אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפולו פאוור חתמה עם רפאל על הסכם בדיקת היתכנות לשילוב המוצר שלה בתחום הביטחון צילום: ג'ין מדיה

אפולו פאוור חתמה עם רפאל על הסכם בדיקת היתכנות לשילוב המוצר שלה בתחום הביטחון

החברה הישראלית, שמייצרת יריעות סולאריות גמישות, תבחן את האפשרות לשלב את הטכנולוגיה במגוון שימושים ביטחוניים

23.09.2020, 12:08 | ליאור גוטמן

חברת אפולו פאוור הישראלית נכנסת לראשונה לתחום התעשיות הביטחוניות. החברה מדווחת היום על הסכם לבדיקת היתכנות טכנולוגית מול רפאל, וזאת במטרה לשלב את המוצר שלהם במגוון שימושים ביטחוניים.

קראו עוד בכלכליסט

אפולו פאוור, שמשרדיה ממוקמים ביקנעם, מייצרת יריעות גמישות לייצור חשמל מאנרגיית השמש, שאותן אפשר להניח על גבי משטחים שונים. ביולי האחרון חתמה החברה על שיתוף פעולה לבדיקת המוצר ברכבי אאודי.

בהסכם הנוכחי (Proof of Concept ) ישתפו הצדדים פעולה לצורך קיום בדיקת היתכנות לשילוב טכנולוגיית היריעה הסולארית, פרי פיתוחה של החברה-הבת סולארפיינט, בחומרים שמיועדים לייצור על ידי רפאל.

היריעה הסולארית מתוצרת אפולו פאוור, צילום: אפולו פאוור היריעה הסולארית מתוצרת אפולו פאוור | צילום: אפולו פאוור היריעה הסולארית מתוצרת אפולו פאוור, צילום: אפולו פאוור
סולארפיינט תבצע תוכנית עבודה שתימשך 13 שבועות ותגיש לרפאל ניתוח תוצאות. לאחר מכן רפאל תבדוק את ניתוח התוצאות בתוך כחודש ותודיע לסולארפיינט בתוך ארבעה חודשים וחצי אם ברצונה להתקדם לעבר חתימה על הסכם שיתוף פעולה מסחרי, שיעניק לה בלעדיות לתקופה של חצי שנה. בעבור ביצוע בדיקת ההיתכנות תהיה סולארפיינט זכאית לתמורה של 50 אלף דולר.

עודד רוזנברג, מנכ"ל אפולו פאוור, אמר כי "לרפאל יש יכולות טכנולוגיות מרשימות וחדשניות, וכן ניסיון עתיר שנים במכירות בתחום הביטחוני. הטכנולוגיה שלנו לייצור יריעה סולארית קלת משקל ובעלת גמישות מלאה, יעילות גבוהה ועמידות לאורך זמן, תיבחן שם. אני משוכנע שבחיבור הזה קיים פוטנציאל עצום לייצור מוצרים הטובים למגוון שימושים ביטחוניים"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות