשר נחשבים בישראל לרבי מכר. עוד עולה מלשון הפשרה כי בעליהם של דגמי סובארו אשר מצוידים בתיבות ההילוכים מן הדגמים האמורים אשר נדרשו לבצע תיקונים ספציפיים בתיבת ההילוכים יפוצו על ידי היבואנית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות