אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העצמאים תקעו בשופר בת"א במחאה על צעדי הממשלה: "נגמרה תקופת האדישות" צילום: יריב כץ

העצמאים תקעו בשופר בת"א במחאה על צעדי הממשלה: "נגמרה תקופת האדישות"

ראשי ארגוני העצמאים קיימו מחאה תחת הכותרת "סגרת? שילמת", ברחוב בן יהודה בעיר, במחאה על ההתנהלות מולם בסגר הנוכחי. המיקום נבחר בשל ריבוי העסקים שקרסו ברחוב זה; "צעדים נעשו בהחלטות שרירותיות ובלי מחשבה תחילה"

23.09.2020, 15:06 | אתי אפללו

ראשי ארגוני העצמאים קיימו היום מחאה ברחוב בן יהודה בתל אביב, במהלכה תקעו בשופר במחאה על צעדי הממשלה מול העצמאים בסגר הנוכחי. מיקום המחאה נבחר בשל ריבוי העסקים שקרסו ברחוב זה, בו עשרות חנויות מוצעות להשכרה. העצמאים טוענים כי הפתרונות שמציעה הממשלה מעטים ומאוחרים מדי.

קראו עוד בכלכליסט

רק אתמול עברה בישיבת הממשלה הצעה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הכוללת הקדמת פיצוי על חודשים ספטמבר-אוקטובר, הקלות בארנונה והקלות לעסקים המשאירים עובדים ולא מוציאים אותם לחל"ת, והיא תעבור בקרוב את שלבי החקיקה הסופיים.

מחאת העצמאים, צילום: יריב כץ מחאת העצמאים | צילום: יריב כץ מחאת העצמאים, צילום: יריב כץ

"מחליטים לפתוח פותחים, מחליטים לסגור סוגרים. הכול בהחלטות שרירותיות של ניסוי וטעייה על חשבון העסקים, בלי להתבסס על נתונים מהימנים ובלי מחשבה תחילה. דבר זה מוסיף לחוסר האמון הקיים גם כך, שמתודלק באמירות בלתי אחראיות של ראשי מערכת הבריאות שטוענים שהסגר לא אפקטיבי ויהיה בעתיד סגר נוסף", אמר רועי כהן, יו"ר ארגון העצמאים להב.

ארגוני העצמאים דורשים מנגנון פשוט לפיצוי ללא בירוקרטיה, במודל "סגרת? שילמת!". לטענת ארגוני העצמאים מענק שימור העובדים המוצע על ידי הממשלה הוא בגדר הצעה מנותקת מהמציאות הכלכלית, מודל החל"ת הוא אסון, ועל המדינה לעבור למודל חל"ת גמיש ששולל דמי אבטלה ממי שלא עובד כי הוא איננו מעוניין בכך.

סוגיה חמה בימים האחרונים היא סוגיית התשלום על ימי הבידוד. לפי החלטת בג"ץ, תעודת המחלה הגורפת למבודדים תפוג בסוף ספטמבר, ואז יהיה על המדינה להחליט מי נושא בעלות ימי הבידוד.

ארגוני העצמאים מסרבים כי עלות זו תיפול על כתפי המעסיקים וטוענים כי על הממשלה לגלות אחריות ולהסדיר את העניין כך שהמדינה תשא בעלות באמצעות הביטוח הלאומי.

עוד דורשים ארגוני המעסיקים להאריך באופן אוטומטי את רישיונות העסק עד יוני 2021, ולקבוע מנגנון פיצוי לעצמאים לפי מודל צוק איתן – ללא סייגים. "נגמרה תקופת האדישות וההכנעה של העצמאים ובעלי העסקים. אנחנו לא המריונטות שלכם. אנחנו לא פיונים בלוח המשחק שלכם, לא ניתן לכם להמר על עתיד העסקים שלנו , המשפחות והילדים שלנו", סיכם כהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות