אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מובילאיי תתחיל לפעול בדובאי: "נאפשר שדרוג של העיר החכמה" צילום: שאטרסטוק

מובילאיי תתחיל לפעול בדובאי: "נאפשר שדרוג של העיר החכמה"

החברה תשתף פעולה עם קבוצת אל הבטור, שנחשבת לחברת האחזקות הגדולה באיחוד האמירויות ועוסקת בתחומי המלונאות, המדיה והרכב. לפי המנכ"ל אמנון שעשוע, בשלב הראשון תתקין החברה מערכות בכאלף רכבים של הקבוצה, על מנת לאסוף מידע שיספק "יכולות עיר חכמה בדובאי". שעשוע: "בתחילת 2023 נשיק צי של רובוטקסי"

23.09.2020, 15:37 | תומר הדר

מובילאיי הישראלית וחברת אל הבטור מדובאי ישתפו פעולה בתחום הרכב האוטונומי. אל הבטור, שנחשבת לחברת האחזקות הגדולה באיחוד האמירויות, עוסקת בתחומי המלונאות, המדיה והרכב, ונחשבת לאחת מהחברות הראשונות שזיהו עוד בתחילת שנות השבעים את הצורך לעבור ממכירה של נפט גולמי - לעסקים חובקי עולם במגוון תחומים.

קראו עוד בכלכליסט

כביש מהיר בדובאי, צילום: שאטרסטוק כביש מהיר בדובאי | צילום: שאטרסטוק כביש מהיר בדובאי, צילום: שאטרסטוק

הקבוצה החלה לפעול ב-1970 ומחזיקה בין היתר בריץ קרלטון בודפשט, הילטון לונדון וומבלי והילטון נמל בירות. הקבוצה התרחבה לעסקי הרכב בשנת 1983 ומחזיקה כיום ב-17 מרכזי מכירה באיחוד האמירויות. חברת הבת אל הבטור מוטורס היא זכיינית של מספר יצרניות רכב ממספר יבשות באזור המפרץ הפרסי. מדובר גם בזכיינית של מספר יצרני רכב סינים, שאינם משווקים נכון להיום מכוניות באירופה או בארה"ב. כך, אל הבטור היא זכיינית JAC הסינית וגם צ'רי הסינית, זאת לצד מיצובישי היפנית. לצד המותגים העממיים מחזיקה אל הבטור בהיצע של זיכיונות שיווק של מכוניות, שחלקן אינן משווקות בישראל: מקלארן הבריטית, בוגאטי הצרפתית ולצידן גם בנטלי, שאולם התצוגה שלה בדובאי נחשב לאולם התצוגה הגדול בעולם למכוניות החברה. אל הבטור מחזיקה גם בחברת ליסינג אשר נקראת DIAMONDLEASE.

"הקבוצה בת 50 ואנו מודיעים על תוכנית עתידית שתתמוך בנו ב-50 השנים הבאות, בצעירים באיחוד האמירויות, בישראל ובכל האזור", ציין חאלף אחמד אל הבטור. לדבריו: "אנו עוסקים ברכב, בביטוח ובליסינג, אך זהו דבר חדש. אנו ברי מזל על היותנו מרכז טכנולוגי בין מזרח למערב". 

פרופ פרופ' אמנון שעשוע פרופ

לדברי מנכ"ל מובילאיי אמנון שעשוע, "אנו נצטרף לשותפות עם קבוצת אל הבטור כדי לעבור למישור הבא בטכנולוגיות של ערים חדשות ונהיגה ברכב אוטונומי. בשלב ראשון נתקין מערכות בכאלף רכבים של קבוצת אל הבטור, ורכבים אלה ישמשו למשלוח מידע אשר יספק יכולות עיר חכמה בדובאי. נבצע סקירה של תנאי הדרך ועומסי התנועה, והערכות סיכונים בכל הנוגע לעומסי תנועה ומידע אשר יאפשר שדרוג של העיר החכמה - והדבר יקרה בחצי השנה הקרובה".

עוד הוסיף שעשוע כי "בהמשך, במקביל להשגת האישורים הנדרשים, נפרוס רכבים אוטונומיים לבחינה. חצי שנה אחרי זה, נבנה את התשתיות ביחד עם מוביט לבניית שירות מוביליות, ובשלב מאוחר יותר נבצע ניסויי ניידות. בתחילת 2023 נשיק צי רובוטקסי". לדבריו, "בהמשך נוכל להתרחב גם למדינות אחרות באיחוד האמירויות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות