אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ונסון אנד ג'ונסון מתחילה בשלב האחרון של ניסוי לחיסון קורונה - בזריקה חד-פעמית צילום: איי אף פי

ג'ונסון אנד ג'ונסון מתחילה בשלב האחרון של ניסוי לחיסון קורונה - בזריקה חד-פעמית

חיסון הקורונה הפוטנציאלי נכנס לשלב השלישי בארה"ב - בו ישתתפו 60 אלף אנשים; בכוונת החברה לייצר עוד מיליארד מנות חיסון. לדברי ג'ונסון אנד ג'ונסון, ייתכן שייאספו מספיק נתונים כדי להגיע לתוצאות כבר השנה

23.09.2020, 15:00 | שירות כלכליסט

חיסון קורונה פוטנציאלי שאמור להגן על אנשים באמצעות זריקה אחת נכנס לשלבים האחרונים של הניסויים בארה"ב, שבהם ישתתפו 60 אלף אנשים. החיסון הפוטנציאלי נמצא בפיתוח על ידי Janssen Pharmaceutical Companies, חטיבה של ג'ונסון אנד ג'ונסון, והוא החיסון של החברה הרביעית שנכנס כבר לשלב השלישי של הניסויים בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

לפי פול סטופלס, המדען הראשי של החברה, ייתכן וייאספו מספיק נתונים כדי להגיע לתוצאות עד סוף השנה, והחברה מתכננת לייצר מיליארד מנות בשנה הבאה. אחד היתרונות המרכזיים של החיסון הוא שמבחינה לוגיסטית יהיה קל להפיץ אותו אם יוכח שהוא בטוח ויעיל. 

חיסון לקורונה, צילום: איי אף פי חיסון לקורונה | צילום: איי אף פי חיסון לקורונה, צילום: איי אף פי

הניסוי הוא על מנה אחת בלבד, זאת בעוד שאר החברות בארה"ב - פייזר, גיליאד ומודרנה - עורכות ניסוי על חיסון שידרוש קבלת מנה נוספת כעבור מספר שבועות. לפי החברה, ניתן יהיה לאחסן את החיסון הזה גם בצורה נוזלית במקררים למשך שלושה חודשים, בעוד ששני חיסונים מובילים אחרים מחייבים אחסון במצב קפוא.

"חיסון שמקבלים בזריקה אחת, אם הוא יתברר כבטוח ויעיל, יהיה בעל יתרונות לוגיסטים משמעותיים לשליטה עולמית על המגיפה", הגיב דן ברוך, מנהל המרכז לווירוסים ומחקר חיסונים במרכז הרפואי בית ישראל בבוסטון, שחברו לג'ונסון אנד ג'ונסון לעבודה על החיסון.

הממשל האמריקאי השקיע מיליארדי דולרים במגוון של טכנולוגיות לפיתוח חיסונים, כולל קרוב ל-1.5 מיליארד דולר לתמיכה בפיתוח החיסון הנוכחי והתחייבות לרכישת 100 מיליון מנות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות