אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וושינגטון פוסט חושף את הכביסה המלוכלכת של משפחת נתניהו צילום: חיים צח / לע"מ

וושינגטון פוסט חושף את הכביסה המלוכלכת של משפחת נתניהו

לא, באמת - על פי העיתון, בני הזוג נתניהו הם היחידים מבין מנהיגי העולם שמביאים לביקוריהם בוושינגטון - באופן שיטתי ועקבי - תיקים ומזוודות מלאים בכביסה מלוכלכת. שגרירות ישראל בוושינגטון: "האשמות אבסורדיות, צרכי הכביסה של נתניהו היו צנועים בנסיעתו האחרונה"

23.09.2020, 23:40 | שירות כלכליסט
"רוב הפוליטיקאים עושים מאמצים רבים כדי להסתיר את הכביסה המלוכלכת שלהם. ויש את ראש הממשלה בנימין נתניהו", כך פותח "וושינגטון פוסט" את הדיווח שלו הלילה (ד') על משפחת נתניהו.

קראו עוד בכלכליסט

על פי העיתון, במהלך השנים פיתח ראש הממשלה מוניטין בקרב הצוות בבית הארחה של נשיא ארה"ב, כאשר הביא עמו מטען מיוחד לנסיעותיו לוושינגטון: תיקים ומזוודות מלאים בכביסה מלוכלכת, כך על פי גורמים אמריקאים הבקיאים בנושא, שאותם ציטט העיתון.

הצוות האמריקאי מנקה את הבגדים עבור ראש הממשלה ללא עלות, הטבה שעומדת לרשות כל המנהיגים הזרים, אך מנוצלת בדרך כלל במשורה בהתחשב בשהות קצרה של ראשי מדינה עסוקים, נכתב בדיווח.

"בני הזוג נתניהו הם היחידים שמביאים לנו מזוודות עם כביסה מלוכלכות לניקוי", אמר גורם אמריקני שהתראיין בכתבה באופן אנונימי. "לאחר כמה נסיעות התברר לנו שזה מכוון".
בני הזוג נתניהו, צילום: רויטרס בני הזוג נתניהו | צילום: רויטרס בני הזוג נתניהו, צילום: רויטרס

על פי העיתון, גורמים רשמיים בישראל הכחישו כי נתניהו עושה שימוש מופרז בשירותי הכביסה של מארחיו האמריקאים, וכינו את ההאשמות "אבסורדיות".

ב-2016 נתניהו הגיש תביעה נגד משרד ראש הממשלה ונגד היועץ המשפטי לממשלה במטרה למנוע את פרסום חשבונות הכביסה שלו במסגרת חוק חופש המידע. השופט צידד בנתניהו, ופרטי חשבונות הכביסה שלו נותרו בעלטה.

שגרירות ישראל בוושינגטון פרסמה הצהרה כי הטענות נגד נתניהו הן בגדר ניסיון להאפיל על הצלחת הסכם הנורמליזציה שעליו חתמו ישראל, בחריין ואיחוד האמירויות בבית הלבן בשבוע שעבר.

"ההאשמות חסרות היסוד והאבסורדיות האלה מכוונות לזלזל בהישג המונומנטלי של ראש הממשלה נתניהו בפסגת השלום ההיסטורית שנערכה ביום שלישי בתיווכו של הנשיא טראמפ בבית הלבן", נמסר בהודעת השגרירות.

השגרירות הוסיפה כי צרכי הכביסה של נתניהו היו צנועים יחסית במהלך נסיעתו האחרונה. "בביקור זה למשל לא היה ניקוי יבש, רק מספר חולצות כובסו למפגש פומבי, וחליפתו של ראש הממשלה ושמלתה של הגברת נתניהו גוהצו גם לישיבה הציבורית. אה כן, זוג פיג'מות שלבש ראש הממשלה בטיסה של 12 שעות מישראל לוושינגטון כובסו גם הם", נכתב בהודעת השגרירות.

פקיד אמריקאי אחר אמר כי ביקורו האחרון של נתניהו לא כלל מזוודות כביסה מלוכלכות, בניגוד לכמה מקרים בעבר. הפקידים שאישרו את השימוש המאסיבי שנעשה בעבר בשירותי הכביסה כללו פוליטיקאים ובכירים גם בממשל טראמפ וגם בממשל אובמה.

    

נתן זאקס, מומחה ישראלי במכון ברוקינגס אמר ל"וושינגטון פוסט" כי "בני הזוג נתניהו, שנוסעים יחד אפילו לטיולים דיפלומטיים, ידועים לשמצה בישראל בזכות ההרגלים הבזבזניים שלהם". זאקס ציין כי החתימה על ההסכם עם בחריין ואיחוד האמירויות היא רגע שייכנס ל"מורשת" של נתניהו, שאליו הוא חתר במשך שנים. "הניגוד בין ההישג ההיסטורי למעשים הקטנים הוא מדהים, אפילו טרגי", אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות