אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתגעגעים לפקקים? מיקרוסופט מציעה 'נסיעה וירטואלית' לעבודה קרדיט: Microsoft

מתגעגעים לפקקים? מיקרוסופט מציעה 'נסיעה וירטואלית' לעבודה

תוכנת ניהול הצוותים, Teams מציעה פיצ'ר חדש שמזכיר לעובדים לסיים את יום העבודה. התוכנה תיתן משימות שיעזרו לעובדים להתנתק ולקחת הפסקה לפני תחילת ה'משמרת השנייה' של מטלות הבית

23.09.2020, 11:45 | שירות כלכליסט
הדרך של מיליוני עובדים לעבודה בימים אלה הפכה להיות פשוט יציאה מהמיטה והליכה לשולחן המטבח. אחרי האופוריה הראשונית של העבודה ללא חוויית פקקי התנועה בבוקר או עמידה בקרונות רכבת צפופים, נוצרה מציאות חדשה בה יום העבודה מתערבב בשאר החיים - היום הופך לשיחת וידאו אחת בלתי פוסקת.

קראו עוד בכלכליסט

תוכנת העבודה בצוותים של מיקרוסופט, Teams מנסה לפתור את הבעייה באמצעות פיצ'ר חדש שמאפשר לקבוע "נסיעה וירטואלית". הנסיעה הוירטואלית לא תזיז עבורכם את המכונית ולא תיסע עבורכם ברכבת, אבל כן תזכיר לכם את סוף יום העבודה, תציע משימות שיעזרו לכם להתנתק וליצור מרחב נפשי קצר לפני שאתם מתחילים לעזור לילדים בשיעורי הבית, להכין ארוחת ערב או לעשות כביסה.

לדוגמא, Teams תבקש מהמשתמשים לרשום משימות שהושלמו או להוסיף אותם לרשימת המטלות של מחר, תבקש מהעובדים לדרג את מהלך היום שלהם ותציע מדיטציה מודרכת, באמצעות אפליקציית Headspace.

השחיקה הקשורה למגפת הקורונה והעבודה הממושכת מרחוק שמתבטאת גם בקושי להפריד בין העבודה לחיים האישיים, הפכו לבעיה נפוצה בקרב לקוחות מיקרוסופט אומר לפור'צן מנהל השיווק הראשי כריס קפוסלה. "הדבר, שלא ניבאנו, אבל שהבנו שנמצא בראש מעייניהם של הלקוחות, הוא באמת רווחתם של עובדיהם", אמר.

עבודה מהבית, מיקרוסופט Teams, קרדיט: Microsoft עבודה מהבית, מיקרוסופט Teams | קרדיט: Microsoft עבודה מהבית, מיקרוסופט Teams, קרדיט: Microsoft
בתחילה החשש היה סביב השאלה האם לחברות יש לטכנולוגיה המתאימה לעבודה מהבית. "עכשיו זה צריך להיות הרבה יותר על 'היי איך אני יודע אם עובד נשרף, איך אני יודע איך הם מסתדרים - אם הם עובדים קשה מדי?' כל הדברים סביב הרווחה הרגשית או הבריאות הנפשית של העובדים הפכו להיות חשיבות עליונה במהירות, באופן שלא ממש ניבאנו", הוסיף.

מיקרוסופט תאפשר גם לתוכנת ניתוח מקום העבודה שלה לסייע למעסיקים לאתר ולתמוך בעובדים הנמצאים בסיכון לשחיקה. התוכנה בוחנת דברים כמו שיתוף פעולה לאחר שעות עבודת הצוות ואיך זה לעומת צוותים דומים. תכונות חדשות שיגיעו בשנה הבאה יאפשרו למעסיקים להפעיל תוכניות שמזכירות לחברי הצוות להימנע משעות נוספות מוגזמות.

כלי נוסף של עידן המגיפה שפיתחה מיקרוסופט: תוכנת הבינה המלאכותית של החברה מוסיפה שירות ניתוח מרחבי חדש שיעזור ללקוחות למפות ולמדוד חללים פיזיים, שלדברי החברה יסייעו לבחון כיצד להשאיר לקוחות ועובדים במרחק של מטר זה מזה. .
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות