אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנגיד מזהיר את שר האוצר: “להפסיק לקבל החלטות בלי דיון מעמיק” צילום: אלכס קולומויסקי

הנגיד מזהיר את שר האוצר: “להפסיק לקבל החלטות בלי דיון מעמיק”

פרופ' אמיר ירון אמר בישיבת הממשלה בה אושרה התוכנית הכלכלית החדשה, כי "הניסיון מתחילת המשבר מלמד שהעלויות בפועל של חלק מהתוכניות שאושרו עד כה היו נמוכות ממה שתוקצבו"

23.09.2020, 07:56 | עמרי מילמן
"הניסיון מתחילת המשבר מלמד שהעלויות בפועל של חלק מהתוכניות שאושרו עד כה – בפרט אלה בתחום הסיוע לעסקים – היו נמוכות ממה שתוקצבו. האחריות לקביעת העלויות הצפויות של התוכניות היא של משרד האוצר, אך חשוב שבמידה ויסתבר בדיעבד כי העלויות של התכניות הקיימות, ואלו שמוצגות היום, נמוכות מהצפוי, הסכומים העודפים לא יוקצו ליעדים אחרים ללא דיון מעמיק". כך אמר נגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון בישיבת הממשלה בה אושרה התוכנית הכלכלית החדשה.

קראו עוד בכלכליסט

הנגיד מתייחס לנתוני הביצוע הנמוכים של התוכניות הקודמות. הכישלון הבולט ביותר שייך לתוכנית שעליה התעקש שר האוצר ישראל כץ לעידוד החזרת עובדים מחל"ת. מתוך 6 מיליארד שקל שהוקצו במקור למטרה נוצלו עבורה רק כ־1.5 מיליארד בסך הכל. הנגיד מתריע כי ההתנהלות של כץ צריכה להיפסק. לא השינויים שנעשים בתוכניות אלא הדרך שבה כץ מבקש לקבל החלטות - ללא דיון מעמיק.

שר האוצר ישראל כץ ונגיד בנק ישראל אמיר ירון (ארכיון), צילום: בנק ישראל שר האוצר ישראל כץ ונגיד בנק ישראל אמיר ירון (ארכיון) | צילום: בנק ישראל שר האוצר ישראל כץ ונגיד בנק ישראל אמיר ירון (ארכיון), צילום: בנק ישראל

דווקא התוכנית החדשה שבעיקרה מאמצת המלצות ישנות נעשתה לפי גורמים באוצר בדרך המלך. ירון הוסיף כי "מטבעה, רשת ביטחון מקצה מקורות לסיכונים שלא בהכרח יתממשו, וככל שכך יקרה יש לנהוג בזהירות עם המקורות שלא ינוצלו". על רקע הסגר החוזר, שייתכן ולא יהיה האחרון הנגיד מרמז כי ייתכן שרשת הביטחון תנוצל לצערנו בהמשך השנה ולא צריך להזדרז ולצאת עם הבטחות חדשות על בסיס אותו תקציב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות