אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפסד ענק של 1.64 מיליארד דולר לסינוורלד: 'ניפגע פיננסית מסגרים נוספים'' צילום: film.list

הפסד ענק של 1.64 מיליארד דולר לסינוורלד: 'ניפגע פיננסית מסגרים נוספים''

קבוצת בתי הקולנוע השנייה בגודלה בעולם, שבעלות משפחת גרידינגר הישראלית, סיימה את המחצית עם הפסד של 1.64 מיליארד דולר; ההכנסות צללו ב-67% ל-712 מיליון דולר; החברה מזהירה: "החלטה על הידוק המגבלות באופן שיגרום לסגירה מחדש של בתי קולנוע תחייב אותנו לצאת לגיוס נוסף של נזילות"

24.09.2020, 10:47 | שירות כלכליסט

סינוורלד מציגה הפסד עצום בסיכום המחצית הראשונה של 2020 ומזהירה מפני ההשלכות השליליות של סגרים נוספים על מצבה הפיננסי (Cineworld Group).  

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת בתי הקולנוע השנייה בגודלה בעולם ( שבשליטת משפחת גרידינגר הישראלית) רשמה בסיכום המחצית הפסד של 1.64 מיליארד דולר, מול רווח של 139.7 מיליון דולר במחצית המקבילה ב-2019.

סגירת בתי הקולנוע במהלך ימי הסגר במדינות השונות הפילה את שורת ההכנסות ל-712.4 מילון דולר בלבד, בהשוואה ל-2.15 מיליארד דולר במחצית המקבילה - ירידה של 67%. .

מוקי גרדינגר מבעלי השליטה בסינוורלד , צילום: film.list מוקי גרדינגר מבעלי השליטה בסינוורלד | צילום: film.list מוקי גרדינגר מבעלי השליטה בסינוורלד , צילום: film.list

סינוורלד עדכנה שנכון להיום פועלים 561 מ-779 בתי הקולנוע שלה ברחבי העולם – כולל 200 בארה"ב, 6 בבריטניה ו-11 בישראל (חברת תיאטראות ישראל שבבעלות הקבוצה היא הבעלים של רשתות יס פלאנט ורב חן). 

החברה פרסמה במקביל לפרסום הדוחות אזהרה מפני השלכות סגרים נוספים על פעילותה: "אם ממשלות יחליטו להדק את המגבלות על ריכוז אנשים, באופן שיחייב אותנו לסגור מחדש אתרים או לדחות הפצת סרטים, תהיה לכך השפעה שלילית על מצבינו הפיננסי, באופן שכנראה יאלץ אותנו לצאת לגיוס נוסף של נזילות".

מניית סינוורלד הנסחרת בבורסה של לונדון נפלה ב-81% מתחילת 2020 וב-28% בחודש האחרון; רשת בתי הקולנוע הגדולה בעולם, AMC האמריקאית, ירדה ב-44% מתחילת השנה וב-27% בחודש האחרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות