אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ילי הסינית תתקין את מערכות מובילאיי לנהיגה אוטונומית צילום: יח"צ מובילאיי

ג'ילי הסינית תתקין את מערכות מובילאיי לנהיגה אוטונומית

יצרנית הרכב הכריזה על הטמעת המערכות של החברה הישראלית ברכבי החברה, במסגרת תערוכת רכב הנערכת בבייג'ינג. ג'ילי הציגה מכונית קונספט חשמלית בה הותקנו מערכות הצילום והניתוח של מובילאיי; המכוניות צפויות להגיע לשוק במהלך 2021

24.09.2020, 08:41 | ליאור גוטמן

יצרנית הרכב הסינית ג'ילי (Geely) הכריזה על הטמעת מערכות הנהיגה האוטונומית של מובילאיי ברכבי החברה. אחד מתוצרי שיתופי הפעולה בין ג'ילי למובילאיי נחשף היום (ה') במסגרת תערוכת מכוניות בבייג'ינג, שם הציגה ג'ילי מכונית קונספט חשמלית (Lynk & Co Zero Concept EV), בה הותקנו מערכות הצילום והניתוח של מובילאיי (Mobileye SuperVision). המכוניות צפויות להגיע לשוק במהלך 2021. ג'ילי היא גם בעלת השליטה בחברת וולוו, ויתכן ששיתוף הפעולה הנוכחי יוביל בעתיד לשת"פ דומה בכלל רכבי החברה.

קראו עוד בכלכליסט

רכב חשמלי של ג רכב חשמלי של ג'ילי בו תותקן המערכת של מובילאיי | צילום: יח"צ מובילאיי רכב חשמלי של ג

מייסד מוביילאיי וסגן נשיא אינטל פרופ' אמנון שעשוע, אמר הבוקר שבמסגרת העסקה שנחתמה בין הצדדים, לראשונה מובילאיי תהיה אחראית על התוכנה והחומרה גם יחד, מה שיאפשר לה לסייע לנהג גם ביכולות הנהיגה וגם בתכנון הדרך. "זו תהיה הפעם הראשונה שהחברה תספק עדכונים למערכות לאחר ההשקה שלהם. מובילאיי וג'ילי ירצו לוודא שהן יכולות לשדרג את מערכות סיוע הנהיגה שלהן ולשמור עליהן מעודכנות לאורך כל תקופת השימוש ברכב", אמר.

שעשוע חידד והוסיף שמערכות מובילאיי שיותקנו כוללות 11 מצלמות הקפיות, מהן 7 לטווח רחוק, עם יכולת עקיבה של 360 מעלות וחבילת מפות שמאפשרות יחד נהיגה ללא התערבות של הנהג בכל סוגי הדרכים, מהירות או אורבניות. "חלק מהמערכות הוצגו באחד ממרכזי הפיתוח שלנו בירושלים. העסקה עם ג'ילי משמעותית עבורנו במונחי זמן והיקף, אבל יותר חשוב שהחיבור מוכיח שהמערכות שלנו הן מהמתקדמות שניתן למצוא היום בשוק הרכב", סיכם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות